• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Auto wjechało w tramwaj i zepchnęło go z torów

Szymon Zięba
14 grudnia 2023, godz. 17:10  Raport
Opinie (146)
aktualizacja: godz. 17:48 (14 grudnia 2023)
Impet uderzenia wypchnął tramwaj z torowiska. Impet uderzenia wypchnął tramwaj z torowiska.

Paraliż komunikacyjny na południu Gdańska, konieczność przesiadki do autobusu i prace ze specjalnym holownikiem - tak wyglądały godziny szczytu przy al. HavlaMapka w czwartek, 14 grudnia, około godziny 17. To skutek wypadku auta, które wjechało w tramwaj, spychając pojazd z torowiska.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Policja: wjechał w tramwaj "na czerwonym". Dostał 1,5 tys. zł mandatuAktualizacja, godz. 17:48

Informacje o tym, że kierowca BMW wjechał w tramwaj podczas gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone światło, potwierdzają policjanci.

- Na miejscu policjanci ruchu drogowego ustalili, że 47-latek z Gdańska, jadąc prawym pasem ruchu łącznika ul. Łódzkiej, na skrzyżowaniu z al. Havla, podczas skrętu w prawo nie zastosował się do czerwonego światła sygnalizatora i zderzył się z jadącym al. Havla tramwajem linii numer 4. Na skutek zdarzenia tramwaj wykoleił się i uderzył w znak drogowy. Podczas zdarzenia nikomu nic się nie stało; kierujący byli trzeźwi i z uprawnieniami. Za spowodowanie kolizji 47-latek został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł i 15 punktami karnymi - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.Byłe(a)ś uczestnikiem/uczestniczką wypadku jako pasażer(k)a komunikacji miejskiej?

O zdarzeniu poinformowali nas nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za przesłane sygnały.

Z relacji internautów wynikało, że kierowca BMW zignorował czerwone światło i wjechał w jadący tramwaj.

W efekcie zderzenia skład wypadł z torowiska. Mocno ucierpiało także auto osobowe. Na miejsce trzeba było ściągnąć specjalny holownik, a pasażerowie musieli korzystać z komunikacji zastępczej.

16:03 14 GRUDNIA 23 (aktualizacjaakt. 16:33)

PILNE! Auto wjechało w tramwaj na Havla (73 opinie)

Z powodu zdarzenia drogowego z udzialem tramwaju linii 4 (tramwaj sie wykoleił) na skrzyżowaniu al. Havla z ul. Nowa Warszawska, tramwaje linii 2, 4 i 11 jadące w kierunku Lawendowego Wzgórza od przystanku "Przemyska" jadą do pętli Łostowice Świętokrzyska.

Na odcinku od przystanku "Przemyska" do przystanku "Lawendowe Wzgórze" kursują autobusy linii 115, 120 i 174.
Z powodu zdarzenia drogowego z udzialem tramwaju linii 4 (tramwaj sie wykoleił) na skrzyżowaniu al. Havla z ul. Nowa Warszawska, tramwaje linii 2, 4 i 11 jadące w kierunku Lawendowego Wzgórza od przystanku "Przemyska" jadą do pętli Łostowice Świętokrzyska.

Na odcinku od przystanku "Przemyska" do przystanku "Lawendowe Wzgórze" kursują autobusy linii 115, 120 i 174.
Zobacz więcej


Policja bada okoliczności wypadkuKto ponosi winę za to zdarzenie i czy kierowca osobówki faktycznie wjechał "na czerwonym"? Tego na razie z całą pewnością nie wiadomo. Okoliczności incydentu zbadają policjanci. Na tę chwilę nie ma informacji o tym, by ktoś wskutek zderzenia poważnie ucierpiał.Wypadki i kolizje z pojazdami komunikacji. Czyja wina częściej?Na koniec warto przypomnieć, że tylko przez pierwsze sześć miesięcy tego roku gdańskie autobusy i tramwaje brały udział w 367 kolizjach. Do większości incydentów dochodziło z winy innych uczestników ruchu:

  • do aż 85 proc. incydentów drogowych z udziałem tramwajów doszło z winy innych kierowców.
  • około 60 proc. zdarzeń z udziałem autobusów to wina innych uczestników ruchu.


Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Opinie wybrane

Wszystkie opinie (146)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane