• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dostał mandat po 6 sekundach od zakończenia opłaty

Michał Sielski
27 listopada 2023, godz. 07:00 
Opinie (486)
Najnowszy artykuł na ten temat Podaj swój numer, żeby wiedzieć o mandacie
Nawet płacąc sumiennie za parkowanie można natknąć się na nieprzyjemną niespodziankę w postaci opłaty dodatkowej. Nawet płacąc sumiennie za parkowanie można natknąć się na nieprzyjemną niespodziankę w postaci opłaty dodatkowej.

- Opłaciłem postój na ul. WarszawskiejMapka w Gdyni przez aplikację, sprawdziłem, czy na pewno wybrałem odpowiednią strefę i poszedłem załatwiać swoje sprawy. Po paru tygodniach ze zdziwieniem dowiedziałem się jednak, że mam mandat - wystawiony 6 sekund po tym, jak zakończyła się moja opłata za parkowanie - opowiada czytelnik trojmiasto.pl. ZDiZ przyznał się do błędu i po naszej interwencji opłata dodatkowa została anulowana.Jak najczęściej płacisz za parkowanie?

Był poniedziałek, 30 października 2023 r., gdy pan Krzysztof podjechał na ul. Warszawską. Za parkowanie płacił aplikacją. Uruchomił ją, gdy tylko zaparkował o godz. 11:10.54. Gdy wrócił, zakończył parkowanie o godz. 12:57.54.

- Pewnie bym o tym zapomniał, bo to przecież codzienność, gdyby nie to, że po paru tygodniach dowiedziałem się, że za to parkowanie muszę zapłacić dodatkowo 160 zł. Sprawdziłem więc szczegóły. Okazuje się, że mandat został wystawiony o godz. 12:58, czyli 6 sekund po zakończeniu parkowania! Przecież w tym czasie nie sposób uruchomić auta, zapiąć pas i bezpiecznie włączyć się do ruchu - denerwuje się nasz czytelnik.


Zwrócił się z tą sprawą do naszej redakcji, a także złożył odwołanie od tej decyzji. Dziś wiemy, że rozpatrzono je pozytywnie. Opłata dodatkowa została naliczona przez niezauważony błąd systemu, a nie nadgorliwość kontrolera.

- Kontrolę w tym przypadku wykonał pojazd z zainstalowanym systemem e-kontroli, który podczas obu przejazdów skanuje tablice rejestracyjne i jednocześnie dokonuje sprawdzenia w systemie wniesionej opłaty za postój (posiadany abonament/dokonana w parkomacie/za pomocą aplikacji) - wyjaśnia Magdalena Wojtkiewicz, rzecznik gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Zaznacza przy tym, że przypadki kontroli w bardzo krótkim czasie od zakończenia są naprawdę nieliczne.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (486)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane