• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Arka Gdynia - Odra Opole w innym meczu niż zwykle. Dzień Jedności Kaszubów

Jacek Główczyński
16 marca 2024, godz. 12:30 
Opinie (99)

Arka Gdynia

Arka Gdynia w meczu z Odrą Opole uczci Dzień Jedności Kaszubów. Tak było przed rokiem. Arka Gdynia w meczu z Odrą Opole uczci Dzień Jedności Kaszubów. Tak było przed rokiem.

Arka Gdynia w 24. kolejce Fortuna 1. Lidze ugości u siebie Odrę Opole. Początek gry w niedzielę, 17 marca o godzinie 12:40. Klub mecz wpisał w program obchodów Dnia Jedności Kaszubów. Bez względu na rezultat żółto-niebiescy utrzymają pozycję wicelidera, a na czoło tabeli wyszliby, gdyby wygrali różnicą co najmniej 6 goli. Wojciech Łobodziński nie oczekuje takiej strzeleckiej kanonady, a nastawia podopiecznych na trudne spotkanie, tym bardziej że na wyjeździe jesienią była przegrana 0:1.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

ARKA Gdynia
Odra Opole

Jak typowano

86% 275 typowań ARKA Gdynia
8% 28 typowań REMIS
6% 18 typowań Odra Opole

Twoje daneZ Odrą Opole Arka Gdynia zagra inny mecz niż z Wisłą KrakówW ostatniej kolejce Arka Gdynia zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 1:1. W niedzielę, 17 marca zagra drugie spotkanie z rzędu przed własną publicznością. Tym razem rywalem będzie Odra Opole, która na początku sezonu była rewelacją rozgrywek, a obecnie nadal jest w grze co najmniej o udział w barażach o ekstraklasę.

Paweł Lenarcik, bramkarz Arki Gdynia: Jak będziemy punktować, nie zatrzyma nas nikt Paweł Lenarcik, bramkarz Arki Gdynia: Jak będziemy punktować, nie zatrzyma nas nikt

- Będzie to inny mecz niż z Wisłą, ale też trudny. Może trochę zmieniły się wyniki Odry, ale ta drużyna nie zmieniła stylu gry. Nadal jest stabilna i konsekwentna. Nie wydaje nam się, aby w Gdyni się otworzyła. Raczej będzie się starała grać na fazy. Często zdarza się w ich przypadku, że jak stracą bramkę, idą mocno do przodu. Dlatego musimy cały czas kontynuować ofensywną grę. Pierwsza runda też pokazała, że jest to bardzo niebezpieczny zespół. To że mają tyle punktów oznacza, że na nie zapracowali. Niziołek, Galant czy Antczak to zawodnicy jakościowi. Dlatego nie mówmy, że Odra tylko przeszkadza przeciwnikowi, gdyż to jest to zespół, który nieźle też gra w piłkę - ocenił Wojciech Łobodziński.


2 dni więcej na odpoczynek nie musi być atutem Arki GdyniaArka Gdynia po ostatniej kolejce miała o dwa dni więcej na odpoczynek niż Odra Opole, którą w dodatku czeka podróż nad morze, gdy żółto-niebiescy cały czas mogli trenować na własnych obiektach. Czy to może być kluczowy atut?

Przeczytaj wywiad z Olafem Kobackim, w którym skrzydłowy Arki Gdynia wskazuje, kto go zastąpi, jak również, co uważa o zasadach obsadzania pozycji lidera Przeczytaj wywiad z Olafem Kobackim, w którym skrzydłowy Arki Gdynia wskazuje, kto go zastąpi, jak również, co uważa o zasadach obsadzania pozycji lidera

- Absolutnie nie. Wszystko co powyżej 72 godzin na regenerację jest już OK. Ja nie lubię tych dłuższych mikrocykli. Dla mnie najlepiej, jeśli gramy sobota-sobota. Wtedy jest stabilny okres przygotowań do meczu, idziemy według swojego szablonu, oczywiście zmieniając bodźce - dodał szkoleniowiec Arki, który w niedzielę nie ma do dyspozycji pauzującego za kartki Olafa Kobackiego, a pewne znaki zapytania są przy Przemysławie StolcuKacprze Skórze, którzy ucierpieli w ostatniej kolejce i do treningów wracali z opóźnieniem.


Arka Gdynia nie ściga się z Lechią Gdańsk na liczbę goliBez względu na rezultat w meczu z Odrą Arka utrzyma pozycję wicelidera Fortuna 1. Ligi. Na czoło tabeli wyszłaby, gdyby wygrała różnicą co najmniej 6 goli. Szkoleniowiec nie nastawia się na festiwal strzelecki. Dla niego najważniejsza jest postawa drużyny, gdyż od niej zależy też to, jak drużyna spędzi najbliższe dnia tygodnie.

Arka Gdynia nie nastawia się na korespondencyjny pojedynek strzelecki z Lechią Gdańsk w 24. kolejce Fortuna 1. Ligi Arka Gdynia nie nastawia się na korespondencyjny pojedynek strzelecki z Lechią Gdańsk w 24. kolejce Fortuna 1. Ligi

- Ta przerwa na reprezentację jest zawsze potrzebna z kilku względów. Można sobie pozwolić na zaleczenie urazów i bardziej intensywną pracę. Oczywiści służy też do analizy tego co się wydarzyło, a także do tego co przed nami. Wkraczamy w taki moment sezonu, który może być trudny dla nas z uwagi na pauzy za kartki czy jakiś ewentualne urazów. Staramy się tym zarządzać na ile możemy. Jeżeli tylko jest możliwość zdejmować zawodników, którzy są zagrożeni kartkami, to to robimy, a jeżeli już mają wypadać, to żeby wypadali pojedynczo - przyznał Wojciech Łobodziński.Arka Gdynia uczci Dzień Jedności KaszubówPodobnie jak przed rokiem Arka Gdynia wpisała się do programu obchodów Dnia Jedności Kaszubów. Przypomnijmy, że przypada on 19 marca na pamiątkę pierwszej pisemnej wzmianki o Kaszubach, która pojawiła się bulli papieża Grzegorza IX z 1238 roku.

Przypomnij sobie, jak Arka Gdynia obchodziła Dzień Jedności Kaszubów w 2023 roku Przypomnij sobie, jak Arka Gdynia obchodziła Dzień Jedności Kaszubów w 2023 roku

Tak Arka Gdynia obchodziła Dzień Jedności Kaszubów w 2023 roku"Dzień Jedności Kaszubów to bardzo ważne święto dla Gdyni i naszego regionu, z którego pochodzi wielu kibiców żółto-niebieskich. Doceniając ich codzienną obecność w życiu Arki Gdynia, chcemy pokazać istotę daty 19 marca" - podkreślił klub.
Dlatego podczas meczu Arka - Odra będzie wiele kaszubskich akcentów. M.in. na telebimach pojawią się dedykowane grafiki, odpowiednia symbolika będzie na koszulkach piłkarzy, a kaszubskie gadżety i akcesoria dostępne będą również w Oficjalnym Sklepie Arki Gdynia.

Ceny biletówPrzypomnijmy, że w dniu meczu zarówno w kasach stadionowych jak i w innych punktach sprzedaży stacjonarnych bilet na spotkanie jest droższy o 10 zł.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (99)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane