• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pełno usterek i pustostanów na dworcu Gdańsk Główny

Maciej Korolczuk
16 maja 2024, godz. 11:00 
Opinie (178)
Zegar swoje, godziny odjazdów swoje - podróżni irytują się, że system informacji pasażerskiej na dworcu wprowadza w błąd. Zegar swoje, godziny odjazdów swoje - podróżni irytują się, że system informacji pasażerskiej na dworcu wprowadza w błąd.

Wprowadzające w błąd tablice systemu informacji pasażerskiej, niedziałające schody ruchome czy brak widocznych postępów w komercjalizacji lokali usługowych - tak wygląda dworzec Gdańsk GłównyMapka niespełna rok po otwarciu. Spółki zarządzające budynkiem przyznają, że pracują nad rozwiązaniem problemów, a jeśli część prac będzie się przedłużać - niewykluczone są kary umowne dla wykonawcy.Z którego dworca kolejowego w Trójmieście korzystasz najczęściej?

Na niewłaściwie działające tablice wyświetlające odjazdy i przyjazdy pociągów uwagę zwrócili nasi czytelnicy. Wczesnym popołudniem zegary wskazują na nich godziny wieczorne. Dodatkowo na ekranie wyświetla się informacja, że są to tylko testy wdrożeniowe systemu, a operator przeprasza za niedogodności.

- To absurd, że za chwilę minie rok od otwarcia dworca, a tu nadal jest mnóstwo usterek - mówi czytelnik, który poinformował nas o przedłużających się niedogodnościach.
Ale to nie koniec. Poza niedziałającym systemem informacji pasażerskiej, podróżni zwracają uwagę na puste lokale usługowe. Z kolei w drodze na peron można natknąć się na nieruchome ruchome schody.

16:50 24 KWIETNIA

Awaria tablic z rozkładami jazdy pociągów (3 opinie)

Wiele osób zarzucało mi wymysły przy porannym raporcie, dlatego aktualizacja z godziny ok 16:45 z kilku różnych tablic PKP Gdańsk Główny. Pozdrawiam i dalej życzę miłego dnia :)
Wiele osób zarzucało mi wymysły przy porannym raporcie, dlatego aktualizacja z godziny ok 16:45 z kilku różnych tablic PKP Gdańsk Główny. Pozdrawiam i dalej życzę miłego dnia :)

Kolejarze: pracujemy nad rozwiązaniem problemówO powody wielu usterek i przedłużających się prac nad komercjalizacją dworca zapytaliśmy spółkę PKP (zarządcę dworca) oraz PKP PLK, która odpowiada za schody na perony.

Jak tłumaczy Bartłomiej Sarna ze spółki PKP, system dynamicznej informacji podróżnych na dworcu Gdańsk Główny jest sprawny, a informacje prezentowane na elektronicznych tablicach przyjazdów i odjazdów aktualne.

- W przypadku wystąpienia usterek są one niezwłocznie zgłaszane do wykonawcy, gdyż obiekt jest objęty gwarancją na wykonane roboty. Obecnie wykonawcy pracują jeszcze nad synchronizacją czasu na zegarach znajdujących się na tablicach. Mamy nadzieję, że prace w tym zakresie zakończą się niebawem. Jeżeli będą się one przedłużać, nie wykluczamy nałożenia kar umownych na wykonawców - mówi Sarna.

Gdańsk Główny - bubel dla podróżujących (47 opinii)

Ledwo oddany do użytkowania, a już min. 2 pary schodów ruchomych nie działają, podobnie z wyświetlaczami. Jednym słowem dramat i wstyd.
Ledwo oddany do użytkowania, a już min. 2 pary schodów ruchomych nie działają, podobnie z wyświetlaczami. Jednym słowem dramat i wstyd.

Dlaczego tak wolno postępuje komercjalizacja dworca?

- Do tej pory podpisaliśmy dwanaście umów na najem powierzchni handlowo-usługowych na dworcu Gdańsk Główny. W ostatnim czasie podpisaliśmy umowy z kantorem i kolejnym salonikiem prasowym. Podróżni mogą już korzystać z apteki, punktu pocztowego, skrytek bagażowych oraz automatów z przekąskami i napojami. Niebawem najemcy powinni rozpocząć aranżację dwóch lokali, czyli sklepu spożywczego (na poziomie -1) i saloniku prasowego (na poziomie 0). Nad projektami aranżacji pracują kolejni najemcy, czyli kawiarnia, drugi salonik prasowy, kantor i punkt z e-papierosami - wylicza.
Dworce w Gdyni i Gdańsku pełne pustostanów. Kolejarze wskazują dwie przyczyny Dworce w Gdyni i Gdańsku pełne pustostanów. Kolejarze wskazują dwie przyczyny

Jak dodaje, poza najemcami, z którymi podpisano już umowy, prowadzone są zaawansowane negocjacje z kontrahentami, którzy planują na dworcu otworzyć kawiarnię, piekarnię, cukiernię, restaurację, małą gastronomię, kwiaciarnię i drogerię.

- Staramy się również aktywnie pozyskiwać nowych najemców na rynku, a wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z ofertami dostępnych do najmu lokali na naszej stronie internetowej (obecnie jest ich sześć). Chcemy zapewnić naszym pasażerom jak najszerszy wachlarz usług dostępnych na dworcu - podkreśla Sarna.
Schody zostały unieruchomione po ataku wandali. Schody zostały unieruchomione po ataku wandali.

Ruchome schody ofiarą wandaliZ kolei Przemysław Zieliński ze spółki PKP PLK, która zarządza tunelem oraz peronami dalekobieżnymi, przyznaje, że ruchome schody rzeczywiście były w ostatnim czasie nieczynne, bo padły ofiarą wandali.

- Schody ruchome na stacji Gdańsk Główny, prowadzące na peron nr 1 z przejścia podziemnego w kierunku budynku dworca, były wyłączone na czas naprawy. 30 kwietnia doszło do uszkodzenia napędu schodów w wyniku aktu wandalizmu. Urządzenie zostało uruchomione w ubiegły czwartek - wyjaśnia.
Dostęp do peronu podróżnym, w tym osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się, podczas unieruchomienia schodów zapewniały windy oraz pozostałe schody ruchome.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (178)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane