• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Byli pewni, że ma narkotyki, ale jego gość miał ich znacznie więcej

Piotr Weltrowski
24 kwietnia 2024, godz. 21:00 
Opinie (138)
Jeden z zatrzymanych 29-latków. Jeden z zatrzymanych 29-latków.

Policjanci z Gdyni wybrali się do mieszkania 29-latka, jak tylko zdobyli informacje, że może on mieć przy sobie narkotyki. I faktycznie miał je, ale nie tyle, co inny 29-latek, który akurat przyszedł go odwiedzić. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 300 porcji środków psychotropowych - w większości mefedronu.Zdarzyło ci się próbować w życiu narkotyków?

Zaczęło się od zdobytej przez policjantów ze Śródmieścia informacji, że w mieszkaniu 29-latka z Gdyni mogą być przechowywane narkotyki. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i faktycznie przy mieszkającym tam 29-latku zabezpieczono kilka porcji marihuany.

W mieszkaniu przebywał też inny 29-latek. Policjanci postanowili go wylegitymować i przeszukać. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, bo mężczyzna miał przy sobie 20 porcji środków psychotropowych schowanych w bieliźnie.

Dodatkowo - już w jego mieszkaniu - kryminalni znaleźli więcej narkotyków - kilka porcji marihuany oraz ponad 300 porcji białej, brylastej substancji - prawdopodobnie mefedronu (będzie to jeszcze badane przez biegłych), a także trzy wagi elektroniczne służące do ważenia i dzielenia porcji dilerskich.- Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty. Pierwszy z nich usłyszał zarzut posiadania środka odurzającego. Drugi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania i udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków, za co może trafić do więzienia na okres 12 lat. Sąd - na wniosek prokuratora - zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy - mówi Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Czym jest mefedron?Mefedron - znany potocznie jako "mefa" albo "mefka" - to organiczny związek chemiczny będący pochodną katynonu. Nie jest tak popularny jak amfetamina, kokaina czy ecstasy, ale wywołuje stany podobne do połączenia tych trzech bardziej znanych substancji.

Ma działanie pobudzające i euforyzujące, intensywnie wzmacnia zmysły. Powoduje szybki wzrost poziomu dopaminy i serotoniny, czyli tzw. hormonów szczęścia. Osoba, która żyje mefedron, przez krótki czas staje się bardzo otwarta na otoczenie, nie czuje głodu, jest też nadmiernie pobudzona.

Jest przy tym substancją silnie uzależniającą, a jego długotrwałe stosowanie może powodować poważne problemy układu krążeniowego, ale też problemy psychiczne: paranoję, psychozy, stany lękowe czy napady paniki.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (138)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane