• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Abonament za parking pod parkiem Centralnym. Tanio czy drogo?

Michał Sielski
5 marca 2024, godz. 11:00 
Opinie (164)
Parking Centralny nie cieszy się na razie dużą popularnością. Parking Centralny nie cieszy się na razie dużą popularnością.

Można już kupować abonamenty na postój na parkingu pod parkiem Centralnym. Wycenione zostały na 550 zł za miesiąc. Tyle samo kosztuje miesięczny abonament na całą żółtą strefę parkowania poza śródmieściem. Za parkowanie w płatnej strefie w samym centrum trzeba natomiast zapłacić 800 zł miesięcznie.Wolisz za tę samą cenę abonament na parkingu w centrum czy na całą strefę parkowania poza śródmieściem?

- Celem tego rozwiązania jest zwiększenie wygody i dostępności miejsc parkingowych dla mieszkańców, którzy regularnie korzystają z parkingu pod parkiem Centralnym. Taką potrzebę zgłaszali nam kierowcy - wyjaśnia Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.
Na razie w sprzedaży jest abonament na 50 z 270 miejsc. Decyzję o wprowadzeniu zmian podjęli radni Samorządności Wojciecha Szczurka. Opozycja chciała szerszej dyskusji i wprowadzenia innych rozwiązań. M.in. umożliwienia parkowania samochodów mieszkańcom pobliskich domów.Gdzie kupić abonament na parking pod parkiem Centralnym?Abonamenty rozprowadza Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni. Niełatwo znaleźć stronę, na której jest oferta, więc lepiej skorzystać z tego linku. Trzeba się tam zarejestrować oraz podać markę i numer rejestracyjny pojazdu.

Koszt miesięcznego abonamentu to 550 zł. To taniej niż za miesiąc parkowania w Śródmiejskiej Strefie Płatnego Parkowania, który kosztuje 800 zł, i tyle samo, ile płaci się za miesiąc parkowania w całej strefie poza śródmieściem.Koszt parkowania pod parkiem CentralnymBez abonamentu za postój na parkingu centralnym trzeba płacić całą dobę według stawek:
  • za pierwsze pół godziny - 1 zł;
  • za drugie pół godziny - 3,50 zł;
  • druga godzina postoju - 1 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju;
  • trzecia godzina postoju - 1,50 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju;
  • każda kolejna godzina postoju - 1 zł za każde rozpoczęte 12 minut postoju.

Parking jest całodobowy, ale niestrzeżony.

Jak dojechać na parking pod parkiem Centralnym?Warto pamiętać, że z ul. Świętojańskiej nie można skręcić w lewo w ul. Partyzantów, o czym informuje stosowny znak. Jeżeli ktoś jest już przy Urzędzie Miasta Gdyni, to aby dostać się na parking, musi najpierw objechać niemal cały węzeł Wzgórze. Czyli wjechać w ul. Władysława IV, potem w lewo, zawrócić, skręcić w lewo w Świętojańską i w prawo w Partyzantów.

Oczywiście to wyłącznie teoria, bo coraz więcej kierowców nic sobie z tego nie robi i jedzie w lewo, mimo zakazu oraz niewielkiej wysepki oddzielającej jezdnie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (164)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane