Fakty i opinie

stat

Dwa tygodnie utrudnień na Trakcie św. Wojciecha

Utrudnienia na Trakcie św. Wojciecha potrwają jeszcze dwa tygodnie. Przy węźle Lipce budowana jest kanalizacja sanitarna.
Utrudnienia na Trakcie św. Wojciecha potrwają jeszcze dwa tygodnie. Przy węźle Lipce budowana jest kanalizacja sanitarna. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Od dwóch dni kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej irytują się na korki na Trakcie św. Wojciecha zobacz na mapie Gdańska przy węźle Lipce. Utrudnienia są spowodowane budową kanalizacji sanitarnej i potrwają jeszcze dwa tygodnie. Po naszej interwencji w godzinach porannego i popołudniowego szczytu ruch będzie sterowany ręcznie.Aktualizacja, godz. 14:45.


Po naszych sugestiach GIWK wraz z wykonawcą prac na Trakcie św. Wojciecha zdecydowali o wprowadzeniu ręcznego sterowania ruchem. Ruch wahadłowy w ten sposób będzie regulowany w godz. 6:00-10:00 oraz od 14:00 do 17:00.


Prace na Trakcie św. Wojciecha sprawiły, że:

od dwóch dni tracę w korkach mnóstwo czasu 71%
szybko znalazłem objazd i jeżdżę inną trasą 10%
przez to, że wielu kierowców tkwi w korkach, moja droga znacznie się odkorkowała 10%
nie opłaca mi się szukać alternatywy, do wakacji będę stać w większych korkach 9%
zakończona Łącznie głosów: 485
Jak informuje spółka Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, która prowadzi prace na wysokości posesji nr 331, roboty to nie skutek awarii, lecz zaplanowane wcześniej działania. Problem w tym, że kierowcy zostali nimi zaskoczeni, bo informacje o możliwych utrudnieniach nie zostały przekazane nawet mediom.

Utrudnienia dotyczą jezdni w kierunku Gdańska tuż za węzłem Lipce. Do 19 czerwca obowiązuje w tym miejscu ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Od dwóch dni tworzą się tam kilometrowe korki - rano od strony Pruszcza Gdańskiego, a po południu już w obie strony. Zatkane są też alternatywne trasy - zatkał się objazd przez Rotmankę czy boczna jezdnia Traktu na Świętym Wojciechu.

Korek w kierunku centrum Gdańska sięga w porannym szczycie Pruszcza Gdańskiego.
Korek w kierunku centrum Gdańska sięga w porannym szczycie Pruszcza Gdańskiego. graf. Trojmiasto.pl


Na tym, że w korkach przy węźle Lipce utknęło mnóstwo kierowców tymczasowo skorzystali za to mieszkańcy południowych dzielnic dojeżdżający do centrum np. przez ul. Starogardzką. Nieco płynniej od dwóch dni wygląda też ruch przy Zaroślaku i Okopowej.

O pracach i związanych z nimi utrudnieniach pisaliśmy w Raporcie z Trójmiasta


- Na odcinku około 50 metrów Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna buduje odcinek kanalizacji sanitarnej. Inwestycja jest realizowana metodą bezwykopową ze względu na zminimalizowanie utrudnień w ruchu drogowym. Prace są realizowane przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Fastrat" - wyjaśnia Agnieszka Klugmann, rzecznik prasowy GIWK.
W imieniu kierowców zaapelowaliśmy do inwestora i gdańskich drogowców, by w pilnym trybie wprowadzić korekty w ustawieniach tymczasowej sygnalizacji i - szczególnie w porannym szczycie - wydłużyć fazę zielonego światła kierowcom jadącym w kierunku centrum Gdańska.

W środę rano kierowcy zwrócili też uwagę, że przed godz. 7 na placu budowy nic się nie działo, a korek już sięgał Pruszcza Gdańskiego.

- Już trwają konsultacje w tym zakresie, przekażę państwa uwagi, by usprawnić ruch w tym miejscu - dodała Klugmann.
Koszt prowadzonej inwestycji to 115 tys. zł.

Opinie (73) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.