Fakty i opinie

Drogi czarne, chodniki w zaspach

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat Trudne warunki na drogach w Trójmieście

- Wprawdzie śnieg popaduje zaledwie od kilku dni, ale w niektórych dzielnicach wciąż jest go dużo. Szkoda, że służby zapominają, że miasto to nie tylko drogi, ale też chodniki - denerwuje się nasz czytelnik, który ma problemy z dotarciem do żłobka przy ul. WiczlińskiejMapka w Gdyni. Oto list pana Mariusza.Czy chodniki w twojej dzielnicy są szybko odśnieżane?

nie, zawsze jest problem 47%
różnie bywa 33%
tak, nie mam uwag 20%
zakończona Łącznie głosów: 1466
Bez wątpienia nie jest to zima stulecia, ale w części wyżej położonych dzielnic Trójmiasta wciąż zalega sporo śniegu. I jak nie można mieć większych pretensji do odśnieżania ulic, to chodniki po raz kolejny pozostawiają wiele do życzenia.

Nikt nie wymaga oczywiście tego, by godzinę po opadach chodniki były suche. Niech nawet leży na nich śnieg, niech dzieciaki mają frajdę i dojadą na sankach do żłobka, przedszkola czy szkoły. Ale śnieg to jedno, a usypane zaspy, które praktycznie uniemożliwiają przejście, to całkiem co innego.

Tak wygląda droga do żłobka (wejście od ul. Słonecznikowej) od poniedziałku 4.01.2021 r. Na zdjęciach ulice: LubczykowaMapka, WiczlińskaMapkaSłonecznikowaMapka. Przypominam, że od tego dnia minął już ponad tydzień!

Nie proszę przecież o zbudowanie parkingu, nie proszę o zbudowanie lądowiska dla helikopterów. Proszę tylko o możliwość dotarcia z dzieckiem w wózku do żłobka.

Zaśnieżone chodniki to też problem Osowej.

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (220)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »