• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dziki, które zachowują się jak mieszkańcy Trójmiasta

Adam Malinowski
7 kwietnia 2024, godz. 11:00  Raport
Opinie (190)
Na Karwinach dzik ukradł chłopcu plecak. Wyczuł smakołyk? Na Karwinach dzik ukradł chłopcu plecak. Wyczuł smakołyk?

Dziki w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Jednych denerwują, inni się ich boją, kolejni robią wszystko, by przekonać pozostałych, że są integralną częścią Trójmiasta i powinno się zostawić je w spokoju. Tymczasem same zwierzaki już dawno zaaklimatyzowały się w "betonowej dżungli", o czym świadczą nagrania czytelników Trojmiasto.pl, które trafiają do Raportu z Trójmiasta.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Kto rozwiąże problem dzików w Gdańsku, Gdyni i Sopocie?Boisz się dzików?

Temat dzików w Trójmieście urósł do takiej rangi, że zajmują się nim politycy kandydujący na najważniejsze stanowiska samorządowe. Urzędnicy debatują, co zrobić, żeby świniowate nie niszczyły trawników i - jak twierdzą co bardziej wrażliwi - nie terroryzowały mieszkańców.

Na ile jest to mowa-trawa, a faktyczne poszukiwanie rozwiązania, które doprowadzi do ułożenia życia między gatunkiem "ludzkim" i "dziczym"?

Wiele wskazuje na to, że odpowiedzi na problem dzików trzeba szukać u decydentów na szczeblu krajowym. Nadal bowiem obowiązują przepisy związane z chorobą ASF, czyli afrykańskim pomorem świń. Przez to zwierząt nie można odławiać, a jedynie regulować ich populację odstrzałem.

Tymczasem same dziki, szczęśliwie nieświadome debaty nad ich losem, wydają się żyć w "betonowej dżungli" pełnią życia, co nie umyka oczom naszych czytelników.

Dziki w Trójmieście. Mieszkańcy czy obcy?W piątek rano na przykład informowali, że zwierzęca rodzinka... eskortowała tramwaj.

Rodzina dzików pilotuje tramwaj.Zdarzały się również przypadki, w których zwierzaki najwyraźniej inspirowały się Misiem Yogi i jego upodobaniem do piknikowych specjałów.

Zwierzaki połasiły się bowiem na... piknikowy kocyk.

Dziki kradną piknikowy kocyk.Niewiele taktu miał też odyniec, który - zapewne czując przysmak - zabrał dziecku plecak. Wydarzenia rozegrały się na Karwinach.

Dzik ucieka ze skradzionym plecakiem.Głośno było także o przypadku plażowicza, który postanowił stanąć z dzikiem w szranki. Takiego zachowania jednak zdecydowanie nie polecamy.

Tak wyglądały "szaleństwa" dzika po sopockiej plaży.Jak widać, czy tego chcemy, czy nie, zwierzaki stały się już mieszkańcami Trójmiasta. A niektóre zachowania jakby żywcem przejęły... od ludzi.

Dzik robi sobie legowisko na podwórku (19 opinii)

Na Związkowej dzik robi sobie legowisko, dewastuje podwórko, niszczy zieleń, a co na to służby "Czekać ktoś przyjedzie i spróbuję kijami przepłoszyć "
Na Związkowej dzik robi sobie legowisko, dewastuje podwórko, niszczy zieleń, a co na to służby "Czekać ktoś przyjedzie i spróbuję kijami przepłoszyć "
Adam Malinowski

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (190)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane