• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Coraz więcej kandydatów do foteli prezydentów Gdańska, Gdyni i Sopotu

Piotr Weltrowski, Michał Stąporek
15 lipca 2014 (artykuł sprzed 9 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Sprawdziliśmy majątki nowo wybranych radnych

Już za cztery miesiące, 16 listopada, odbędą się wybory samorządowe. Postanowiliśmy sprawdzić, kto w nich wystartuje. Warto jednak pamiętać, że część kandydatów wciąż jeszcze trzyma swój start w tajemnicy, a część partii wciąż "pracuje" nad listami.Weźmiesz udział w zbliżających się wyborach samorządowych?

Najspokojniej pod tym względem jest na razie w Gdyni, gdzie jako jedyny swój udział w wyborach samorządowych i walkę o fotel prezydenta miasta zapowiedział radny Marcin Horała.

- Z jednej strony Gdynia ma wizerunek miasta dwudziestego pierwszego wieku, z drugiej zaś mamy wiele nierozwiązanych problemów z wieku dwudziestego, a czasem dziewiętnastego. Nie proponuję rewolucji, wiele obszarów naszego miasta jest zarządzanych dobrze i nierozsądnym byłoby to burzyć. Dużo wymaga jednak korekt - podkreśla Horała.

Jak udało się nam dowiedzieć, za kilka dni oficjalnie swój start ogłosi Artur Dziambor, wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy, który jest także radnym dzielnicy Cisowa. W ostatnich wyborach do parlamentu europejskiego startował z 1. miejsca na liście.

Nie ma wątpliwości, że o fotel prezydenta miasta po raz kolejny ubiegać się będzie jego wieloletni lokator, czyli obecny prezydent Wojciech Szczurek, jednak oficjalnego potwierdzenia wciąż brak.

Czytaj także: Marcin Horała rzuca wyzwanie Wojciechowi Szczurkowi.

W Sopocie kandydatów wielu

Pewny jest start w wyborach obecnego prezydenta - Jacka Karnowskiego. Najprawdopodobniej wystartuje on z listy własnego komitetu (Sopocianie), ale liczy na poparcie PO - Przypuszczam, że Platforma Obywatelska poprze moją kandydaturę. Pracujemy z radnymi PO nad koalicyjną listą do Rady Miasta - zapewnia.

Drugim z kandydatów, który składa podobne deklaracje jest Ryszard Kajkowski. Podczas poprzednich wyborów był działaczem Kocham Sopot, podczas samej kampanii był uznawany nawet za "prawą rękę" Wojciecha Fułka. Z czasem jednak ich drogi się rozeszły. Kajkowski założył własne stowarzyszenie Republika Sopot. To on był także pomysłodawcą przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania z funkcji prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego. Ostatecznie inicjatywa zakończyła się klapą - nie udało się zebrać wystarczającej liczby podpisów, aby referendum przeprowadzić.

- Tak, będę kandydować, Republika Sopot zamierza również wystawić swoją listę w wyborach do Rady Miasta - mówi nam Kajkowski. Sam przyznaje jednak, że jeżeli nie uda mu się uzyskać dostatecznie dużego poparcia dla swojej kandydatury, to - być może - będzie chciał... przekazać je kandydatowi Kocham Sopot.

Problem w tym, że na razie nie wiadomo, kto tym kandydatem będzie. Można zakładać, że ostatecznie stowarzyszenie wystawi albo Wojciecha Fułka, albo też Jarosława Kempę. Ten pierwszy poprzednie wybory minimalnie przegrał, porażką zakończyła się dla niego także obecna kadencja Rady Miasta, gdyż odwołano go z funkcji przewodniczącego, a wcześniej nie udało mu się także utrzymać w ryzach większościowej koalicji.

Ten drugi z kolei otrzymał podczas poprzednich wyborów największą liczbę głosów wśród wszystkich kandydatów do rady. Poza tym... w Sopocie głośno jest o tym, że kilka tygodni temu ktoś przeprowadzał wśród mieszkańców telefoniczną ankietę, pytając ich, czy zagłosowaliby na niego. Sam Kempa twierdzi, że "nic o tym nie wie" i sugeruje, że to po prostu plotka, którą ktoś rozsiewa w mieście.

- Kocham Sopot pracuje obecnie nad ułożeniem list, jednak żadne wiążące decyzje jeszcze nie zapadły. Listy ogłosimy we wrześniu, wtedy też ogłoszony zostanie nasz kandydat na prezydenta. Na pewno takiego kandydata wystawimy. Liczymy na zwycięstwo zarówno w wyborach do rady, jak i w wyborach prezydenckich - mówi Jarosław Kempa.

Również we wrześniu swojego kandydata ogłosić ma Prawo i Sprawiedliwość. Póki co wiadomo tylko tyle, że nie będzie nim na pewno Piotr Meler, który kandydował z ramienia partii (formalnie nie jest jej członkiem) poprzednim razem. - Zamierzam kandydować tylko do Rady Miasta - mówi nam sam zainteresowany.

Jak nie on, to kto? - Rozważamy różne warianty, prawdopodobnie będzie to jednak osoba, która zna miasto i zna też realia pracy w samorządzie - twierdzi Michał Stróżyk, szef sopockiego koła PiS.

Wśród kandydatów na pewno pojawi się jednak przynajmniej jedna nowa twarz w sopockiej polityce. Start w wyborach - i to zarówno do rady, jak i w wyborach prezydenckich - zapowiadają bowiem członkowie stosunkowo nowej inicjatywy - Mieszkańcy dla Sopotu.

- Bezpośrednio w inicjatywie działa około 20 osób, tak naprawdę liczba sympatyków i naszych satelitów wciąż rośnie. Na pewno uda nam się obstawić wszystkie listy - mówi Małgorzata Tarasiewicz, znana wcześniej chociażby ze swojej pracy na rzecz Europejskiego Lobby Kobiet.

Poza nią z ramienia inicjatywy do rady na pewno kandydować będą też Barbara Kühn, znana z działalności w stowarzyszeniu In Memoriam, Agata Stomma, współpracująca z Sopocką Inicjatywą Rozwojową oraz Izabela Jakusz-Dygulska z Towarzystwa Przyjaciół Sopotu. Możliwe, iż to jedna z tych pań będzie też kandydatem inicjatywy na prezydenta miasta.

W Gdańsku jest już troje oficjalnych kandydatów na prezydenta miasta.

Jako pierwszy zadeklarował się Waldemar Bartelik, w młodości siatkarz gdańskiego Stoczniowca, później pierwszy prezes koncernu energetycznego Energa.

- Kandyduję, bo zarządzanie miastem to nie jest polityka partyjna. Nie zgadzam się na kontynuację obecnego sposobu reprezentowania mieszkańców. Gdańsk jest własnością jego obywateli - mówił podczas konferencji prasowej, na której ogłosił swój start w wyborach.

Co ciekawe, od deklaracji o starcie w wyborach, którą ogłosił pod koniec kwietnia, Bartelik nie wypowiedział się w żadnej ważnej dla mieszkańców Gdańska sprawie, nie informuje też mediów o swojej kampanii.

Czytaj także: Waldemar Bartelik kandydatem na prezydenta Gdańska

Pod koniec czerwca swój start w wyborach ogłosiła Ewa Lieder, działaczka samorządowa z Wrzeszcza, przewodnicząca rady dzielnicy Wrzeszcz Dolny. Ma poparcie komitetu wyborczego Gdańsk Obywatelski, zrzeszającego działaczy społecznych nie związanych dotąd z "zawodową polityką", lecz realizujących się w pracy na najniższym szczeblu samorządności (np. w radach dzielnic) oraz w stowarzyszeniach i organizacjach pozarządowych.

- Prezydent i radni miejscy powinni traktować mieszkańców z szacunkiem, a oni sami muszą mieć realny wpływ na największe inwestycje w mieście. Konsultacje społeczne powinny być prowadzone w taki sposób, by mieszkańcy czuli, że ich głos jest zauważany i brany pod uwagę - deklarowała podczas spotkania, na którym ogłosiła swój start w wyborach.

Czytaj także: Z rady dzielnicy do Ratusza? Ewa Lieder kandyduje na prezydenta Gdańska

Kilka dni temu do tego grona dołączyła Jolanta Banach, miejska radna związana z lewicą, która na początku lipca otrzymała rekomendację SLD do ubiegania się o stanowisko prezydenta Gdańska. Wbrew pozorom nie oznacza to, że Banach jest oficjalną kandydatką partii, ponieważ SLD rozważa też poparcie Jana Kurylczyka, byłego wojewody pomorskiego. Choć jego nazwisko pojawiło się w kontekście startu w wyborach już kilka miesięcy temu, on sam nie wygłosił żadnej wiążącej deklaracji w tej sprawie.

Za kilka dni dołączy do nich Zbigniew Wysocki, kandydat reprezentujący Kongres Nowej Prawicy, który startował w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego z 2. miejsca na liście.

Oficjalnych deklaracji jeszcze nie ogłosili, ale niemal na pewno w wyborach występują obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz oraz pomorski poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Jaworski.

Opinie (375) 9 zablokowanych

 • widzac Banach czy tez slyszac Senyszyn to (16)

  To Się drobne w kieszeni nie zgadzają.

  • 180 70

  • (5)

   pani Banach nic nie zrealizowała dotąd z tego co obiecywała na swoim wiecu, byłem , słuchałem , śledziłem bacznie poczynania ... i nic, poza tym czas PRL-owskich betonów minął , mentalności i sposobu myślenia się nie zmieni

   • 28 15

   • dziwne (1)

    Wydawało się że jest w opozycji, trudno o konkretne osiągnięcia w tym położeniu. Natomiast w przeciwieństwie do większość partyjnych i niepartyjnych ludków potrafi spojrzeć szerzej. Co by nie mówić inteligentna babka.

    • 16 21

    • dla mnie ważne co robi a nie co gada

     • 15 4

   • (2)

    A co zrobila np taka Pomaska? Tez nic.Takim wlasnie osobom mowimy NIE!

    • 31 3

    • proponuje pokazanie drzewa genealogicznego

     do 3 pokolen w tyl dla kazdego kandydata

     • 10 8

    • ojciec jest mechanikiem i ma warsztat na pomorskiej

     • 4 0

  • Oleksy ją też pogonił!

   • 11 5

  • zero merytoryki,tylko obraza-może (2)

   pokaż zdjęcie swojej mamusi ?

   • 6 10

   • (1)

    polska język trudna język

    • 7 2

    • poseł pisał

     • 6 2

  • BAnach = SLD = komuna (4)

   krótko

   • 23 19

   • Krótko - jesteś osioł.

    • 14 9

   • Banach = wrażliwość społeczna (2)

    Komuna to była w PRLu. 16 lat rządów Adamowicza i PO w Gdańsku doprowadziła do rozwarstwienia gdańszczan. Segregacja dzieci z biednych rodzin zaczyna się już w podstawówce. Do tego rządy Adamowicza to bizantyjskie inwestycje dla bogatych: stadion, ECS, Teatr Szekspirowski. A ludziom żyje się coraz trudniej. Dlatego czas na zmianę i wybór wrażliwego społecznie kandydata. Ja stawiam na Banach, nie na SLD.

    • 10 9

    • (1)

     Wrażliwość społeczna to taka ładna nazwa zamiłowania do życia z ręką w kieszeni sąsiada. I od tego poziom życia się nie podnosi, a wręcz odwrotnie. W Detroit już się o tym przekonali.

     Każdy odpowiada za siebie, a jeżeli pani Banach jest taka wrażliwa na mniej zaradnych to niech im pomaga, ale za swoje. Ja podatkami nie zamierzam dotować czyjegoś nieudacznictwa.

     • 5 2

     • ja również

      Zgadzam się. Nie zamierzam nierobów i nieudaczników życiowych finansować. Sam jestem przedsiębiorcą i tylko wołają urlop,urlop. Tylko PO, chroń nas przed PIS.

      • 2 0

  • he. Dobrze, że ciebie tu nie widać :D

   • 3 6

 • nie będzie żadnych zmian (21)

  budyń , kudłaty i spółka dalej będą tam gdzie są

  • 124 36

  • Kudłaty tj. Sołtys

   • 8 1

  • (3)

   w gdańsku jak zwykle staną do walki:
   - Adam,
   - owicz,
   - budyń

   • 21 5

   • Jeśli kontrkandydat.. (1)

    ..to Jaworski to trudno się dziwić..

    • 26 7

    • Adamowicz, Jaworski i rzesza nołnejmów, którym nawet się nie chce zrobić czegoś, by dać się poznać mieszkańcom. wybór jak między dżumą a cholerą.

     • 15 3

   • I wygra Budyniowicz Adam.

    • 8 3

  • (12)

   Myślę sobie, że już lepiej głosować na osoby doświadczone w kwestii zarządzania miastem niż na przypadkowych kolesi, którzy jeszcze mają mleko pod nosem (rocznik 1981-1982) i nie daliby sobie po prostu rady. To byłby regres dla niby nowoczesnego Trójmiasta, gdyby Prezydentami zostały osoby pokroju Kaczyńskiego czy Korwina-Mikke. Wstyd na cały kraj.

   • 30 17

   • (11)

    Jeśli chodzi o Gdynię to tych dwóch kandydatów od Jarusia i Kowina pewnie doskonale zdają sobie sprawę, że nie poradziliby sobie z funkcją prezydenta i startują tylko i wyłącznie, aby zaznaczyć swoją obecność. Boże chroń nas przed warszawskimi partyjniakami, a w szczególności NPK i PiS!

    • 30 11

    • (1)

     I obaj mają kozią bródkę. Już dawno nie modną. Fuj.
     Jeszcze ten Horała na oko wygląda lepiej, bo ten drugi jak pełen agresji wyznawca Janusza.

     • 22 10

     • Dzierżyński i Lenin też mieli taką bródkę,

      widać moda wraca.

      • 19 2

    • (3)

     kilkanaście lat przy korycie to teraz strach i popłoch

     zawsze możecie wsiąść do rejsowego samolotu odlatującego ze 100 mln lotniska Kosakowo i lecieć w siną dal

     • 7 18

     • (2)

      Pozdrawiam panie Arturze. I nie, dziękuję. Ale jak ktoś od was wygra to nigdy nie przyznam się skąd pochodzę.

      • 16 7

      • (1)

       co prawda nie nazywam się Artur?
       (może jesteś wróżką?)
       ale jeśli ktoś wstydzi swojego pochodzenia to nie powinien w ogóle tu przebywać o pełnieniu jakichkolwiek funkcji publicznych nie wspominając

       • 3 13

       • Po pierwsze nie pełnię funkcji publicznej, po drugie jestem dumny że swojego pochodzenia. Po trzecie naucz się czytać że zrozumieniem :)

        • 10 3

    • (4)

     Dziambor jest teraz w NPK, ale wcześniej był m.in. w PiS i PO, gdzie się nie sprawdził :)

     • 13 1

     • (2)

      W UPR też był, ale mu podziękowali :) gorzej być nie może.

      • 16 1

      • (1)

       Pan Horała prowadzi Gdynia Realna - facebook :)

       • 1 1

       • Yo, razem z Dziamborem :)

        • 4 0

     • Jeżeli już to w KNP, i jak zwykle kłamiesz

      • 0 1

  • Wybory (2)

   To idź na wybory i poprzyj jednego z kandydatów . Gadasz a nic nie robisz .

   • 8 2

   • (1)

    Pewnie wielu z tych wszystkich narzekaczy nie ma prawa do głosowania w Gdańsku,Gdyni i Sopocie. Przyjechali pare lat temu za pracą i próbują się rządzic. Najlepiej to widać na nowych osiedlach !!!

    • 8 0

    • Ja myślę, że większość z wypowiadających się tutaj nie ma prawa do głosowania ze względu na to, że nie osiągnęli jeszcze pełnoletności :) zwłaszcza wyznawcy Korwina.

     • 11 1

 • (13)

  Jak dla mnie to dobre wiesci.
  Kazdy tylko nie Adamowicz,gosc dosc juz balaganu narobil a ciagnacy sie za nim smrod po Amber Gold i klamstwa w zeznaniach majatkowych wystarczajaco psuja mu opinie:)

  • 163 60

  • i kto jeszcze winny twojej wtopie z amber

   deszcz i cyklisci, pis, po, papierze?

   • 34 24

  • dokładnie. zagłosuję na KOGOKOLWIEK tylko nie na bydynia

   • 19 20

  • (10)

   Lepiej nie pisz, że każdy tylko nie Adamowicz, bo takie myślenie może doprowadzić tragedii. Nie głosuj przeciw komuś tylko za kimś. Nie mieszkam w Gdańsku, ale jestem pewna, że zawsze można trafić gorzej.

   • 28 11

   • (9)

    Zgadzam się z Tobą. Adamowicza należałoby wymienić, ale nie na kogokolwiek. To nie może być ani partyjny apartczyk, ani oszołom, ani pierdoła, ani złodziej. To musi być ktoś mądry i odpowiedzialny, z poczuciem społecznej misji, posiadający charyzmę, umiejętności zarządcze i wiedzę ekonomiczno-gospodarczą. Tacy ludzie z pewnością istnieją, chociaż jest ich mało. Problemem jest to, że bardzo rzadko przebijają się do polityki, która, przynajmniej w Polsce, rządzi się zasadą "kto kogo", chyba najczęściej dokonującej wyborów na zasadzie negatywnej selekcji. Natomiast obecny, niby demokratyczny, system wyborczy preferuje powielanie się dotychczasowego układu władzy, który dodatkowo dysponuje większą siłą przebicia wynikającą z obecnie sprawowanej funkcji.

    • 22 4

    • (8)

     I najlepiej bezpartyjny. Stworzenie takiej gdańskiej Samorządności wzorem Gdyni przyniosłoby jedynie korzyści. Tylko, aby nie było tam ludzi, którzy wcześniej ślubowali wierność Korwinowi, Kaczyńskiemu czy Tuskowi.

     • 17 6

     • (1)

      Gdynia ostatnio przeżywa katastrofę a ty chcesz jedną klęskę zamienić na drugą...

      • 11 12

      • że co? czego się nawąchałeś?

       • 10 6

     • (4)

      Chmm. Gdyńska prezydencka "Samorządność" też stała się mini partyjnym układem bezkrytycznie wspierającym wszystko, co podsuwa jej gdyńska naczelna władza. Ten dosyć sprawny politycznie układ wpadł w megalomanię, układowość, nepotyzm, bez bezpiecznika w postaci znaczącej opozycji. Gdyński układ władzy, poza niezłym bieżącym zarządzaniem i sprawnym pijarem, dosyć słabo radzi sobie z rozwojem miasta, pozyskiwaniem wspierających środków unijnych i budowaniem korzystnych relacji z otoczeniem.

      • 11 10

      • Zgoda kolego, ale chyba dostrzegasz różnicę w skali działania? (3)

       PO, PIS i inne partie działają w skali całego kraju, czyli nie dość, że admin. centralną okupują, to i wszelkie samorządy chcą obsadzać swoimi partyjniakami. Oczywiście Samorządność robi to samo, ale w skali Gdyni tylko. Więc jak już zgadzasz się na publiczne trwonienie pieniędzy przez "wybrańców wyborców", to lepiej robić to w skali jednego miasta, niż całego państwa.

       • 4 4

       • (1)

        Oczywiście dostrzegam różnicę w skali działania, ale nie jest dobrze, kiedy publiczne pieniądze są marnotrawione w jakiejkolwiek skali. Nieraz zmarnotrawienie pieniędzy w skali małego samorządu jest bardziej negatywnie odczuwalne przez mieszkańców, ponieważ jest bardziej namacalne, zwłaszcza wtedy, kiedy ilość środków samorządowych jest niewielka w stosunku do potrzeb.

        • 5 3

       • Pan Horała mógłby się podpisać imieniem i nazwiskiem ;)

        • 1 2

       • a czy nie rozmawiamy o wyborach SAMORZĄDOWYCH???
        czyi min o Gdyni?

        • 0 0

     • Właśnie to samo wzorem Gdyni tworzą w Słupsku i niech im to wyjdzie na dobre, bo tam wladze doprowadziły do totalnego upadku.

      • 0 1

 • (17)

  A ja będę nadal głosować na Adamowicza.

  • 81 213

  • a ja nie:-) (1)

   • 24 12

   • szkoda. myślałam że zdobędzie 100 % głosów :(

    • 16 10

  • (10)

   Cieszcie się, że w Gdańsku póki co nie startuje nikt od Korwinna Mikkego, bo gdyby nieszczęśliwie wygrał to dopiero zrobiłby się burdel.

   • 19 15

   • (2)

    Nie startuje? To chyba źle przeczytałeś artykuł...

    • 15 0

    • (1)

     peowcy nie czytają oni czują
     czują pismo nosem wszak wybory to okres wzmożonego stresu...

     • 15 8

     • to pisiory zwykle mają mokro w gaciach :)

      • 9 11

   • (5)

    no jeśli za burdel uznamy ograniczenie urzędników i obniżenie danin na rzecz "miasta"
    to tak
    dla niektórych byłby to wielki dramat...

    • 15 8

    • (4)

     Jeżeli popatrzymy na to czego dokonał JKM od ostatnich wyborów to narobił jedynie wiochy.

     • 18 16

     • ty robisz wiochę każdym wpisem na tym portalu

      • 10 15

     • omg (2)

      A czego od ostanich wyborow dokonal caly parlament ue? Zanim cos powiesz to sie zastanow...

      • 2 2

      • (1)

       No i mniej więcej o to chodzi. Ledwo się pojawił a już cyrków narobił. Chodzi o to że neofici JKM wierzą w każde jego słowo jak w prawdę objawioną, a do tej pory facet jedynie robi bałagan. Więc tym bardziej nie mam żadnych podstaw aby przypuszczać że ten facet zrobi cokolwiek pozytywnego.

       • 3 0

       • Bałagan to tam był już od dawna i jest i będzie i nie może być inaczej tam, gdzie 751 ludzi z całej Europy i o różnych poglądach zbija się w kupę, żeby razem pracowali. Ostatnie przemówienie Korwina było akurat wybitnie durne, ale na szczęście Korwin jest tylko jeden nawet we własnej partii.

        Na Wysockiego nie mam zamiaru głosować, ale mam nadzieję, że Kościelak na radnego będzie startował. Marnuje się człowiek pisząc felietony do gazet.

        • 0 0

   • Czas Adamowicza się skończył, pora by Gdańsk zaczął się rozwijać!

    mam dosyć umierającego Gdańska...

    • 0 3

  • Co w portki robimy, bo stanowisko w Urzędzie Miasta zagrożone jak przyjdzie nowy prezydent?

   Jak to mówią: dzień bez wazeliny, jest dniem straconym.

   • 8 7

  • Bos tepa :)

   • 0 0

  • najbardziej szkodliwa młodzieżówka od czasu hitlerjugend już prowadzi kampanie swojemu pożal się Boże prezydentowi

   • 0 0

  • który wydział?

   który wydział?

   • 0 0

 • Az sie zle robi i flaki sie wywracaja jak wiecznie parcie na stolek maja partyjne kukly !!! (11)

  Nie ma w PL nowych swiezych ludzi bez partyjniackich ukladow ?.. Ludzie ! co moze stworzyc stary dziad lub jakas babcia partyjna ? nic ! kompletnie nic !. Gdzie sa mlodzi , zdolni bez ukladow i z jakas wizja ?. Az boli jak widac ze znowu stetryczale partyjne kukly maja o sobie dalej wysokie mniemanie i mysla ze sie wiecznie wszedzie nadaja byle na stolku byc . Haftowac sie chce !

  • 77 17

  • jest pani od rowerków, ale dla ciebie narzekaczu to każdy jest umoczony (4)

   a sam d*py nie ruszysz żeby coś zmienic

   • 12 3

   • Wazne zeby platforma wygrala bo przynajmniej dbaja o przedsiebiorcow ! (3)

    Polsce potrzeba tanszej sily roboczej i ludzie to musza zrozumiec . Bo przedsiebiorca jak ma zarobic to musi byc tansza sila robocza . Przeciez to logiczne tylko plebs tego nie rozumie.

    • 7 4

    • Dobre, dobre, lepszego żartu nie słyszałem od dawna. (2)

     PO dba o przedsiębiorców? No koń by się uśmiał. Przecież ta partia już dawno zapomniała o przedsiębiorcach i o swojej "obywatelskości", którą ma w nazwie. Chyba, że jesteś przedsiębiorcą z partii PO, który trzepie środki unijne z projektów, ma kontakty w ministerstwach i nieprzypadkowo wygrywa wielkie przetargi.

     • 7 3

     • Osoby wyksztalcone i swiadome zawsze zaglosuja na Plaforme bo to najlepszy wybor (1)

      tylko ludzie bez wyksztalcenia i robotnicy glosuja na innych wierzac w obiecanki.Platforma jest wyborem dla ludzi zdolnych chcacych osiagac sukcesy w zyciu i. Nieudacznicy zawsze glosuja na inne partyjki .W aktualnej sytuacji ludzie powinni zrozumiec ze polska jest w potrzebie i nalezy ludziom obnizyc pensje na ok 800 zl . przeciez na podstawowe produkty starczy pensja 800 zl i po co robotnikowi wiecej ? .Wiecej musi zarabiac przedsiebiorca natomiast bo on inwestuje i tworzy miejsca pracy .

      • 5 10

      • Po pisowni i braku wiedzy ortograficznej wnioskuję, że ty na PO nie głosujesz.

       Jedna uwaga, jak już to Polska, a nie "polska".

       • 4 1

  • (3)

   Wiesz, młodzi, bez układów z wizją niekoniecznie muszą się sprawdzić, nawet nie przez złą wolę ale przez brak doświadczenia i naiwność.

   • 15 0

   • DArku, dopóki się nie spróbujesz, to się nie przekonasz. (2)

    Zresztą twój wybór polityczny, czytelnicy tego forum, już od dawna znają.

    • 1 7

    • (1)

     Nie ma co ryzykować regresem miast dla wypróbowania niedoświadczonych osób.

     • 10 1

     • Czyli apriori zakładasz regres, ciekawe, ciekawe. A może apriori założysz, że tracisz nowe szanse z każdym rokiem rządów P. A.

      • 3 7

  • gdzie sa mlodzi, zdolni? w KNP!

   przeciez KNP startuje- jest szansa na zmiany! 'wolnosc, wlasnosc, sprawiedliwosc'!

   • 3 4

  • Przejacielu

   Na twą frustrację odpowiadam.... Artur Dziambor

   • 0 4

 • jaworski = walkower (11)

  Mam nadzieję że w partii Kaczyńskiego ktoś pójdzie po rozum do głowy, i nie wystawią Jaworskiego. Co ten facet w życiu osiągnął własną pracą? W Gdańsku ma on tak silny elektorat negatywny, że Adamowicz zawsze z nim wygra, choćby był nie wiem jak umoczony i znienawidzony.
  Co innego, gdyby opozycja wystawiła kogoś na poziomie i z dorobkiem. Najlepiej zarówno naukowym jak i biznesowym, ale broń Boże partyjnym. Wtedy mogłoby się zrobić naprawdę ciekawie. Tylko taki kandydat musiałby być promowany już teraz, a jakoś o tym nie słychać.

  • 137 12

  • Najlepiej .......Glinskiego . (1)

   ha ha ha . Jaworski przeniesie Watykan do Gdanska .

   • 35 7

   • Człowiek do wszystkiego...

    Bez ambicji

    • 4 0

  • podejrzewam pis go celowo wystawia bo dla mnie to wraz z po jedna i ta sama partia co widać w "naszym parlamencie"
   takie tam podrygi przed kamerami jak to niby walczą jedni z drugimi nie robią na mnie wrażenia

   • 16 4

  • Kurski (1)

   Sie pali...

   • 8 1

   • to niech go ktoś ugasi. benzyną.

    • 10 0

  • Naukowym... raczysz pan żartować (1)

   jak ktoś jest naukowcem to nie ma czasu na bzdety
   a jak jest _"naukawcem"_ w stylu Senyszyn czy innego Buzka
   no to nie ma dorobku

   Proste?

   • 5 8

   • Spójrz na Sopot i Pana Kajkowskiego

    O ile się nie mylę jest to ten sam Ryszard Kajkowski, który składał komputery i założył pierwszy Porkom (później był klon drugiego Rycha). Ciekawą miał historię. Miał duże szanse na sukces w biznesie ale jego była żona - Lidka wyciągnęła z kapelusza Krauzego, który "zainwestował" we wspólny interes. Jak się to potoczyło dalej każdy może sobie doczytać.

    • 1 2

  • (1)

   Pamiętam jak jakiś czas temu Jaworski powiedział że jego nadrzędnym celem jest "nie dopuścić aby wygrał ktokolwiek z PO". Taki facet ma program...

   • 16 0

   • To jak się usunie z wyborów, to spełni swój program.

    • 12 0

  • Jak najbardziej !

   "Biznesmen" - tak zarządzał SG, że to był początek jej końca...

   • 6 0

  • całą prawda masz plusa

   • 0 0

 • mam nadzieję, że Gdańszczanie w najbliższych wyborach dadzą z plaskacza lub kopną w cztery litery (5)

  Budynia i jego Młodych Demokratów
  No i że nowy prezydent zadba o to by nie znalazły się dla nich stołki w podległych mu urzędach i jednostkach

  • 119 34

  • aha, widzę, że Młodzi Demokraci minusują zaciekle z tabletów czy tez laptopów jakie dostali na koszt podatnika

   • 26 8

  • (1)

   Jeżeli alternatywą jest Jaworski to ja już wolę budynia

   • 13 6

   • a ja Banach

    Choć nigdy nie głosowałem na SLD i głosować nie będę. Mam nadzieję, że pani Banach odetnie się od tego SLDowskiego zaplecza.

    • 2 5

  • Jezu, ale ty Młodym Demokratom źle życzysz. I co oni po wyborach ze swoim życiem zrobią? (1)

   Całe życie od młodego w polityce siedzieli, byli chłopcami na posyłki swoich starszych kolegów partyjnych z PO, pozatrudniani w Biurach partyjnych, urzędach miejskich, wojewódzkich, marszałkowskich, ministerstwach, kancelarii premiera. Jak oni się odnajdą na rynku pracy z doświadczeniem zawodowym ograniczonym tylko do polityki. Będą musieli się wziąć za prawdziwą pracę, a pensja nie będzie już państwowa. Tragedia!

   • 12 5

   • poradzą sobie, jak ich były lider - spec od zegarków

    • 3 2

 • (9)

  Horala, buhahahaha!!!!

  • 54 11

  • (5)

   a do tego jeszcze doszedł Dziambor od Korwina - to jest dopiero porażka po całości :) Chodziłem z nim do Liceum (nie dostał się do innego liceum i został przyjęty na Oksywie). Powiem szczerze, że zawsze miał coś nierówno pod sufitem. Nie mieszkam już w Gdyni, ale nie życzę miastu takiego wyboru.

   • 41 11

   • (1)

    siła twoich "argumentów" jest powalająca
    ale tak właśnie "robi się politykę" w "Polsce"
    obelgi, oczernianie, półsłówka, ataki personalne,
    grunt żeby nic na temat

    napisz jeszcze co robił w przedszkolu i że dłubał w nosie
    i jakie majtki nosił w podstawówce

    • 9 23

    • obelgi i oczernianie to również cecha charakterystyczna Korwinistów (tu dochodzi jeszcze przemoc), pisowców, a też peowców.

     • 19 5

   • Studia skończył w prywatnej szkole, bo nie dostał się na UG :-P

    • 20 3

   • (1)

    no ale wlasnie tacy lduzie biora sie obecnie za polityke. miernoty intelektualne, ktore calemu swiatu chca powiedziec "ja wam teraz pokaze" to jest cos w rodzaju ciecia ze strazy miejskiej.

    • 20 2

    • A niby kto ma się brać za politykę? Normalni, zdolni i uczciwi ludzie mają lepsze rzeczy do roboty. Jeśli jesteś kolego taki gość, to sam kandyduj, a nie żale wylewasz siedząc przed komputerem, że kandydaci za mało wybitni.

     • 2 0

  • Horała precz (2)

   Horała i caly pIs precz . Dosyc tych wariatów w polityce ,a od Gdyni ręce precz .
   Nieudacznik

   • 23 9

   • (1)

    Raczej ;słoik" a nie mieszkaniec Gdyni

    • 3 8

    • Akurat słoiki są w Gdyni mile widziani. To oni tworzą Gdynię. Mój pradziadek był słoikiem, a dziadek, ojciec, ja i mój syn - już urodziliśmy się w Gdyni, więc nie obrazaj słoików.

     • 5 2

 • (5)

  Adamowicza trzeba pożegnać zwłaszcza za jego nieudolnych zastępców, afery w UM, beznadziejne działania ZDiZ, wyrzucaniem kasy w błoto na teatry szekspirowskie, ECS, tramwaje wodne itp

  • 99 38

  • ... (1)

   Buraki...wszędzie posadzić, buraki i cebule !!!!
   Wtedy będzie dobrze, a turyści będą zachwyceni !!!

   • 12 3

   • Nawet wiem gdzie je posadzić!

    Jest mnóstwo miejsca pod takie uprawy na ogromnych wyspach centralnych i w pasach rozdziału Autostrady Słowackiego, Autostrady Zielonej, Autostrady Armii Krajowej, a wkrótce również wielu innych. Znalazłoby się też sporo miejsca do wypasania krów.

    • 5 3

  • Szkoda tylko, że tak dużo kandydatów się robi :( (1)

   Gdyby poza PA była jedna osoba, to szanse na pożegnanie PA byłyby ogromne. A tak, to jego przeciwnicy porozkładają głosy na kilka osób, a PA znowu wygra...

   • 10 3

   • No to porozumienie wszystkich sił i wspólny kontrakandydat na Adamowicza.

    Ale w PL takie rzeczy nie możliwe.

    • 2 3

  • antymaruda

   Jak ci nie pasuje to wyprowadz się na mazury. Nie będziesz musiał przeżywać ECS, teatru, stadionu, połowy hali, tramwajów wodnych, ścieżek rowerowych, i wiele innych inwestycji które powstały przez ostatnie 10 lat. Powiesz na kredyt? Takie czasy niestety nastały.

   • 9 8

 • Powinna być kadencyjnosc czyli max 10 lat i koniec (13)

  a tak mamy praktycznie dożywocie

  • 113 23

  • Nie da rady max 10 lat. Rozeznaj się, ile trwa kadencja, a nie piszesz głupoty. (3)

   • 11 14

   • 2 razy po 5 lat = max 10 lat kadencji łacznie (2)

    • 6 5

    • tylko kadencja w samorządzie trwa 4 lata (1)

     ale jak widać konstrukcja cepa ciebie przerosła

     • 6 6

     • Czyli jak obecnie kadencja w samorządzie trwa 4 lata to nie można ani skrócić ani wydłużyć?

      cep cepem cepa pogania

      • 7 0

  • (7)

   Niby dlaczego? Jeśli ktoś się sprawdza w samorządzie to czemu na siłę go wymieniać?

   • 18 13

   • dla zasady demokratycznej

    i odświeżenia świty dworskiej

    • 15 9

   • a skad wiesz ze sie sprawdza ? jak to sprawdzic( porownac, zweryfikowac) jak (5)

    rzadza ciagle ci sami od lat .... a skad wiesz ze inny nie bylby lepszy ?

    • 7 7

    • (4)

     Wolisz aż tak bardzo zaryzykować?

     • 6 9

     • czym ryzykować?
      gdyńskim lotniskiem czy gdańskim ecsem ?

      • 12 8

     • ryzykowac? a skad wiesz ze nie bedzie lepiej? z gory zakladasz ze nie (2)

      i niestety mam obawe ze masz w tym swoj cel a nie dobro spoleczne! poza tym niczym nie ryzykujemy bo przy ewidentnie zlych rzadach jest mozliwosc odwolania. Tylko nie pisz ze narobi w tym czasie szkod itd. bo NIE zakladaj z gory czegos czego nie wiadomo!

      • 3 8

      • (1)

       Widziałeś kandydatów? :)

       • 8 3

       • widzialem , i co? z gory ciagle cos zakladasz czego nie wiesz.

        sa ok. ... Adamowicz Szczurek ..... tez byli kiedys tak jak wlasnie ci kandydaci, poza tym prezydent to tak naprawde tylko maly czlon calosci jest cala ekipa rzadzaca urzednikow i zadnej rewolucji nikt nie zrobi. Moze jestes wlasnie urzednikiem i boisz sie zmian, niepotrzebnie. Moze awansujesz?

        • 1 9

  • Przeciez

   To nie car putin

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane