• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Butelka z listem od gdańskich nowożeńców wyłowiona w okolicy Królewca

Ewa Palińska
28 listopada 2023, godz. 14:00 
Opinie (198)
Anna i Grzegorz, nadawcy listu w butelce, nie podali do siebie kontaktu, dlatego mieszkańcy obwodu królewieckiego przesłali życzenia nowożeńcom za pośrednictwem lokalnej grupy na portalu społecznościowym. Anna i Grzegorz, nadawcy listu w butelce, nie podali do siebie kontaktu, dlatego mieszkańcy obwodu królewieckiego przesłali życzenia nowożeńcom za pośrednictwem lokalnej grupy na portalu społecznościowym.

Anna i Grzegorz z Gdańska wypłynęli po ślubie w rejs jachtem. Z pokładu wrzucili do morza butelkę, do której włożyli list i 50 zł na zakup trunku, którym znalazca ma wznieść toast za ich pomyślność. Nietypowa przesyłka została wyłowiona w obwodzie królewieckim, którego mieszkańcy, za pośrednictwem lokalnej grupy na portalu społecznościowym, ślą nowożeńcom serdeczne życzenia.Czy byłe(a)ś kiedyś w celach turystycznych w obwodzie królewieckim?

Pionierskij to nadmorska miejscowość na północ od Królewca. To właśnie tam wyłowiona została nietypowa przesyłka, którą z pokładu jachtu nadali nowożeńcy z Gdańska. Jej znalazca poinformował o tym fakcie na lokalnej grupie w mediach społecznościowych.

W butelce list i pieniądze na wzniesienie toastuButelkę wyłowiono na plaży, w nadmorskiej miejscowości Pionierskij (ros. Пионерский). Znajdował się w niej list w języku polskim oraz 50-złotowy banknot.

W liście napisano, że AnnaGrzegorz z Gdańska świętują swój ślub na jachcie na morzu. Nowożeńcy poprosili w nim znalazcę, aby wzniósł toast za szczęście i pomyślność ich nowej rodziny. Załączone pieniądze miały zostać przeznaczone właśnie na ten cel.W butelce oprócz listu znajdował się banknot 50-złotowy. Pieniądze miały zostać wydane na wzniesienie toastu za szczęśliwe wspólne życie nadawców. W butelce oprócz listu znajdował się banknot 50-złotowy. Pieniądze miały zostać wydane na wzniesienie toastu za szczęśliwe wspólne życie nadawców.

Mieszkańcy obwodu królewieckiego życzą nowożeńcom sto lat!Niestety nie wiemy, jaki staż małżeński mają obecnie Anna i Grzegorz, bo nie podali w liście daty swojego ślubu. Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego w komentarzach pod postem na portalu społecznościowym ubolewali też, że państwo młodzi nie zostawili do siebie kontaktu.

Pozostaje nam mieć nadzieję, że do nadawców listu w butelce dotrze informacja, że toast za szczęście ich nowo założonej rodziny został wzniesiony, a życzenia szczęścia i pomyślności na nowej drodze życia przesyła nie tylko znalazca tej nietypowej przesyłki, ale i członkowie lokalnej, królewieckiej grupy na portalu społecznościowym.

Serdeczność serdecznością, ale ile toastów można wznieść za 50 zł? Serdeczność serdecznością, ale ile toastów można wznieść za 50 zł?

Ile toastów można wznieść za 50 zł?Serdeczność serdecznością, ale Rosjanie mimo swej uprzejmości pozostali pragmatyczni. Jedna z uczestniczek grupy zadała dość istotne pytanie:

- Ile można za te pieniądze kupić?
Jej ciekawość szybko zaspokoił inny z dyskutantów.

- 1 litr, 40 proc. - pospieszył z odpowiedzią.
I choć pojawił się głos, że to pieniądze na to, żeby wypić, a nie się upić, to dla spokoju ducha poinformowano dociekliwą królewiecczankę, że 50 zł to mniej więcej 1100 rubli, dzięki czemu sama mogła przekalkulować, ile toastów, kierując się lokalnymi cenami, zmieści się w tej kwocie.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (198)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane