• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dworzec Gdańsk Główny: otwarcie w najbliższych tygodniach

Michał Brancewicz
23 czerwca 2023, godz. 20:00 
Opinie (232)
Od wielu tygodni nie toczą się już praktycznie żadne roboty na zewnątrz dworca, za to w środku prace wciąż trwają. W ciągu najbliższych tygodni kolejarze mają uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Od wielu tygodni nie toczą się już praktycznie żadne roboty na zewnątrz dworca, za to w środku prace wciąż trwają. W ciągu najbliższych tygodni kolejarze mają uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu.

Do końca wiosny się nie udało, ale kolejarze zapowiadają, że otwarcie dworca Gdańsk GłównyMapka ma nastąpić w "najbliższych tygodniach". Obecnie wykonawca dopracowuje jeszcze detale w budynku i gromadzona jest dokumentacja do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu.Wiosna się skończyła, za chwilę kończy się drugi kwartał, a wraz z nim upłynie zapowiadany termin otwarcia dworca Gdańsk Główny, który jest remontowany od września 2019 roku.

16:25 17 CZERWCA 23

Dworzec Główny miał być otwarty na wiosnę (18 opinii)

Zostały 4 dni... W PKP tylko jedno jest pewne. Niedotrzymanie, nawet luźno określonego terminu.
Zostały 4 dni... W PKP tylko jedno jest pewne. Niedotrzymanie, nawet luźno określonego terminu.


To normalne, że remont dworca trwa dwa razy dłużej niż zakładano?

- Na budowie pozostało jeszcze kilka detali do dopracowania, w tym elementy konserwatorskie. Obecnie gromadzimy dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o pozwolenie na użytkowanie dla dworca Gdańsk Główny - informuje Bartłomiej Sarna z biura prasowego PKP.
Kolejarze wciąż nie są w stanie określić dokładniej daty otwarcia obiektu.- Podamy ją po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, co zakładamy, że nastąpi w najbliższych tygodniach - dodaje Bartłomiej Sarna.
Przypomnijmy, że zakrojona na szeroką skalę modernizacja 120-letniego gmachu miała pierwotnie zakończyć się w grudniu 2021 roku. Potem ten termin był kilkukrotnie przekładany.Opóźnienie przekroczyło już półtora roku, a koszt budowy wzrósł z 99,6 do 109,7 mln zł. Wykonawcą prac jest Mostostal Warszawa.

Zegar na wieży dworca znów wskazuje właściwy czas. Film z kwietnia 2023

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (232)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane