stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Technikalia 2019 (4 opinie)

W wielkim skrócie - festiwal studentów Politechniki Gdańskiej. Niesamowity juwenaliowy tydzień w maju pełen ciekawych wydarzeń, konkursów, koncertów, turniejów i ogólnie pojętej integracji. W okresie majowym można śmiało powiedzieć, że wszyscy jesteśmy studentami, dlatego też w tym roku obowiązywał będzie wstęp wolny na wszystkie wydarzenia (poza wydziałowymi wydarzeniami wyjazdowymi) na Technikaliach oraz na koncert główny Juwenaliów Gdańskich. Zapraszamy wszystkich już od środy 08.05.2019 do soboty 11 maja włącznie.

Kup bilet
Technikalia stanowiły przez wiele lat tradycję na politechnice. Każda uczelnia miała swoje
juwenalia w maju, czy to Kortowiada, czy Delfinalia. Nie inaczej było i u nas. Po majówce studenci wracali na zajęcia i już rozmyślali o całym tygodniu atrakcji, które organizowane przez Centrum Sportu Akademickiego, Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej, ale również na każdym wydziale przez Wydziałowe Rady Studentów, gromadziły wszystkich na terenie kampusu i integrowały ze sobą.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Wielu z nas nie wyobraża sobie, że mogłoby zabraknąć Rajdu Elektronika na WETI, czy Rejsu Budowlańca na WILiŚ i im podobnych. Wydarzenia te stały się na tyle rozpoznawalne, że niektórzy studenci pytają o nie już z przyjściem wiosny.

Nic wiecznie trwać jednak nie może i z różnych względów zmieniła się nieco forma naszych
gdańskich festiwali kultury studenckiej. Od roku sześć uczelni z naszego miasta wspólnie pod jednym sztandarem organizuje Juwenalia Gdańskie. Pomysł chociaż niósł ze sobą wątpliwości przyjął się i w tym roku również bawić się będziemy razem ze studentami pozostałych gdańskich uczelni. Co jednak z tradycją? Co z Technikaliami i innymi "małymi juwenaliami"? Nadal żyją i mają się całkiem dobrze. Juwenalia Gdańskie rozpoczynać się będą właśnie na uczelniach naszymi rodzimymi i dobrze nam znanymi wydarzeniami, po to żeby płynnie wprowadzić nas w juwenaliowy nastrój.

Czym więc w tym roku będą chciały nas zainteresować Technikalia? Bez zmian pozostają coroczne wydarzenia wydziałowe, czyli wszystkie rejsy, rajdy i pikniki. Również tradycyjnie amatorskie drużyny studenckie będą mogły spróbować swoich sił w turniejach sportowych organizowanych przez Centrum Sportu Akademickiego. Nowością natomiast będzie samo miejsce głównych technikaliowych atrakcji. Koncerty zespołów studenckich, foodtrucki, tzw. "dmuchańce", koncert polskich gwiazd, zabawy i gry integracyjne tworzone przez studentów każdego z wydziałów i członków organizacji studenckich - wszystko to znajdzie się na terenie Kamper Parku Politechniki Gdańskiej przy CSA. Oprócz tego będzie można obejrzeć film na świeżym powietrzu podczas "Kina pod chmurką" oraz spróbować swoich sił w nowym wydarzeniu wzorowanym na popularnym teleturnieju "Jeden z dziesięciu". Z tą różnicą, że w naszej politechnicznej wersji wybierać będziemy jednego z dziewięciu, ponieważ tyle właśnie mamy wydziałów. Pierwszy etap eliminacji odbył się już na początku kwietnia, a w piątek w czasie Technikaliów będziemy mogli obejrzeć finał zmagań o miano najmądrzejszego studenta.

Opinie (4)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najpopularniejsze wydarzenia

  • 3 godz
  • |
  • 12 godz
  • |
  • 3 dni
  • |
  • 7 dni