• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Budowa ronda korkuje Przymorze. Kierowcy odetchną po majówce

Maciej Korolczuk
10 kwietnia 2024, godz. 07:00  Raport
Opinie (147)

Po trwającej pół roku budowie rondo na ul. JagiellońskiejMapka jest już prawie gotowe. Jak zapowiadają urzędnicy, docelowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona zaraz po majówce (6 maja). Z uwagi na konieczność dopełnienia formalności związanych z przebudową sieci wodociągowej termin zakończenia wszystkich prac został przedłużony do końca maja.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Rozpoczyna się inwestycja drogowa generująca korki. Co robisz?

Od kilku dni kierowcy przejeżdżający nowym rondem na jednym z kluczowych skrzyżowań na Przymorzu obserwują w zasadzie finisz trwających od pół roku prac.

Rondo wygląda na gotowe, ale wciąż utrzymywana jest na nim tymczasowa organizacja ruchu, co od kilku miesięcy daje się we znaki kierowcom.

Nadal zamknięty jest bowiem przejazd w kierunku Chłopskiej i Piastowskiej, co generuje korki w całej okolicy i mocno korkuje równoległą ul. Obrońców Wybrzeża, która i bez remontu na Jagiellońskiej jest mocno przeciążona.

Co z rondem na Jagiellońskiej? (7 opinii)

Kiedy otworzą ru w obie strony ulicy jagiellonskiej miało być 6 04 ale to cisza wyborcza więc nie można było zrobić festynu . Rondo gotowe od 2 tygodni
Kiedy otworzą ru w obie strony ulicy jagiellonskiej miało być 6 04 ale to cisza wyborcza więc nie można było zrobić festynu . Rondo gotowe od 2 tygodni

Rondo otwarte po majówce
Jest nadzieja, że niebawem utrudnienia będą mniejsze. Prace rzeczywiście finiszują (pierwotnie miały się zakończyć z końcem marca) i - jak obiecują urzędnicy - zaraz po majówce rondo zostanie otwarte i wprowadzona zostanie docelowa organizacja ruchu.

- W związku z koniecznością dopełnienia formalności, związanych z przebudową sieci wodociągowej, termin zakończenia całości robót na skrzyżowaniu ulic Jagiellońskiej i Prezydenta Lecha Kaczyńskiego został przedłużony do końca maja 2024 r. Termin ten nie ma wpływu na docelową organizację ruchu na skrzyżowaniu, która zostanie wprowadzona 6 maja. W tym okresie uporządkowane zostaną również tereny zieleni przyulicznej - mówi Patryk Rosiński, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Nasadzenia, chodniki, przystanki, oświetleniePoza przebudowaniem samego skrzyżowania inwestycja obejmowała też nowe nasadzenia w okolicy, przebudowę chodników i dróg rowerowych wokół ronda. Dzięki temu jest nie tylko bardziej estetycznie, ale i bezpieczniej.

Ponadto przebudowano przystanki autobusowe, zdemontowano dotychczasową sygnalizację świetlną, pojawiło się też nowe oświetlenie. Spore zmiany zaszły także pod ziemią, gdzie przebudowano sieci kanalizacji deszczowej, wodociągowej i energetycznej.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (147)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane