Fakty i opinie

Co z SKM do Nowego Portu?

Szybka Kolej Miejska od 1 października wprowadza znaczne ograniczenia kursów kolejek na trasie Gdańsk Główny - Nowy Port, być może w przyszłości linia zostanie całkowicie zlikwidowana. SKM swoje ograniczenia tłumaczy nierentownością tej linii, a Urząd Miasta choć sprzeciwia się decyzjom, nie zamierza dopłacać do linii.

Jak podaje Gazeta Wyborcza na temat tego połączenia już od paru lat prezydent Gdańska prowadzi korespondencję z SKM. Wynika z niej m.in., że SKM zaproponowało wprowadzenie przejazdów linią Gdańsk Gł. - Nowy Port na podstawie biletów ZKM. Do budżetu Gdańska trafiałyby więc wpływy z biletów, a SKM wystawiałoby miastu fakturę za świadczone usługi przewozowe.

Miasto nie jest jednak zainteresowane takim układem, gdyż SKM nie należy do systemu komunikacji miejskiej, a regionalny transport kolejowy dofinansowuje Urząd Marszałkowski, ten z kolei twierdzi, że nie jest to połączenie regionalne, a typowo miejskie. W ten sposób tworzy się błędne koło. Likwidacja linii uderzy głównie w mieszkańców Nowego Portu oraz pracowników firm, zlokalizowanych w tym rejonie.

Opinie (21)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.