• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Frekwencja w Gdyni. Gdzie najwyższa, a gdzie słabo?

Ewelina Oleksy
22 kwietnia 2024, godz. 12:10 
Opinie (96)
Najnowszy artykuł na ten temat Brak koalicji w Radzie Miasta w Gdyni
Wybraliśmy 4 komisje z najwyższą i najniższą frekwencją w drugiej turze wyborów w Gdyni. Wybraliśmy 4 komisje z najwyższą i najniższą frekwencją w drugiej turze wyborów w Gdyni.

Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych, w której mieszkańcy Gdyni wybrali na nową prezydent Aleksandrę Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu. Do urn poszła jednak mniej niż połowa uprawnionych do głosowania. Sprawdziliśmy, gdzie odnotowano najwyższą, a gdzie najniższą frekwencję w Gdyni.Co cię zniechęca do pójścia na wybory?

Frekwencja w drugiej turze wyborów samorządowych w całej Polsce była słaba i wyniosła tylko 44,06 proc. To jeszcze mniej niż w pierwszej turze, gdy frekwencja w skali kraju była na poziomie 51,99 proc.

Pogoda zniechęciła do głosowania? W pierwszej turze za ciepło, w drugiej za zimnoPrzy pierwszej turze niską frekwencję tłumaczono m.in. ładną pogodą (było wtedy wyjątkowo ciepło i słonecznie), która miała sprawić, że ludzie woleli odpoczynek w plenerze niż głosowanie.

Porażkę frekwencyjną w drugiej turze tłumaczono natomiast... złą pogodą. W ostatnią niedzielę było zimno, miejscami deszczowo, a momentami nawet śnieżnie, co miało sprawić, że mniej osób ruszało się z domu.

Okazuje się więc, że każda pogoda jest zła na wybory. Meteorologiczne wymówki odsuńmy jednak na bok i przyjrzyjmy się konkretnym liczbom. A te mówią, że frekwencja w drugiej turze w Gdyni była niższa, niższa ta ogólnopolska i ta w skali całego województwa pomorskiego.

  • frekwencja w drugiej turze w Polsce - 44,06 proc.
  • frekwencja w drugiej turze na Pomorzu - 43,35 proc.
  • frekwencja w drugiej turze w Gdyni - 42,89 proc. (w pierwszej turze było to 54,31 proc.)

W drugiej turze wyborów prezydenckich w Gdyni zagłosowała mniej niż połowa mieszkańców. W drugiej turze wyborów prezydenckich w Gdyni zagłosowała mniej niż połowa mieszkańców.

Gdzie najwyższa, a gdzie najniższa frekwencja wyborcza w Gdyni?Sprawdziliśmy w których gdyńskich komisjach odnotowano najwyższą frekwencję wyborczą, a w których najniższą. Najwyższa w skali miasta wynosiła 53,6 proc., a najniższa - 29,63 proc.

Komisje z najwyższą frekwencją w drugiej turze w Gdyni:

Komisje z najniższą frekwencją w drugiej turze w Gdyni:

Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu wygrała w drugiej turze wyborów na prezydenta Gdyni. Aleksandra Kosiorek z Gdyńskiego Dialogu wygrała w drugiej turze wyborów na prezydenta Gdyni.

Aleksandra Kosiorek wygrała ze znaczącą przewagąW drugiej turze wyborów prezydenckich w Gdyni zmierzyli się Aleksandra Kosiorek (Gdyński Dialog) z Tadeuszem Szemiotem (KO).

Kosiorek zdeklasowała rywala i wygrała, zdobywając 62,49 proc. głosów, i to ona będzie rządzić Gdynią.

Gdynia ma nową prezydentkę. Kim jest Aleksandra Kosiorek? Gdynia ma nową prezydentkę. Kim jest Aleksandra Kosiorek?

- Pragnę wyrazić swoją głęboką wdzięczność za okazane mi zaufanie i poparcie w wyborach na stanowisko prezydenta Gdyni. To dla mnie ogromny zaszczyt i jednocześnie wielkie zobowiązanie, które z pełną odpowiedzialnością przyjmuję - skomentowała wynik wyborów. - W trakcie kampanii wyborczej miałam okazję spotkać się z wieloma mieszkańcami i mieszkankami Gdyni, wysłuchać ich oczekiwań i potrzeb. Zdaję sobie sprawę, że oczekują oni zmian w naszym mieście. Jestem gotowa podjąć się tego wyzwania i doprowadzić do pozytywnych przeobrażeń, które wpłyną na poprawę jakości życia wszystkich gdynian. Gdynia zasługuje na więcej. Jestem przekonana, że dzięki współpracy i wspólnemu wysiłkowi możemy uczynić nasze miasto jeszcze lepszym miejscem do życia dla wszystkich gdynian i gdynianek - dodała.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (96)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane