• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

36 tys. zł za wypożyczone choinki. Pieniądze pomogą zwierzętom

Ewelina Oleksy
20 grudnia 2023, godz. 07:00 
Opinie (36)
 • Wszystkie choinki zostały wypożyczone.
 • Wszystkie choinki zostały wypożyczone.
 • Wszystkie choinki zostały wypożyczone.

Wszystkie 260 choinek znalazło swój dom na święta, a pieniądze za ich wypożyczenie trafiły na pomoc dzikim zwierzętom, które są pod opieką ośrodka Ostoja. Zebrano blisko 36 tys. zł - znacznie więcej niż planowane minimum.Kiedy ubierasz choinkę w domu?

Zasady działania nietypowej wypożyczalni choinek, która co roku przed świętami Bożego Narodzenia działa na terenie Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku, są proste.

Drzewka wybiera się i rezerwuje wcześniej przez elektroniczny formularz.

Do każdego z nich przypisany jest konkretny zwierzak, będący pod opieką Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja".

Wytnij albo kup choinkę. Wigilia niebawem Wytnij albo kup choinkę. Wigilia niebawem

Koszt wypożyczenia małej choinki to 70 zł - tyle wynosiło minimum, które trzeba było wpłacić, ale można było dać więcej. Te większe były za minimum 100 zł, a największe za minimum 150 zł. Następnie we wskazanym dniu przyjeżdża się po odbiór choinki.260 choinek wypożyczonych. Najdroższe poszły za 210 złChoinki wydawano w ostatnią sobotę, 16 grudnia:Akcja cieszyła się dużą popularnością. Wypożyczone zostały wszystkie drzewka - w sumie 260.

- Chociaż opłata za drzewko ustalona była na konkretną kwotę, to z możliwości wsparcia większą sumą skorzystało wielu mieszkańców. Najwyższa kwota wpłacona za wypożyczenie choinki to 210 zł. Po 210 zł wpłaciły 4 osoby na choinki z ustalonym minimum 70 zł - informuje Olimpia Schneider, rzeczniczka ZU w Gdańsku.
 • Wszystkie choinki zostały wypożyczone.
 • Wszystkie choinki zostały wypożyczone.
 • Wszystkie choinki zostały wypożyczone.
W sumie podczas akcji zebrano 35 710 zł. To znacznie więcej niż gdyby wypożyczający wpłacali tylko niezbędne minimum.

- Gdyby każdy wypożyczający wpłacał kwotę minimalną, to uzbierałoby się 21 180 zł. Zebraliśmy o 14 530 zł więcej - wylicza Schneider.


Pieniądze zostaną przeznaczone na wyremontowanie wolier, w szczególności woliery rozlotowej, która jest ostatnim etapem rehabilitacji i przygotowania ptaków do powrotu na wolność.

- Dodatkowo podczas sobotniego eventu zebraliśmy dwa pełne kosze rzeczy potrzebnych do codziennej opieki nad dzikimi zwierzętami, którymi opiekuje się Ostoja - wskazuje Schneider.
Pieniądze za wypożyczenie choinek trafią na pomoc zwierzętom. Przy okazji zebrano też dla nich przydatne rzeczy. Pieniądze za wypożyczenie choinek trafią na pomoc zwierzętom. Przy okazji zebrano też dla nich przydatne rzeczy.

Wypożyczyłeś choinkę? Oddaj po świętachKażdy, kto wypożyczył choinkę z ZU, musi ją zwrócić - najpóźniej do 14 stycznia.

- Choinki, które zostaną zwrócone w dobrym stanie, trafią do szkółki roślin na terenie naszego zakładu. Przez cały rok będziemy się nimi opiekować, tak by na kolejne święta znowu mogły trafić do wypożyczalni i do domów gdańszczan. Te z choinek, które nie będą nadawały się do szkółki, trafią do kompostowni. Zamienią się tam w polepszacz gleby - mówi Grzegorz Orzeszko, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

IMPREZY I WYDARZENIA Dużo świątecznych imprez w Trójmieście - sprawdź co się dzieje

maj 12
Daria ze Śląska "Pierwsza trasa c.d."
Kup bilet

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (36)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane