• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Demonstrowali poparcie dla Lecha Wałęsy

Michał Sielski, Maciej Naskręt
28 lutego 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
aktualizacja: godz. 16:05 (28 lutego 2016)

Komitet Obrony Demokracji oraz zwolennicy Lecha Wałęsy demonstrowali swoje poparcie dla byłego prezydenta RP na pl. Solidarności zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. To sprzeciw wobec oskarżeń Wałęsy o współpracę z SB. Sprawa wróciła po upublicznieniu przez IPN teczki TW Bolka. Na wiecu było kilka tysięcy ludzi. Lech Wałęsa się nie pojawił.Jak oceniasz podobne demonstracje?

Aktualizacja, godz. 16:05. Wiec już się zakończył. Uczestnicy powoli się rozchodzą. Za kilkanaście minut przywrócony zostanie ruch samochodów po ul. Jana z Kolna.

Aktualizacja, godz. 15:52. Odczytano list od byłego prezydenta. - Nigdy nie zgodziłem się na współpracę, nigdy nikogo nie skrzywdziłem - podkreśla w nim Lech Wałęsa.

Aktualizacja, godz. 15:40. Ze sceny odczytano wiadomość od Krzysztofa Skiby, który dworuje sobie z obecnego prezydenta RP: "Gdy Wałęsa robił strajki, Andrzej Duda sikał w majtki". Bardzo rozbawiło to zgromadzonych.

Aktualizacja, godz. 15:32. Ruch na ul. Jana z Kolna cały czas jest wstrzymany, choć ludzie bez problemu mieszczą się na pl. Solidarności. Policjanci wolą jednak nie ryzykować.

Aktualizacja, godz. 15:29. Radomir Szumełda twierdzi, że na wiecu jest 25 tys. osób, ale wydaje się to bardziej życzeniem, niż realną oceną. Policjanci oraz nasi reporterzy oceniają, że w demonstracji bierze udział maksymalnie kilka tysięcy osób.

Aktualizacja, godz. 15:18. Henryka Krzywonos także nie oszczędza w słowach Jarosława Kaczyńskiego, nazywając go kurduplem. "Precz z kurduplem" - zachęca do skandowania.Aktualizacja, godz. 14:53. Na scenie pojawiła się Danuta Wałęsa, żona Lecha Wałęsy: Nie myślałam, że jeszcze będę musiała wystąpić przed takim tłumem. Mój mąż serdecznie dziękuje za poparcie, ale nie przyjechał, bo trochę jest zmęczony. Poza tym mówi, że poczeka, aż będzie większa grupa, to na pewno przyjdzie... Chcę zamanifestować swój sprzeciw względem tego małego człowieczka, który w stanie wojennym zamknął się w czterech ścianach z kotem, bo się bał i teraz też się boi. Gdyby Wałęsa nie rozmawiał z komunistami, to by tu nas nie było. Ale nikogo nie skrzywdził i nie brał żadnych pieniędzy! - podkreślała. - Teraz czuję się zniewolona, za Platformy było lepiej, choć też popełniali błędy. Boję się każdego dnia. Moim marzeniem jest, żeby Polska odzyskała wolność i demokrację i żeby nie było im narzucane, że mają pracować do wieku lat 67 - dodawała [w rzeczywistości wiek emerytalny podniósł właśnie rząd PO, a PiS zapowiedział, że go obniży - dop. red.].

Dostało się też księdzu Tadeuszowi Rydzykowi, którego nazwała "biznesmenem, a nie zakonnikiem".Aktualizacja, godz. 14:29. Przemawia lider KOD na Pomorzu i były polityk Platformy Obywatelskiej, Radomir Szumełda: Lechu, dziękujemy ci za Polskę w Unii Europejskiej, bez granic i drutów kolczastych. Za Polskę, która sama stanowi o swoich sojuszach. Aby to wszystko się zdarzyło, potrzebowaliśmy w latach 80. zwycięstwa. To ty, Lechu, jesteś symbolem tego zwycięstwa.(...) Tego symbolu nie zabiją żadni ludzie żądni władzy, którzy burzą i dzielą zamiast budować i łączyć - podkreśla Szumełda.

Aktualizacja, godz. 14:23. Z głośników puszczane są archiwalne nagrania z czasów Sierpnia '80. Zamknięto ruch na ul. Jana z Kolna. Zatrzymane są też tramwaje.

Aktualizacja, godz. 14:12. Uczestnicy wiecu skandują "Lech Wałęsa". Za chwilę odśpiewany ma zostać hymn narodowy.Aktualizacja, godz. 14:10. Demonstracja KOD odbyła się także w sobotę w Warszawie. Przemawiali na niej politycy Platformy Obywatelskiej, Ryszard Petru oraz zwolennicy lewicy. Według policji wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy osób.

Aktualizacja, godz. 14:05. Na razie wiec poparcia dla Lecha Wałęsy nie różni się za bardzo od poprzednich demonstracji KOD. Ta sama muzyka z głośników, częściowo ci sami ludzi i te same flagi: Polski, Unii Europejskiej oraz transparenty przeciwko PiS. Nowością są plakaty z poparciem dla Lecha Wałęsy.Teczka TW Bolka, mająca wskazywać na współpracę Lecha Wałęsy ze Służbą Bezpieczeństwa PRL w latach 1970-1976 trafiła do Instytutu Pamięci Narodowej po tym, gdy żona zmarłego w listopadzie ubiegłego roku gen. Czesława Kiszczaka (ministra spraw wewnętrznych w latach 1981-1990), próbowała sprzedać ją władzom instytutu. W teczce są m.in. zobowiązania do współpracy, odręczne podpisy "Lech Wałęsa", "TW Bolek" itp. Nie stwierdzono jeszcze, czy są autentyczne.

Były prezydent zaprzecza, że miał donosić na kolegów, ale w swoich wypowiedziach jest tradycyjnie pełen niedopowiedzeń i dwuznaczności. Podał już kilka wyjaśnień, częściowo się wykluczających. Twierdzi też, że dopóki żyją osoby, które "wszystko wiedzą", on całej prawdy ujawnić nie może. Podkreśla jednocześnie, że dokumenty są sfałszowane.

 • Wiec poparcia pod bramą Stoczni Gdańsk trwa.

List poparcia dla Wałęsy

W poniedziałek członkowie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Poległych Stoczniowców w Gdańsku 1970 napisali list w obronie Lecha Wałęsy. Pod listem podpisali się m. in. reżyser Andrzej Wajda, aktor Daniel Olbrychski i kompozytor Krzysztof Penderecki. Publikujemy jego pełną treść:

Wielu z nas było w Sierpniu 1980 roku w strajku w Stoczni Gdańskiej, któremu przewodził Lech Wałęsa. Wielu współpracowało z Lechem Wałęsą również potem, w stanie wojennym i w latach 80. Z tej perspektywy oceniamy akcję pod hasłem »Bolek« jako fałszowanie historii i tragiczne w skutkach sianie zamętu i niepokoju, zwłaszcza w umysłach młodego pokolenia. Uważamy, że cel tej nikczemnej kampanii jest doraźnie propagandowy i polityczny. Młode pokolenie nie wie, czym był PRL i czym był na tym tle sierpniowy strajk, okres Solidarności, a później stan wojenny - więc może nie być w stanie oddzielić ziarna od plewy. »Papiery« na Lecha Wałęsę z lat początkowych jego pracy w Stoczni, gromadzone przez SB, mają całkowicie drugorzędne znaczenie wobec całokształtu jego dokonań. Oburza fakt, że wcześniej osaczała go Służba Bezpieczeństwa, a teraz przejmują tę rolę historycy z IPN oraz ludzie złej woli, którzy najczęściej z pobudek osobistych, z powodu urazy, poczucia niedocenienia lub z zawiści próbują odebrać należne mu bezsprzecznie pierwszoplanowe miejsce w historii.Dlaczego usiłuje się zastąpić sławny w świecie wizerunek charyzmatycznego robotniczego przywódcy postacią kolaboranta i marionetki służb specjalnych? Czy ci »prawdziwi patrioci« i tzw. niezłomni obrońcy absolutnej prawdy mają świadomość, jaką przysługę robią Polsce?Lecha Wałęsę zamiast wdzięczności spotyka wielka krzywda.

Opinie (1553) ponad 50 zablokowanych

 • Dość (57)

  Jak to się wszystko zaczęło!!
  ***************************************************************************

  Wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu
  Posiedzenie nr 93 w dniu 27-05-2015 (2. dzień obrad)

  1 punkt porządku dziennego:
  Sprawozdanie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej o przedstawionym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej projekcie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

  Poseł Wojciech Szarama(PiS):

  Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Ten głos upewnił mnie co do intencji projektodawców. Sprawa jest jednoznaczna, został wprowadzony przepis przejściowy, który ma doprowadzić do tego, że Sejm tej kadencji wybierze wszystkich pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Opinie konstytucjonalistów były zupełnie oczywiste i jasne. Sejm tej kadencji powinien wybrać trzech sędziów trybunału, Sejm następnej kadencji - dwóch, bo taka jest logika zdarzeń, takie są terminy związane z zakończeniem działalności przez poszczególnych sędziów. Natomiast tutaj mamy do czynienia z taką sytuacją, w której chce się doprowadzić poprzez swego rodzaju kruczek prawny, zresztą całkowicie nieudolny, do tego, że będzie mógł być zawarty pewien kontrakt co do wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Jest to sytuacja niedopuszczalna, niezgodna nie tylko z duchem tej ustawy, ale także z duchem konstytucji. Chcemy mieć w Polsce Trybunał Konstytucyjny, a nie trybunał kontraktowy. (Oklaski)

  Poseł Robert Kropiwnicki(PO):

  Otóż, jak część z państwa dobrze policzyła, Sejm następnej kadencji wybierze sześciu sędziów trybunału, więc PROSZĘ NIE BLOKOWAĆ TEJ MOŻLIWOŚCI, PONIEWAŻ W INNYM PRZYPADKU OKAŻE SIĘ, ŻE SEJM NASTĘPNEJ KADENCJI WYBIERZE 11 SĘDZIÓW trybunału. Proszę się nie bać, dla wszystkich wystarczy głosowań. Dziękuję bardzo. (Poruszenie na sali)

  ***************************************************************************

  Czy TVP INFO/ TVN/POLSAT relacjonowały ten skok na trybunał w specjalnych wydaniach serwisów informacyjnych?
  Czy GAZETA WYBORCZA Pisała kilkadziesiąt artykułów o skoku na trybunał, zamachu stanu itp?
  Czy Martin Schulz i inni unijni dygnitarze naciskali na Polskę, organizowali debaty
  Czy Wyborcza/Nowoczesna organizowała KOD, pisała ludziom co krzyczeć na manifestacjach?

  Wszyscy mieli w pompie trybunał, a mieli równo 2 miesiące

  Chronologia zdarzeń:
  25.05.2015 Komorowski przegrywa wybory-PO/PSL wie, że straci władzę
  27.05.2015 Nowa niekonstytucyjna ustawa mająca na celu zawłaszczenie TK 14/15 sędziów z PO
  07.10.2015 Wybór 5 sędziów

  Przez 4 miesiące cienia protestów/dwa teksty opublikowane o 1 w nocy i zdjęte przed świtem.

  Tak Wyborczej głównemu organizatorowi zależy na demokracji?

  Potem Wyborcza główny organizator KOD ruszyła w obronie wolności słowa. Jedyne medium, które WPROWADZIŁO CENZURĘ NA SWOICH FORACH POD TEKSTAMI O MIGRANTACH??
  Gdzie była Wyborcza i ten cały KOD w 2009 roku jak TVP zwalniała ponad 500 pracowników za poprzedniej ekipy?? Hurtowo! To nie był czystki tylko uzasadnione oszczędności?:) Gdzie była Wyborcza i KOD Jak Komorowski przy pierwszej okazji podpisał ustawę medialną umozliwjającą przejęcie TVP przez PO w 2010 roku? Nawet nie czekał do wyborów prezydenckich tylko jako marszałek pełniący obowiązki prezydenta to zrobił! Jeszcze trupy w smoleńsku nie wystygły-pierwsza decyzja skok na media! W imię demokracji!
  Gdzie była Wyborcza i KOD gdy Graś pod śmietnikiem o drugiej w nocy dyktował Hajdarowiczowi comają pisać jego dziennikarze i kogo zwolnić z Rzeczpospolitej? Wtedy było ok bo wylali tych co myślą inaczej niż wyznawcy Wyborczej.

  NIGDY NIE GŁOSOWAŁEM NA PIS, JESTEM ICH POLITYCZNYM PRZECIWNIKIEM ale skala manipulacji i propagandy i ten zmAsowany

  • 871 2300

  • (26)

   1. Obecnego prezesa IPN wybrała Kolaicja PO/PSL. Jeston szefem IPN od 10 czerwca 2011 roku.
   2. Jeśli ktoś na świecie jeszcze nie słyszał o oskarżeniach wobec Lecha Wałęsy to dzięki KOD napewno usłyszy. Każda większa gazeta zrobi relację i chcąc nie chcąc dzieki KOD napisze, o jego "rzekomej współracy z SB" Będą musieli napisać " że są skąd się wzieły wiece popracia oskrażeniach o to że za "kasę donosił komunistom na kolegów z pracy".
   3. Jeśli Kiszczak nadwyrężył legendę Wałęsy w kraju tak KOD ochlapie g*wnem za Granicami bo skutecznie nagłośni sparwę na arenie międzynarodowej.

   KOD idzie po trupach do celu i robi niedźwiedzią przysługę Wałęsie. Kuriozalana wojna totalna która dzieli społeczeństwo i bezpowrotnie niszczy opinię naszego kraju.

   Panie Wałęsa czy Pomnik powinien się przejmować, że sr*ją na niego gołębie?

   • 96 28

   • słońce świeci człowieku (2)

    idź się przewietrz

    • 28 57

    • Niewygodne fakty? :-) (1)

     • 49 15

     • fakty są takie

      że Wałęsa był Bolkiem, sprzedawał kolegów za judaszowe srebrniki i żadne manifestacje tego nie zmienią.

      • 61 44

   • Ojejku, jejku zaczynacie jak sekta smoleńska kopiować i wklejać teksty na pół kilometra? (16)

    Żałosne. Trolle PIS kontra trolle KOD ;-D

    • 32 72

    • Za długi tekst? (1)

     Widać dla KODowców szczytem możliwości intelektualnych jest przeczytanie i przyswojenie haseł propagandowych Wyborczej.
     Jak nie wiesz jak odpowiedzieć to tu masz instrukcje:

     wyborcza.pl/1,75478,19365957,co-krzyczec-w-sobote-przepraszajcie-i-spadajcie-oddaj.html#BoxGWImg

     Spontaniczne te protesty jak pochody pierwszomajowe.

     • 68 26

     • Wypuścić bojówki PIS na bojówki KOD, dać im lagi i niech lewactwo z patryjotami sobie "porozmawia" w cztery oczy.

      Będzie ubaw po pachy.

      • 33 17

    • Żałosne?może jak to przeczytasz to dotrze. (13)

     Wałęsa nie obalił komuny. Wałęsa obalił Solidarność którą zagonił w ślepy zaułek i tam wyhamował jej impet celem ratowania komuny. Dowodem na to że komuny nie obalono jest to że pierwszym prezydentem III Rzeczpospolitej został Jaruzelski, premierem został żyd Mazowiecki a wicepremierem generał SB- Kiszczak.
     Komuna zdechła sama gdy nastał Gorbaczow i rozpadł zię ZSRR. Komuniści i Wałęsa sprytnie wykorzystali że przypadkowo stało sie to w czasie gdy Gdańsk szykował się do strajków więc Wałęsa przypisał to sobie. Jedyne czym się zasłużył Wałęsa to tym że aby ratować pozostałe po komunie sieroty PODSTĘPNIE OBALIŁ SOLIDARNOŚĆ!
     Uratowane przez Wałęsę sieroty stworzyły Polsce nową komunę tylko w trochę innym stylu. Dzisiaj historia mówi że w latach 80tych stronami konfliktu była Solidarność która chciała obalic komunistyczny rząd i komunisci którzy chcieli nadal trzymać nieudolną władzę. Nie mówi sie o trzeciej stronie konfliktu, zakamuflowanej w Solidarności zydach których cel był całkiem inny niż cele Solidarności. Ich celem był powrót do władzy od której odsunął ich Gomółka czym dla wielu z nich złamał karierę. Mocnym dowodem na to jest Michnik, o którego pochodzeniu wtedy nikt nie wiedział. To on własnie podczas libacji w Magdalence, widząc osiągniety już cel. wzniósł toast w strone Kiszczaka i powiedział: Piję za taki rząd gdzie Lechu (Wałęsa) będzie premierem, a pan generale ministrem spraw wewnetrznych po czym wlał w gardło szklanę wódy.
     Dzieki temu podstepowi, sieroty po nieboszczce komunie stworzylły nowy system który właśnie trwa do dziś.
     Komunisci sami dobrze wiedzieli ze komuny nadszedł kres i ze jesli teraz przegrają z 10 milionową Solidarnością to może być z nimi tak samo jak z polskimi patriotami którzy w latach 40 -tych i 50-tych trafiali w ich ręce. Aby przeniknąć w szeregi Solidarności zrobili swojego agenta Bolka koniem trojańskim, którego zadaniem było puścić Solidarność na fałszywy, ślepy tor, gdzieś na bocznicę.
     Rozruchy w stoczni były ku temu okazją. Strajk był nieunikniony. Komuniści widząc zagrożenie w tym że przywództwo strajku może objąć zagorzały antykomunista Andrzej Gwiazda postanowili wykreować lepszego swojego przywódcę Wałęsę. Aby ich kandydat zdobył zaufanie narodu który go wybierze, dali mu do odegrania teatrzyk., Miał w nim zagrać role odważnego antykomunisty który walczy o dobro Polaków. Sztuka ta była prosta pozwolono Wałęsie zrobić kilka kroków dalej tych kroków za które w tamtych czasach inni już płacili życiem lub w najlepszym przypadku zdrowiem. Pozwolono mu na wrogie okrzyki pod adresem ówczesnej władzy, i jednocześnie zagwarantowano mu bezkarność za to co powie. Nie każdy dzisiaj wie że taki okrzyk w tamtych czasach nadzwyczaj zwracał uwagę każdego Polakai budował zaufanie. I właśnie ta fałszywa odwaga Wałęsy spowodowała to, że nieświadomy podstępu naród mu zaufał. Zaufał tak daleko, że aż dał się wyprowadzić na ten fałszywy tor, na którym sam Wałęsa wyhamował cały impet i entuzjazm. Gdy to już sie udało nastepnym zadaniem Wałęsy było odsuwanie od władzy ludzi Solidarności i zastępowanie ich komunistami. W tym celu dano mu do pomocy oficera SB Mietka Wachowskiego który to tak naprawdę rządził za Wałęsę a Wałęsa był tylko słupem. Trudno się dziwić że był tylko słupem, bo cóz można oczekiwać od kogoś kto ukończył tylko 7 klas wiejskiej podstawówki i dwie klasy zawodówki o profilu rolniczym? Komuniści w tym czasie przepoczwarzyli się w kapitalistów i zaczęli dalej robić swoje, lecz całkiem w innym juz stylu. Puścili naród w samopas, aby zajął się czymś innym niż polityka i nie przeszkadzał gdy komuniści spokojnie okopywali się i realizowali swoje dalsze plany. De facto, nadal mieli naród w garści, jednak cel tego był już inny. Celem było nie dopuścić żadnej konkurencji do własnych interesów. Aby naród przestał się już nimi interesować, wykorzystali własną, sprawdzoną propagandę. Ta sama propaganda, która dzisiaj udowadnia, że Bolek nie był Bolkiem, głośno krzyczała, że Solidarność rządzi. Była to tylko prosta złodziejska taktyka typu łapać złodzieja, ale egzamin zdała znakomicie. Komuniści się wzajemnie uwłaszczali na majatku narodowym, kradli ile się da, i gdy naród sie trochę ocknął i zobaczył że to nie tak miało być komuniści przybrali postawę patriotów i krzyczeli że Solidarność źle rządzi. Wałęsa w tym czsie usuwał resztki ludzi z Solidarności, ich zasługi przypisywał sobie i obstawiał sie komunistami. I tak to trwa do dziś.
     Naiwnym jeszce raz uświadamiam że żadnego obalenia komuny nie było i nie mogło być skoro pierwszym prezydentem nowej, niekomunistycznej Polski został Jaruzelski! Czy któremu komuniście jest dzisiaj gorzej niż za komuny? Nawet Lenin im nie stworzył takiego dobrobytu, jaki stworzył im Wałęsa. A naiwnych pytam: Pokażcie mi chociaż jednego obalonego komunistę? Pokażcie mi chociaż jednego wroga Wałęsy spoza obozu Solidarności? Więc z kim Wałęsa walczył, skoro wrogów wśród komunistów nigdy nie miał a sam uważa za wrogów wszystkich ludzi Solidarności

     • 96 46

     • Co za bełkot. (4)

      Takie brednie pasują jak ulał do przydupasów tchórza , który wysłał na śmierć własnego brata a teraz niszczy Polskę.

      • 39 52

      • Do Józwa..... (3)

       Wybacz ale nie będę się znizał do twojego poziomu, żeby cokolwiek pisać. Szkoda mojego cennego czasu i komputera.

       • 32 17

       • Buda pisiorze (2)

        Nosić kota kurdupla a nie pisac

        • 18 45

       • Patrz

        Odpowiedź dla Józwy, trochę wyżej. Miłego wieczoru. Pozdrawiam z normalnego świata

        • 24 11

       • ubecka mordo

        • 5 5

     • analfabeta (1)

      nawet nie wiesz jak się pisze nazwisko Gomułka - przez u otwarte- historyku pożal się Boże- do szkoły idź, oświata jest światłem dla umysłu.

      • 17 19

      • Do wichury

       Masz rację ale zmartwie cie. To była zwykła literówka. Fakt, powinienem przeczytać przed wysłaniem. Może dlatego, że wcześniej czytałem o Gomółce, który był znanym bardziej poza Polską kompozytorem. A tak może coś bardziej merytorycznie???? Co to znaczy merytorycznie powinieneś znaleźć w słowniku.

       • 26 12

     • Hehe (1)

      Z ciebie jest taki obiektywny jak z koziej dypy trąba, pisiorku piszacy za kasę

      • 17 30

      • Do Hehe

       Nie zabieraj głosu jeśli nawet nie potrafisz się podpisać. Reszta mojej odpowiedzi - patrz co napisałem do Józwy. Ciebie tez to dotyczy. Miłego wieczoru.

       • 20 13

     • Musicie mieć jakąś copypastę od oficera prowadzącego (2)

      Normalnemu człowiekowi nie chciałoby się klepać bzdur przez bity kwadrans.

      • 11 18

      • Lepiej szlajać się po ulicach i bronić konfidenta.

       • 21 12

      • jego czas i może robić co chce.

       • 1 0

     • Są jeszcze trzeźwo myślący :)

      Napawa mnie optymizmem, jak czytam takie posty! Obiektywny chwała Ci. Chociaż zdaję sobie sprawę, że znajdą się tacy, którzy nie zrozumieją tego co napisałeś.

      • 18 9

   • Piswski geniusz się myli. (3)

    Pisowski geniuszu w swoim partyjnym wpisie zapomniałeś o jednym. TK uznał działanie PO za niezgodne z konstytucją i to kończy sprawę.
    Obecna władza swoimi dzianiami praktycznie rozwiązała TK co potwierdziła Komisja Wenecka. To jest jawny zamach na demokrację i dziwne jest tylko to, że protesty i reakcja UE jest taka słaba.

    • 32 43

    • problem w tym, że Konstytucja (2)

     daje sejmowi możliwość zmiany ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, konkretnie art. 197. Z mocy tej samej Konstytucji Trybynał ma obowiązek stosować się do treści ustawy. To właśnie kończy sprawę gdyż żadna komisja czy pan Rzepliński nie ma prerogatyw zmiany Konstytucji.

     • 23 16

     • (1)

      To co? czyżby ostatniej nocy zmieniono konstytucję? czy też twój bełkot to wynik nadmiernej konsumcji moczu psychoprezia z pisuaru.

      • 13 14

      • generalnie prostakom nie odpowiadam

       ale dla Ciebie zrobię wyjątek, żebyś wyszedł z dyskusji mądrzejszy (co będzie rzeczywiście trudne w Twoim przypadku). Konstytucję zmieniono ostatnim razem kilka lat temu i to w punkcie, który nie miał nic wspólnego z Trybunałem Konstytucyjnym. Do tej pory żaden sędzia TK nie miał problemu z podporządkowaniem się ustawie o Trybunale Konstytucyjnym oraz art. 197 Konstytucji. Problem pojawił się 3 grudnia 2015 roku. Zastanawiam się, czy wogóle znasz Konstytucję i potrafisz przeczytać art. 197 czy szczytem Twoich możlowości jest wspomniana konsumpcja moczu z pisuaru, jak to obrazowo wszystkim opisałeś.

       • 17 9

   • (1)

    lista płac KOD -demotywatory:)

    http://demotywatory.pl/4602704/LISTA-PLAC-KODowcow

    • 23 19

    • Zapoznaj się z tym co wypisują pacjenci Kocborowa,to taka sama lektura.

     • 11 15

  • (10)

   Jeszcze kilkanaście miesięcy temu wszyscy ci Kodowcy darli łacha z misięcznic smoleńskich. "HAHAHA-sekta smoleńska maszeruje."
   A teraz sami jak sekeciarze Michnika biegają co chwilę na marsze.
   Co za cyrk!
   Sekta Kaczora kontra sketa Michnika! Jak bezmyślne barany wykorzystywane przez jedną albo drugą klikę.
   A jedni i drudzy śmieją się z głupty swoich przeciwników nie dostrzegając własnej.

   • 83 30

   • Największą bekę i tak mamy MY - obserwujący to z boku ;-D Super kabarecik.

    • 56 12

   • (8)

    Wystarczy popatrzeć na tych ludzi...
    Nie wyglądają na takich co umieją obsługiwać komputer, mają dostęp do informacji wyłącznie z gazet i TV.
    Gołym okiem widać, że większość widziała ponad 50 wiosen, a co za tym idzie zastanawiając się nad postawą jaką popierają biorąc udział w manifestacjach KODu można z ogromną dozą prawdopodobieństwa wywnioskować, że to lewactwo - a co za tym idzie są oni reliktami PRLu i zwolennikami komuny i komuchów.

    15000-19000 osób z pół-milionowego miasta to 3,5% ludzi oderwanych od rzeczywistości. Trzeba ich edukować, albo będą zarażali swoją głupotą innych.

    • 63 33

    • Mentalność niewolnicza większości ludzi i potrzeba przynależności - to jest odpowiedź. Idee to kwestia drugorzędna (2)

     • 39 9

     • (1)

      jest niedziela...
      z 90% ludzi ma dziś wolne... studenci... emeryci 100%
      liczmy, że ludzie pracujący 90%

      powinni więc wybrać się (JEŚLI by w to wierzyli) w tak ważnej sprawie i wyrazić swoje poparcie dla lecha na manifestacji

      JEŚLI...

      ale nie zrobili tego...

      przyszło około 3.5% mieszkańców, większość w wieku 50+

      jaki odsetek społeczeństwa 30 lat temu stanowili ubecy i inni powiązani ze służbami?

      • 38 22

      • Wróć...
       Zasugerowałem się wpisem aradasha

       nie 3.5% mieszkańców, tylko mniej niż 1%

       3miasto podaje, że przyszło kilka tysięcy ludzi (do aradash: kilkanaście było w wawie ;) )

       u nas przyszło mniej niż 1% mieszkańców - reszta posta nie ulega zmianie

       • 26 13

    • (1)

     człowieku , jakie 15 tys? to chyba szacunki samgo michnika,..

     • 29 14

     • tak, masz racje... mój błąd
      nic nie dodaje, bo ktoś sprostował pod postem...

      nie czytałem art. bo wała mnie interesuje przebieg powyższych wydarzeń...

      szukałem tylko ilości ludzi jaka przyszła, i pierwsze co wpadło mi w oko to:
      "Według policji wzięło w niej udział kilkanaście tysięcy osób."

      przeoczyłem natomiast:
      "w sobotę w Warszawie" ;) co było dość istotnym błędem

      mój błąd
      co nie zmienia reszty treści ani przesłania mojego posta ;)

      na swoje usprawiedliwienie i zarzuty które z pewnośćią pojawią się poniżej jeśli nic bym nie napisał ;)
      dodam, że nie czytałem artykułu w ogóle :) także podważanie mojej umiejętności czytania ze zrozumieniem było by dość dużym naciągnięciem rzeczywistości :P

      • 9 10

    • (2)

     Tępoty i twego zidiocenia nikt nie przebije.
     P,s.przykra wiadomość,Kocborowo i pozostałe tego rodzaju przybytki nie przyjmują beznadziejnych przypadków,szkoda na takich pieniędzy podatników.Pozostaje ci tylko betonowa ściana i długi rozbieg.

     • 4 16

     • (1)

      Wypowiedź dzielnego obrońcy demokracji ;)

      • 8 2

      • Zabolało, indywiduum z masy ciemnego luda z pisuaru i dobrze! ma boleć,taki był mój cel.Uwielbiam wyprowadzać z równowagi nawiedzonych tłuków.

       • 0 0

  • (2)

   plaforma zwołała na wiec poparcia, wszystkich swoich członków, młodzieżówkę, rodziny itd. obecnośc pewnie obowiązkowa:)

   na pewno licznie zjawili się tez tu geje i lesbijiki, na czele z tym szumełda czy jak mu tam. macie też tam jakichś transów? wyborcza byłaby zachwycona

   ciekawe czy na miejscu rozdają kiełbaski grochówkę i i baloniki dla dzieci?

   i tak, coś mało tych ludzi na zdjeciu, jak na wiec stricte polityczny (bo chyba nikt normalny nie wierzy w to co pisze gw że to przyszli ludzie z "potrzeby serca")

   • 31 23

   • Rozdawali (1)

    Rozdawali nie tylko grochówkę i baloniki dla dzieci. Każdy uczestnik wiecu dostał 1000 szekli od żydowskich bankierów finansujących KOD i gwarancję zatrudnienia w spółkach skarbu państwa po zmianie rządu.
    Gdyby ktoś nie wierzył to ma rację...

    • 13 6

    • Dali radę pogryźć tylko rozgotowany groch?

     • 1 1

  • A jak to się zaczeło....?

   Mówimy o czasach obecnych i łamaniu prawa obecnie. Jeżeli łamano prawo w poprzedniej kadencji trzeba to było zgłosić chodź by do Trybunału. A tak na marginesie PIS zgłosił protest i zaraz wycofał (sic!).

   • 14 10

  • Jasne. Nie jestem PiSu. (2)

   Jestem tylko opłacony przez Pis aby pisać propisowskie paszkwile

   • 17 23

   • Antykod to nie to samo co propisowskie (1)

    • 15 8

    • anty pis to nie to samo co pro po'wiec czy kodowiec... zrozumcie taką małą różnice. Bo ja zauważam, że każdy kto nie zgadza się z Pisem, od razu jest wyzywany od PO'wców i KOD'owców. I tak samo w drugą stronę... kretyński naród

     • 11 4

  • buhaha

   nie głosowałeś na pis i jesteś ich politycznym przeciwnikiem, a odwaliłeś taki długi komentarz 4 minuty po ukazaniu się artykułu, komu ty kit wciskasz, może wasz ciemny lud to kupi, ale ja nie, ile dostałeś za kopiowanie pisowski trolu

   • 18 16

  • nie udawaj...

   Nie udawaj durnia każdy wie jak było i jak jest. Nikt nie jest dzieckiem. Komisja Wenecka też. Warto się tak szmacić za 2.5 i udawać że się nie należy do sekty?

   • 13 15

  • Taki długi tekst powstawał w zaciszu domowym.

   A teraz trollu wrzuciłeś te wypociny.

   • 3 12

  • wierny uczeń

   Brawo Goebbels,Beria i Stalin byliby z ciebie dumni.

   • 4 7

  • I chcesz powiedzieć, że pod wpływem impulsu, przypadkiem puściłeś tak długi test jako pierwszy?

   A może jednak to sobie długo przygotowywałeś?

   • 10 10

  • gdzie był KOD?

   Pytanie czemu KOD nie protestował w 2009 roku przypomina pytanie dlaczego ONZ nie protestował przeciwko I wojnie światowej. W Gazecie Wyborczej był krytyczny artykuł autorki dotyczący wyborów 5 sędziów trybunału. PiS złożył protest przeciwko temu wyborowi ale go wycofał. Dlaczego? Bo bardziej mu się opłacało zniszczyć trybunał. . PO narobiła masę błędów ale rządy PiS to wpadnięcie z deszczu pod rynnę.

   • 10 10

  • (2)

   Niezła średnia wieku - jakieś 65 lat. My młodzi nie kupujemy tej ściemy

   • 13 9

   • (1)

    No cóż tępota jest niuleczalna,szczególnie ta odziedziczona po g...zjadach.

    • 2 4

    • Komuna się skończyła stara pierdoło - przestań nas wreszcie atakować swoimi śmiesznymi wąsatymi wspomnieniami

     • 2 2

  • Ci z KODu to tylko SB, ZOMO, ORMO

   dlatego im z Bolkiem po drodze.

   • 4 3

  • Wstydźcie się - znów nas ośmieszacie w kraju

   • 1 0

  • Wasąte Różowe Szwadrony

   Ciągle nie wiem czy te wąsy u kobiet są przyklejone czy prawdziwe w wyniku menopazuzy?

   • 1 1

 • KOD srod i Bolce Bolka parkuja samochody (33)

  na trawnikach i na chodnikach inteligencja wielka - oszusci i zlodzieje - gdzie obok jest olbrzymi parking ale po co skoro mozna zniszczyc trawnik i zatarasowac chodniki

  • 929 2443

  • (15)

   g*wno Cię obchodzi pisowski pomiocie. Ty i twoja banda popaprańców karakana wynocha z Gdańska.

   • 65 202

   • (5)

    poziom KOD i czytelnika gejzety wyb. Brawo lemmingu, prosimy o więcej takich wpisów!

    • 154 40

    • "gejzety" (2)

     Oto typowy wyznawca sekty pisuarowskiej ,tępy półanalfabeta po trzech klasach podstawówki i to skończonej korespondencyjnie w byłym pegeerze.

     • 16 59

     • (1)

      Jestes "cieply" ze az tak sie podnieciles tym wpisem??

      • 37 10

      • brawo

       ale poziom...na wysokości kanału ściekowe go

       • 9 11

    • tępy baranie (1)

     dla ciebie jaśnie gejzety, homofobie w przykrótkich gaciach

     • 2 14

     • słuchaj wacek, czy jak ci tam
      w krajach arabskich takich jak ty wyprowadza sie na dach i spycha na ulice.
      wiec nie fikaj, ze ci tu w polsce tak zle.

      bedziesz wspieral kod, i gw , to w koncu jakała sprowadzi tu imigrantow i wtedy lot ze skraju dachu moze ci sie przytrafic..
      kiedys sobie przypomnisz te słowa ale będzie za późno, "obrońco demokracji"

      • 10 3

   • Elokwencja buraka i chama. Tylko tacy są z KODem? Dobrze wiedzieć. (2)

    Człowiek zwraca uwagę, żeby nauczyli się kultury i parkowali zgodnie z przepisami, to dostał "rzeczową" odpowiedź.
    Lepiej uważaj i nie wychodź z domu, bo jeśli to taka kultura, to jeszcze cię pobiją jak zwrócisz chamstwu uwagę, że rozjeżdża trawnik.

    • 131 24

    • (1)

     Szanowni Panowie,popierający PiS nie dziwcie się,że ludzi których nazywacie złodziejami i chamami reagują tak nerwowo.Zachowujcie się po chrześcijańsku to nikt Was nie będzie obrażał.Z wyrazami szacunku dla waszej PiS-owskiej orientacji

     • 13 36

     • Może was głaskać? Pałami rozgonić to stado małp i nie będzie nerwów.

      • 21 8

   • Prostak... (3)

    ...i ubek, bo każdy ubek to prostak. Jeszcze do tego niszczy trawnik, buraczko czerwone, bezczelne.

    • 95 18

    • Dokładnie! (2)

     wszyscy wiedza ze każdy kto parkuje na trawniku to były współpracownik lub funkcjonariusz SB. I nie ma tłumaczenia ze urodziłeś sie urodziłeś sie w 1990. Na pewno masz kogoś w rodzinie kto w XIII wieku miał nieprawe poglądy, albo co gorsza parkował konia na trawniku.
     Wszyscy prawdziwi Polacy wiedza ze Partia jest z narodem, a tylko zdrajcy tak parkują. To udowodnione w drodze eksperymentu myślowego.
     Dobrze ze aktyw partyjny jest czujny na forum. Dziękuje towarzysze!

     • 29 24

     • ojej!

      żartowałem sztywniaki:) nie ma żadnego wytłumaczenia dla rozjeżdżania trawników. Obok parking, komunikacja działa a można i zostać w domu. Więcej luzu zalecam Panie i Panowie:)

      • 19 2

     • Nie jto parkuje to ubek tylko kto idzie na taką manifestację to ubek.

      • 0 1

   • o! język miłosci , jak przyjemnie. Jakbym słyszał ubeckie wyznanie miłości do katowanych Polaków

    • 36 12

   • Popaprańce to lemingi i widzisz jak kto kogo przezywa to się sam tak nazywa...

    • 1 1

  • KOD (3)

   Komitet Oderwanych Darmozjadów.

   • 89 28

   • KOD

    Komitet obrony donosicieli

    • 74 25

   • robotnik

    Łap za łopatę i dymaj na budowę, skomląca miernoto i nawalony darmozjadzie.

    • 6 25

   • Hej robotnik

    Przeproś i Spadaj

    • 7 7

  • odezwał się lepszy sort

   • 25 9

  • Donosiciel !!!

   • 12 9

  • prosze proszę

   nagle ekolog w wyborcach pisu się znalazł, jak mu trawnik kodowcy rozjechali, ale sam pewnie teraz w piecu śmieciami rozpala, zaraz wyjdzie z psem który obsr* ten trawnik, oczywiście wyborca pisu tego nie posprząta, spali przy tym dwa pety, ale kipów nie wyrzuci do kosza, tylko trzepnie na tą piękną bujną soczyście zieloną zimową trawę

   • 19 29

  • Trolle Putina w akcji czyli nasi narodowcy smarkacze.

   Kaczor będzie proces za wysłanie 100 osób na tamten świat. Ciemnoty Macierewicza kupili tylko prawicowi idioci. Jarek dla własnych interesów wysłat na samobójczy lot bogu ducha winnych Polaków.

   • 8 24

  • Jaka inteligencja!? (1)

   Przecież nasza Solidarność to też robotnicy i stoczniowcy. Wszyscy byli dzisiaj pod pomnikiem. Biedni i zamożni (według ciebie i PISu złodzieje), robotnicy i inżynierowie. Było zimno... ale daliśmy radę:)

   • 20 22

   • gęby jakieś takie ...

    • 13 2

  • Trojmiasto - taki zalew prawicowego trollingu i nic? (3)

   Większość tekstów przepisanych z prawicowych gadzinówek. Wszystko na jedno kopyto. Wystarczy założyć kilka banów, zablokować parę numerów ip, szczególnie tych z aero2 i tuba z nowogrodzkiej padnie.

   • 16 24

   • Wystarczy, że łapka (1)

    na "nie" generuje dwie na "tak"; przedziwne zjawisko

    • 11 4

    • ciekawostka

     Kliknąłem na "nie" i pokazało jedno "nie" i co na to powiesz pisówko błyskotliwa jak mocz psychoprezia w pisuarze.

     • 4 21

   • to taka ma byc

    Ta wasza "demokracja" z kodu ?

    • 14 1

  • Zamiast "murem"

   powinno być "motorówką" :)

   • 20 4

  • A G... Prawda!

   Ja swój postawiłem w Piętrowcu i mam na to dowód! I wielu obok mnie z przypinkami KOD też opuszczało piętruska,,, to że kilku złamalo zasady dobrego wychowania to nie znaczy że wszyscy! Paskudne insynuacje, masz koleś że któreś z Nas to Oszust i Złodziej? Może opublikuj Nazwisko to spotkamy się w Sądzie!

   • 2 8

  • Jesteś ślepy albo mitoman

   Co ty maniaku bredzisz, byłem na tym wiecu i sam przyjechałem samochodem. Za ECSem było mnóstwo wolnych miejsc do zaparkowania. Parkowała tam też duża kolumna samochodów policyjnych.

   • 2 1

 • ...antyPiC (39)

  Henryk Świątkowski, wuj Kaczyńskich, był ministrem "sprawiedliwości" w całym okresie za Bieruta.
  I to on z racji stanowiska podpisywał wszystkie wyroki śmierci, w tym również na rotmistrza Pileckiego.
  Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie.
  Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii ze sprawcami mordu w Katyniu.
  Szczegóły można podejrzeć na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwości.
  Drugim "drogim" Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta,
  KGB-owiec osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Świątkowski ur. w Granówce pod Odessą.
  Wilhelm był absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku,
  od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co działo się z polskimi oficerami w Charkowie
  w 1940 roku - dodawać chyba nie trzeba), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii,
  był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w Polsce,
  w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954).
  Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich
  otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu,
  gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę,
  gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach.
  Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Piłsudskiego,
  za męstwo tego człowieka i oddanie życia w obronie Polski, Europy i Świata przed zalewem czerwonego terroru.
  Te dwie kreatury zamordowały więcej polskich patriotów, niż całe NKWD w Polsce po wojnie.

  • 386 480

  • ... (9)

   "Lista PiSowskich Patriotów walczących z czerwoną hołotą: 1. Andrzej Kryże - Wiceminister Sprawiedliwości IV RP- członek PZPR do jej końca. Skazywał działaczy opozycji w stanie wojennym. 2. Wojciech Jasiński - Minister Skarbu IV RP, członek PZPR w latach 1976-1981, szef Wydziału Spraw Wewnętrznych w Płockim Urzędzie Miasta, przybudówki SB. Zasłynął umorzeniem milionowych długów PC, byłej partii Jarosława Kaczyńskiego. 3. Karol Karski (PiS) -Aparatczyk władz centralnych socjalistycznego ZSP na Wydziale Prawa i Administracji UW. Pod koniec lat 80 startował z poparcia PRON (organizacji utworzonej przez PZPR w stanie wojennym) w wyreżyserowanych i sfałszowanych przez komunistów wyborach do rad narodowych. 4. Andrzej Aumiller - Minister Budownictwa IV RP, zasłużony komunista, wieloletni członek PZPR. 5. Anna Kalata - Minister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Członek PZPR jak i SLD, a dalej w Samoobronie. 6. Zbigniew Graczyk - Wiceminister Gospodarki Morskiej IV RP - przez 20 lat należał do PZPR będąc między innymi członkiem jej Komitetu Wojewódzkiego w Szczecinie. Był również w kierownictwie nomenklaturowej spółki Interster, która była folwarkiem partyjnych dygnitarzy, m. in. Sekuły i Rakowskiego. 7. Marek Grabowski - Wiceminister Zdrowia IV RP (członek PZPR i SLD) dzięki rekomendacji SLD był zastępcą głównego inspektora sanitarnego w rządach Leszka Millera i Marka Belki. 8. Ewa Sowińska - Rzecznik Praw Dziecka IV RP. W latach 1977-1980 należała do PZPR. 9. Krzysztof Zaręba - Wiceminister Środowiska IV RP, były członek PZPR, od 2005 roku w Samoobronie. 10. Bogdan Socha - Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP - był do samego końca członkiem PZPR. 11. Romuald Poliński - kolejny Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej IV RP. Przez wiele lat członek PZPR, a w rządach SLD doradca ministra Kołodki 12. Maciej Łopiński - Rzecznik Prezydenta IV RP; w okresie 1975 - grudzień 1981 należał do PZPR 13. Ryszard Siewierski - Zastępca Komendanta Głównego Policji IV RP - członek PZPR do końca (1990). 14. Stanisław Kostrzewski - od 25.02.2006 skarbnik i finansista PiS - był aktywnym członkiem PZPR do końca jej działalności. 15. Henryk Biegalski - nominowany na szefa Centralnego Zarządu Służby Więziennej IV RP, był członkiem PZPR od 1969 r. do końca lat 80. 16. Jerzy Bahr - 19.05.2006 mianowany ambasadorem RP w Moskwie. W latach 1976 - 1980 w randze I sekretarza pracował w Ambasadzie PRL w Bukareszcie. Do stanu wojennego był członkiem PZPR. 17. Krzysztof Czabański - mianowany 01.07.2006 na prezesa Polskiego Radia S.A. - były dziennikarz m.in. 'Sztandaru Młodych' i 'Zarzewia'. W latach 1967-1980 należał do PZPR. 18. Stanisław Podlewski - mianowany 17.07.2006 dyrektorem departamentu rybołówstwa w ministerstwie rolnictwa - należał do PZPR do końca jej istnienia. 19. Marcin Wolski - 21.07.2006 mianowany został dyrektorem I programu PR - od 1975 roku do końca był w PZPR, będąc m.in. sekretarzem POP w PR. 20. Jan Sulmicki - kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego, zgłoszony 11.12.2006przez Kaczyńskiego - były aktywista PZPR w SGPiS (obecnie SGH), także w stanie wojennym. 21. Janusz Kaczmarek - szef MSWiA, prokurator krajowy z ramienia PiS - Członek PZPR od 1986 r. 22. Piotr Cybulski - poseł PiS. Były członek ZSMP i PZPR 23. Aleksander Chłopek - poseł z Gliwic. Członek PZPR od roku 1978. W latach 80. był członkiem egzekutywy Komitetu Miejskiego PZPR. 24. Halina Molka - posłanka na Sejm RP V kadencji. Były członek PZPR. Od 23 sierpnia 2007 posłanka PiS "

   Przeżyliśmy zabory , przeżyliśmy faszyzm , przeżyliśmy komunę to przeżyjemy i kaczyzm !

   • 101 38

   • normalny (4)

    a walnij się porządnie w caban,jesteście porąby bez rozumu..

    • 17 60

    • chcieliście pisiory resortowe dzieci wyciągać, to się okazało, że wasz Nadszyszkownik jest najbardziej resortowy z resortowych

     • 69 17

    • i to jest kulturalna odpowiedź typowego pisiora...

     • 36 8

    • Jak ktoś mówi Prawdę o PISie to boli

     • 37 6

    • pisiorowo-rydzykowe chamstwo

     • 15 4

   • Szybko nauczyliście się KODziarze "moherowych" metod działania z wklejaniem kilometrów paranoicznych tekstów., których nikt nie (3)

    czyta.
    Ładnie to tak plagiatować taktykę wroga? ;-) Charytatywne wrzuty czy za pieniądze Sorosa w ramach "krzewienia demoktacji wśród dzikich ludów"?

    • 25 47

    • (2)

     Prawda w oczy kole,ale ciemnemu ludowi nawalonemu moczem psychoprezia z pisuaru pluć w pysk to powie,że deszcz pada.

     • 20 5

     • Ile jeszcze razy płatny trollu napiszesz o "moczu psychoprezia"? To jakiś nowy gryps z centrali? Słaby (1)

      • 10 15

      • A co was motlochu wprowadza w stan takiego upojenia,że gorzała przy tym jest wodą źródlaną.

       • 4 2

  • studniówka PiS (4)

   1. Zablokować Trybunał Konstytucyjny
   2. Mianować Antoniego na szefa MON
   3. Spowodować powstanie KOD
   4. Ustawa inwigilacyjna jak w Korei Płn
   5. Obniżyć rating Polski
   6. Wywołać pisemne potępienie działań Prezydenta
   przez wydziały prawa polskich uniwersytetów
   7. Uruchomić Komisję Wenecką
   8. Skłócić Polaków
   9. Zapłacić Tadeuszowi
   10. Wsadzić laika do stadniny koni arabskich
   11. Wyciąć Puszczę (przecież parę desek będzie)
   12. Zablokować możliwość zakupu ziemi
   (przecież jakiś Niemiec by sobie mógł ranczo kupić
   i jeszcze by TFU! zatrudnił Polaków!!!)
   13. Zmiażdżyć wolne media
   14. Wprowadzić cenzurę do teatrów
   15. Zniszczyć konkursy w służbie cywilnej (TKM)
   16. Zamknąć program In Vitro (działa do czerwca)
   17. Ośmieszyć Polskę na całym świecie

   • 104 69

   • hehehe

    Najlepsze hity to: Spowodować powstanie KOD oraz Zmiażdżyć wolne media:)

    • 23 17

   • wolne media - ? ziemia jest płaska.

    • 18 5

   • X

    12 punkt albo jestes glupi i nie rozumiesz ale to dobrze ze zablokowali. Jesli jakis niemiec bardzo chce to moze dzierzawic ziemie od polaka.

    • 1 3

   • Przekop Wisły na Mierzei

    i województwo środkowopomorskie

    • 1 1

  • tera my

   Ja widzę to tak: trybunał konstytucyjny już jest pozamiatany,
   frankowicze pozamiatani (i dobrze),
   ustawa inwigilacyjna pozamiatana (będziemy płakać)
   górnicy i ich czternastka pozamiatane(baaardzo dobrze)
   ustawa bankowa pozamiatane(zapłacimy wszyscy)
   500+ ogarnia mnie śmiech
   ustawa o sklepach wielkopowierzchniowych pięknie załatwili polskich sklepikarzy.
   prokuratury i sądy pozamiatane.
   ludzie,polacy ,my,co z nami się dzieje nie potrafimy się zjednoczyć wszyscy coś niby robią ale każdy osobno i to nie jest nasza siła to jest nasza słabość,bo spytam was co ma większą siłę 50 manifestacji po 10tyś czy jedna stutysięczna.Niestety liderzy nie chcą się na te pięć minut zjednoczyć a jak nie chcą to ja już nie chcę uczestniczyć w piknikowych manifestacjach bo tak to według mnie zaczyna wyglądać.

   • 42 30

  • odliczaj dni do Trybunału Stanu

   4 miliardy na banderlandy wywiezie chanukowy kłamczuszek niezłomny naszych pieniędzy taka DOBRA ZMIANA.

   • 23 18

  • ... (3)

   Będą jaja jak wyjdzie ,że "bolek" to kaczyński tak twierdzi duża część osób znających podziemie tamtych lat.
   swoją drogą to kaczyński i jego mętny z punktu widzenia logiki życiorys powinien rodzić uzasadnione podejrzenie ,że to agent. : cuda "naszego" wodza, ojca narodu:
   1) pierwszy cudowny przypadek w życiu jarosława, to zawrotna kariera jego ojca rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy ak rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach, sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia społecznego. Tymczasem rajmund kaczyński, żołnierz ak, tuż po wojnie dostaje od stalinowskiej władzy wypasiony apartament na żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka pzpr.
   2) cud drugi, żołnierz ak, mąż sanitariuszki ak, dostaje posadę wykładowcy na politechnice warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle. W tym czasie, gdy w polsce rządzi bierut, a właściwie stalin rządzi bierutem, posada dla akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce
   3) cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej tv.
   4) cud czwarty. Jarosław kaczyński jako jedyny działacz opozycji, z kręgu doradców lecha wałęsy nie zostaje internowany.
   5) cud piaty, jarosław kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania lojalki i jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy prl zostaje zwolniony do domu, co więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989.
   6) cud szósty, jarosław kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji ujawnia swoja teczkę dopiero po naciskach prasy.
   7) cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek między ofiarowanym rajmundowi kaczyńskiemu przez prl apartamentem na żoliborzu, pracą w czasach stalinowskich na politechnice warszawskiej, karierą filmową bliźniaków i brakiem internowania jarosława kaczyńskiego w stanie wojennym? Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz ak rajmund kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z ak i dzieci szczególna troską? Opowieściami o wykańczaniu bolszewików? Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi sb jarosław kaczyński, że ten po odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał? Być może postraszył esbeka lustracją, układem, oligarchią? A może po prostu oficer zadzwonił do ojca, kazał odebrać syna, wyłoić w tyłek i obiecać, że się więcej nie będzie wygłupiał. Wiecie, rozumiecie towarzysze z pis tak po starej partyjnej znajomości. Pomożecie rozwiązać zagadki cudownego życia wodza?
   to pisała działaczka prawdziwej "s" panie kaczyński... 13 xii 1981 rok, pamięta pan? Może ja panu przypomnę, co pan wtedy robił (albo czego nie robił):
   zadra 13 grudnia i późniejszych wydarzeń nadal jątrzy tego starego /od zawsze/ przegrańca.

   • 64 26

   • Klamstewka i niedomówienia.

    Wystarczy wpisać w Google Rajmund Kaczyński AK aby twoja teoria stała się w dużej mierze podłym kłamstwem. Nie bronię Kaczyńskiego bo to polityk jak każdy inny. Brzydzę się natomiast opluwaniem niewinnych zmarłych ludzi. Natomiast odnośnie Bolka. Wiem na 99,9% że donosił. Co niektórzy mieszkańcy Stogów pamiętają jak SB przywoziła go pijanego do domu. Problemem Bolka jest to że nie szanuje on nikogo. Mówi ja wywalczyłem, ja wygrałem inni to zera.Nie wyraża skruchy. SOLIDARNOŚĆ to nie Bolek to miliony ludzi. Na cmentarzu katolickim w Sopocie jest grób ubrany w białoczerwoną flagę z napisem Solidarność. Jednak nie to jest najważniejsze a napis na płycie nagrobnej "wyszedł z domu i nie wrócił". Ci ludzie wywalczyli nam wolność, nie tylko jeden Bolek co z Kiszczakiem chlał wodę.

    • 21 29

   • ja yebie (1)

    ty chyba sie w Tworkach urodziłes:))) Kaczynski i Bolek ;)

    • 1 3

    • Jaki podpis takie myślenie imbecyla.

     • 0 0

  • DAMY RADE (3)

   Kaczyński jako główny architekt de-stabilizacji, od momentu wyborów do tej pory:
   - DOPROWADZA Polskę do izolacji politycznej;
   -doprowadza Polskę do izolacji ekonomicznej;
   - z nalazł sobie przyjaciela POLITYCZNEGO sojusznika Rosji Viktora Orbana
   - chce zamienić opiekę socjalną polskich emigrantów na bazy NATO;
   - znalazł wroga w osobie Martina Schulza;
   - znalazł wroga w osobie prezesa TK prof. Rzeplińskiego;
   - rękami swojego notariusza ułaskawił winnego- nie Mariusza Kamińskiego;
   - określił mianem "najgorszego sortu" Polaków, nie biorących udziału w obchodach miesięcznicy smoleńska;
   - swojemu notariuszowi nakazał podpisanie ustawy autorstwa PiS o TK całkowicie niezgodnej z Konstytucją RO - orzeczenie TK;
   - swojemu notariuszowi zakazał przyjęcia ślubowania od sędziów wybranych zgodnie z Konstytucją RP;
   - swojemu notariuszowi nakazał potępianie w czambuł III RP gdzie tylko się da i ile się da;
   - zjednoczył opozycję:
   - swojemu notariuszowi zakazał kontu z przewodniczącym RE Donaldem Tuskiem;
   - uaktywnił Polaków wyprowadzając ich swoimi działaniami na ulicę - setki tysięcy demonstrantów;
   - zakazał publikacji orzeczenia TK;
   - zmiany na stanowiskach oficerów nakazał dokonywać w środku nocy i w obecności ślusarza cywila:
   - uznał, że prokurator z PRL to optymalny człowiek do reformy, a dokładniej unicestwienia TK;
   - na stanowiska prezesów spółek Skarbu Państwa wyznacza byłych prominentnych działaczy PZPR czyt. Orlen Jasiński
   - nocą nakazał swojemu notariuszowi odebrania ślubowania od swoich wybranych niezgodnie z Konstytucją RP kandydatów na sędziego TK;
   - skutecznie osłabił autorytet TK;
   - wysmarował ustawę o TK całkowicie niezgodną z Konstytucją RP;
   - uznał, że niepotrzebna jest międzynarodowa komisja ds zbadania już dawno ustalonej przyczyny katastrofy smoleńskiej;
   - pani z broszką nakazał powtarzanie jak mantrę przewin PO i bezustanne wpajanie naiwnym Polakom bredni o reformach socjalnych PiS i naprawie instytucji państwa polskiego.

   • 46 40

   • prosba (1)

    Proponuje lewatywe i duzo biegania

    • 26 32

    • Oj tam. Taki ładny zapewne "spontaniczny" i "bezpłatny" tekst, a ty się czepiasz. Daj człowiekowi zarabiać na życie

     • 9 10

   • jestes nudna stara kodopierdoła

    • 7 5

  • Apel

   Weź leki, bo inaczej nawijasz jak potłuczony.

   • 6 8

  • (2)

   I ci ludzie śmią mowić o dziadku w Wermahcie, nieważne co Wałęsa robił ale poskutkowało to ze dziś mamy (mieliśmy) demokracje.

   • 29 14

   • Co wy wszyscy macie z tą demokracją...

    • 3 2

   • PARTIOKRACJĘ

    a nie demokrację.
    Nie myl pojęć.

    • 2 3

  • (1)

   Ty klamliwy smierdzący ubeku.jestes ogryskiem tego swiata!!!!!

   • 10 22

   • Oto błyskotliwość g... kręcącego się w kiblu przed spłynięciem do utylizacji.

    • 3 3

  • Bzdury piszesz Swiatkowscy to byli krewni

   ich od strony ojca który pochodzil z okolic Łomży - Grajewo. W co drugiej wsi mieszkają ludzie o takim nazwisku. Te bzdury są z teczki Lesiaka wyznaczonego przez Bolkowego bezpiecznika po 89 do inwigilacji prawicy i wymyślania takich bzdur. Ta bajeczka akurat wykorzystuje zbieżność nazwisk. Jakby to było coś warte to już by krazylo oficjalnie a nie na zasadzie bajki o czarnej woldze tylko w necie

   • 14 20

  • nie myśl ze PISlamista to przeczyta, bo to analfabeci

   • 23 10

  • dla pełnego obrazu opisz ojca, brata i wujów A.Michnika (Szechtera) syna Ozjasza (1)

   • 17 15

   • lecz się na nogi. Bo na głowę już za późno...

    • 8 9

  • Prezio wiecznie u koryta.

   • 13 6

  • Obserwator58 (2)

   Jak to zagrzały się PC ty u byłych pociotków ubeków , sbeków , ormowców , pzpr owców itp. nie wspominam obecnych urzędasów - bo ci przecież muszą jeśli nie chcą stracić posady - budyń nie daruje. Poszczekujcie dalej , karawana i tak idzie dalej i w końcu oderwą was od koryta. Gratuluję waszego bohatera Lesia - nie tego z 1980 roku ale TW Bolka .Nawet ja pożal się Boże biskup senior tak się nad tym biednym kapusiem użala . To pytam się JE co trzeba zrobić żeby spowiedź była udana ano żal za grzechy i zadośćuczynienie krzywdom poczynionym - a tu Bolek idzie jak przysłowiowy bandzior w zaparte bo przecież ci na których kapował i brał za to pieniądze - "byli nikim".

   • 10 13

   • codzienna modlitwa indywiduum podpisującego się Ob (1)

    Mamo ja wariat,kup mi komisariat.

    • 11 4

    • Takie prośby to do mamy synalka od Hondy.

     • 2 1

 • (23)

  wstyd dla tych ludzi.

  • 784 2407

  • Wstyd to mało powiedziane. (8)

   Mi brakuje słów, żeby wypowiedzieć uczucia jakie czuję widząc KOD, Bolka i im podobnych. To jest coś w pogranicza litości i pogardy.

   • 113 80

   • (2)

    Bolki to jesteście wy Pisuary. Banda komuchów i zomowców. Nagle patriotów udają. Wynocha do Torunia i Kaczorlandii..

    • 74 77

    • Dawajcie się tak dalej napuszczać na siebie nawzajem. Ktoś sobie robi z was niezłe jaja - divide et impera! (1)

     • 55 2

     • Nie mów do nich po łacinie tylko po tramwajarsku

      • 2 2

   • Edwinie, bój się Boga (4)

    i prezesa w którego tak mocno wierzysz

    • 23 18

    • (3)

     Czy to gdańska MO, sciślej obyczajówka (wydział MO do walki z nierządem) skierowała łamistrajka , Krzywonos, na kurs tramwajarek i do pracy?

     • 25 13

     • Jakie pytanie taka odpowiedź- jak się masz głupi,wariat się o ciebie pytal.

      • 5 10

     • Ciekawe pytanie - historycy mogliby to zbadać (1)

      • 10 3

      • Jacy historycy? może cenckiewicz pomiot ubeka nagrodzony posadą dyrektora Grand Hotelu w Sopocie.

       • 5 3

  • KOD=komitet obrony donosiciela! (8)

   Czemu się wstydzisz kapuś staje za kapusiem.To ciemna masa jest ! Jak można płatnego kapusia gloryfikować? Wałęsa oddaj mi sto milionów!

   • 61 50

   • a gdzie są obiecane trzy miliony mieszkań? (2)

    • 29 14

    • Bronisz Bolka?

     • 23 10

    • Tam gdzie 3x15%, nierozkradzione OFE i obniżony VAT

     • 26 7

   • (3)

    Jesteś zbyt głupi na 100 mil

    • 9 15

    • KOD=komitet obrony donosiciela! (2)

     Znamy się? Jeśli nie to jakim cudem wiesz , że jestem głupi?

     • 16 15

     • Po twoich wypowiedziach durniu

      • 20 8

     • diagnoza

      Widzę twoje wpisy -a właściwa nazwa to bełkot- wszędzie, a szczytem zidiocenia to te brednie o Panterze na defiladzie rekonstruktorów.

      • 4 3

   • Na twoim miejscu

    już bym się nie kompromitował tą setką milionów

    • 4 4

  • nawet 4 wyrazów z sensem nie umiesz sklecić (2)

   ŻAŁOSNY poziom znajomości własnego języka

   • 4 6

   • Podobnie,jak Bolek,on też nie zna własnego języka (1)

    • 10 3

    • A co to jest własny język? jeśli się wypowiada to znaczy,że ma jakiś język i prawidłowo,Natomiast taki tępak jak ty nie ma pojęcia o językach.

     • 0 0

  • Tak, wiem: są tacy, którzy zawsze woleli się nie "mniejszać" (1)

   Lepiej pic piwko oglądając TVPiS i mieć święty spokój.

   Na szczęście byli i sa takie jednostki jak Wałęsa, które potrafią porwać innych. Dzięki temu mamy wolność, a ty możesz pisać bzdury popijając kolejne piwko.

   • 4 7

   • Mamy dowolność, a nie wolność.

    • 1 2

 • Nie ma to jak na siłę szukać bohatera, z którego chce się zrobić marionetkę. (13)

  • 580 2286

  • (2)

   Kaczyński też potrafił stworzyć swoje marionetki

   • 26 24

   • Coż za odpowiedź. Godna sofizmatu w stylu:

    A u was Murzynów biją!

    • 18 7

   • co innego stworzyc marionetki a co innego byc marionettka

    • 11 5