• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Sopocka Majówka 2022 (7 opinii)

 • sobota - wtorek, 30 kwietnia - 3 maja 2022, godz. 10:00
 • Lokalizacja
  Sopot
 • Bilety
  wstęp wolny

Długi weekend majowy to okazja do złapania oddechu i relaksu. Po pandemicznej przerwie sopocianie i turyści będą mogli rozpocząć sezon w aktywnym i kulturalnym stylu. Sopot przygotował na tę okazję szereg bezpłatnych atrakcji. Koncerty, warsztaty kotylionowe, animacje dla dzieci, wystawy, pokaz mody czy piknikowanie na trawie - to tylko niektóre z propozycji, które Sopot przygotował na tegoroczną majówkę. Pierwsze wydarzenia już 30 kwietnia.

- Sopoccy majówkowicze będą mogli odkrywać nowe przestrzenie miasta podczas zajęć sportowych, spacerów, koncertów, spektakli, a nawet pokazów mody. 1 maja w muszli przy molo Reni Jusis zaśpiewa francuskie przeboje. Uruchomimy piknikową strefę relaksu i zabaw na sopockich błoniach przy ul. Polnej. Mówiąc krótko: będzie się działo! Jestem pewien, że majówkowe atrakcje zaktywizują i zintegrują wszystkich mieszkańców - mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. - To ważne w świetle aktualnych wydarzeń, jak i historycznych dat tj. uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W Sopocie będziemy świętować razem, solidarnie, zgodnie z europejskimi wartościami.

Świętowanie majówki rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia na skwerze Kuracyjnym przy sopockim Molo. O godz. 11.00 w muszli koncertowej odbędzie się pokaz mody z lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Inspiracją tego wydarzenia jest wyjątkowa wystawa "Sopot na walizkach. Historia Sopockich Zakładów Wyrobów Galanteryjnych SopotPlast". Po pokazie mody muszla zmieni się w strefę dziecięcych aktywności. Nie zabraknie ZUMBY, występów zespołów wokalnych, muzycznych i tanecznych z Młodzieżowego Domu Kultury oraz animacji. Ok. godz. 17.00 w muszli wystąpi sopocka orkiestra "Formacja 22", która zagra swój pierwszy, publiczny koncert. Zapowiada się wyjątkowe, interaktywne wydarzenie, podczas którego widownia usłyszy nowe aranżacje popkulturowych, klasycznych i filmowych utworów. Od godz. 18.20 do 21.30 przy molo nadal będzie rozbrzmiewać muzyka. Tym razem zagra DJ Praktyczna Pani, a zaśpiewa trójmiejska wokalistka Wiosna. Amatorzy muzyki klubowej nie będą rozczarowani, bo DJ-ka jest finalistką Mistrzostw Świata Redbull3style.

W niedzielę 1 maja w godz. 11.00 - 15.00 na sopockich Błoniach odbędzie się Majówkowy Piknik Rodzinny. W programie atrakcje dla dzieci: dmuchane zjeżdżalnie, zamki, tor przeszkód, malowanie twarzy, gra na orientację, ZUMBA, pokaz parkour. Nie zabraknie występów artystycznych oraz pokazów akcji ratunkowych przygotowanych przez sopocki WOPR. Zaprezentują się pojazdy policji, straży miejskiej i śmieciarki. Dla fanów gier zespołowych będzie dostępna strefa sportów z mini boiskiem do piłki nożnej oraz badmingtona. Warto zatem, oprócz koszów i koców piknikowych, spakować sprzęt sportowy. Piknikowicze, którzy zapomną o prowiancie, będą mogli skorzystać ze strefy gastronomicznej. Wejście na błonia od ul. Polnej.

Z kolei na Grodzisku przy ul. Haffnera 63 od godz. 11.00 zaplanowano aktywności rodem ze średniowiecza. W programie warsztaty garncarskie, pokazy strojów, uzbrojenia oraz pradawnych rzemiosł. O godz. 12.00 miłośnicy historii w Muzeum Sopotu będą mogli spotkać się z panią Teresą Szarek, byłą dyrektorką ds. ekonomiczno-pracowniczych w SopotPlaście w latach 1966-1990. O godz. 14.00 zaplanowano oprowadzenie kuratorskie po najnowszej wystawie "SopotPlast", która prezentuje znane i lubiane wyroby galanteryjne, archiwalne zdjęcia, dokumenty i wspomnienia pracowników nieistniejących już zakładów.

O godz. 17.00 w muszli koncertowej, na skwerze Kuracyjnym przy molo wystąpi Reni Jusis z zespołem. Wokalistka zaprezentuje utwory z płyty "Je suis Reni". Publiczność usłyszy niezapomniane, popkulturowe francuskie hity z lat 60 i 70-tych.

O godz. 18.30 scenę opanuje DJ SB Sławek Bielawski & Banan on Sax, który od 25 lat gra na polskiej scenie klubowej, gwarantując słuchaczom rewelacyjną zabawę.

W poniedziałek 2 maja plenerowy klimat zapewnią instytucje kultury, które zwyczajowo kojarzone są z zamkniętą przestrzenią. Z okazji majówki pracownicy muzeum i biblioteki przygotowali nietypowe aktywności w otoczeniu sopockiej przyrody. Biblioteka w Parku na Goyki 3 w godz. 12.00 - 16.30 zaprosi na podchody z Włóczykijem - grę terenową dla dzieci od lat 5. Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej będzie można ręcznie uszyć flagę, a także wziąć udział w rodzinnych warsztatach koralikowych.

O godz. 13.00 odbędzie się joga w parku. To specjalna oferta dla "silversów", czyli dojrzałych osób. Wymagany wiek to minimum 60 lat.

O godz. 14.00 zaplanowano pokaz sztuk walki KENDO. To okazja do wcielenia się w prawdziwych samurajów i walki bambusowymi mieczami. Dla starszych dzieci i młodzieży wyzwaniem będzie gra Bibliotekarza, w której trzeba pokonać siedem, słowiańskich stworzeń ludowych.

Gra startuje o godz. 14.30. Na śmiałków czekają nagrody!
W ogrodzie Muzeum Sopotu w godz. 11.00 - 14.00 uczestnicy warsztatów rodzinnych wspólnie wykonają popartowe torby rodem z "SopotPlastu". Na Grodzisku przy ul. Haffanera 63 w godz.

11.00-16.00 też będzie można wziąć udział w plenerowych aktywnościach np. wystartować w turnieju rzutu oszczepem czy poznać sztukę garncarską.

W godz. 15.00 - 19.00 nie zawiodą też organizatorzy popularnej siatkówki plażowej. Przy wejściu na plażę nr 23 odbędzie się turniej w kategorii open.

Wtorek 3 maja upłynie pod znakiem muzyki, sztuki i rękodzieła. W Muzeum Sopotu o godz.11.00 będzie można własnoręcznie wykonać kotyliony w biało-czerwonych barwach. W godz. 11.00 - 16.00 na sopockim Grodzisku zorganizowany będzie dzień słowiański. Nie zabraknie igrzysk, bajania przy ognisku oraz pokazów z epoki kamienia.

W godz. 12.00 - 14.00 Państwowa Galeria Sztuki zaprasza na oprowadzanie po wystawie Ryszarda Stryjca. Będzie to ostatnia szansa na zobaczenie prac tego artysty! Tuż obok, na skwerze Kuracyjnym w muszli koncertowej o godz. 14.00 wystąpią dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury. O godz. 15.00 w Art Inkubatorze przy ul. Goyki 3 odbędzie się spotkanie z rezydentkami- Małgorzatą Smolak oraz Katyą Shadkovską, które opowiedzą o swoich artystycznych projektach. O godz. 16.00 muszla koncertowa na skwerze Kuracyjnym przy molo wypełni się dźwiękami polskich i zagranicznych szlagierów z lat 20. oraz 30. ubiegłego wieku. Usłyszymy m.in. ulubione przeboje rewiowe i kabaretowe z tamtych lat. Nie zabraknie jazzowych i swingowych szlagierów ze znanych hollywoodzkich musicali.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Wyjątkiem jest spektakl "Judy", który odbędzie się w Teatrze Atelier w dniu 30.04 br.

Opinie (7) 2 zablokowane

 • (3)

  W Gdańsku tymczasem wycinane są drzewa i krzewy, betonowane łąki, zabijane zwierzęta. Oczywiście to wszystko przez całą wiosnę (i okrągły rok).
  A, jeszcze blokowany jest ruch, bo biegacze muszą się poobijać po jezdniach, w pyle i po betonie, byle na złość użytkownikom jezdni. No i opłaty za parkowanie, od rana do wieczora przez okrągły tydzień, tak na wypadek gdyby komuś przyszedł pomysł posłuchać jakiegoś koncertu czy kawałek ciastka kupić.

  Brawo, Sopot!

  • 15 5

  • ulżyło?

   • 1 4

  • W Gdyni dzieje się dokładnie to samo :(

   • 5 1

  • sprzedaj chatę w Gdańsku i kup se w Sopocie, a jak Cie nie stać to pogódź się ze żyjesz w mieście które się rozwija tworzy nowe miejsca pracy. No niestety sopocianie muszą gdzieś pracować, jakby podatki miały byc płacone tam gdzie sie zarabia a nie mieszka to ogólnie sopot lipnie by stał:) oczywiście z całym szacunkiem dla Sopotu!

   • 1 3

 • a gdańsk co ma do zaoferowania na majówkę ? (1)

  Jestem wyborcą obecnej władzy w Gdańsku, ale kolejny raz mnie zawodzą !!! Dlaczego jest w nich taka pycha, że nic a nic nie organizują dla mieszkańców ? Dlaczego miasto nie przygotowało, żadnych wydarzeń na majówkę ? Nawet w mniejszych miejscowościach są koncerty mniej lub bardziej znanych organizowane przez miasto, a co oferuje Gdańsk ? ZERO !!! To już się robi ohydne !!! Tylko bierzecie peniądze za wszystko, a dla ludzi nic.

  • 17 4

  • Gratuluję wyboru

   Gratuluję wyboru takiej władzy. A mówią, że ludzie uczą się na błędach, niektórzy w ogóle
   się nie uczą i to jest baardzo przykre. Głosuj dalej tak samo a będziesz miał powód do radości.

   • 5 0

 • Badmington???

  • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.