• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

30 kg głaz zrzucony na drogę rowerową

Patsz
8 lutego 2024, godz. 21:00 
Opinie (127)
Kamień, który spadł ze skarpy i przeleciał przez ścieżkę rowerową, ważył ok. 30 kilogramów. Kamień, który spadł ze skarpy i przeleciał przez ścieżkę rowerową, ważył ok. 30 kilogramów.

We wtorek po raz kolejny ktoś zrzucił ok. 30 kilogramowy głaz ze skarpy na początek drogi rowerowej przy bulwarze w GdyniMapka. - Potrzebna jest zapora, by kolejne głazy nie spadały, inaczej dojdzie do tragedii - pisze czytelnik, od którego otrzymaliśmy sygnał.Czy zdarzało ci się upominać młodocianych wandali?

Droga rowerowa wzdłuż bulwaru wiedzie przy stromej skarpie. To teren miejski, choć nie zawsze tak było. Wcześniej należał do ówczesnej Akademii Morskiej, a obecnego Uniwersytetu Morskiego, którego akademik stoi na górze. Przedstawiciele Gdyni podpisali umowę z uczelnią w 2016 roku. Dokument określił szczegóły zamiany gruntów.Teren przejęty przez miastoMiasto przejęło teren łącznie z drogą rowerową, schodami prowadzącymi w górę na ulicę Sędzickiego oraz publicznym szaletem, natomiast uczelnia otrzymała w zamian dwie działki przy ul. Beniowskiego. Umowa umożliwiła dokończenie drogi rowerowej.

Dokończą drogę rowerową przy bulwarze Dokończą drogę rowerową przy bulwarze

Rowerzyści cieszą się z drogi rowerowej, problem w tym, że bywa tam niebezpiecznie, bo ze skarpy we wtorek wieczorem poleciał duży kamień.  • Kamień zatrzymał się przy ogrodzeniu pobliskiego lokalu.
  • A został zrzucony z sąsiedniej skarpy.

Butelki na skarpie, kamienie na drodze rowerowej- Na górze często spotyka się młodzież, która pije tam alkohol. Zrzuca butelki na skarpę. We wtorek na drogę rowerową poleciał duży głaz - opowiada czytelnik.
Dodaje, że to sytuacja, która zdarzyła się już drugi raz w ostatnich miesiącach. Wtedy i tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało.

Potrzebne lepsze ogrodzenieW obu przypadkach powiadomiona była policja, która otrzymała zgłoszenie, ale nie udało się nikogo złapać.

Teoretycznie amatorów głupiej zabawy powinno powstrzymywać ogrodzenie. Jak relacjonuje czytelnik, zostało jednak zniszczone i nie ma już problemu z podejściem na skraj skarpy i rzucaniem w dół przedmiotów

Quiz Co wiesz o trójmiejskich ulicach? Średni wynik 45%

Co wiesz o trójmiejskich ulicach?

Rozpocznij quiz
Patsz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (127)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane