• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdyński poseł założył nową partię: Wolnościowcy

Ewelina Oleksy
11 maja 2022 (artykuł sprzed 2 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Poseł z Gdyni usunięty z partii. Rozwija własną
Od lewej: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz, czyli członkowie nowej partii Wolnościowcy. Od lewej: Artur Dziambor, Jakub Kulesza i Dobromir Sośnierz, czyli członkowie nowej partii Wolnościowcy.

Wolnościowcy - tak nazywa się nowa, zarejestrowana już partia, której współzałożycielem jest Artur Dziambor, poseł Konfederacji z Gdyni. Dziambor wraz z dwoma kolegami w marcu opuścili szeregi partii KORWiN i zapowiedzieli założenie własnego ugrupowania. Właśnie to zrobili. Chcą się skupić na tematach związanych z gospodarką.Czy nowej partii Wolnościowcy uda się odnieść sukces w polityce?

Polityczny rozwód z partią KORWiN gdyński poseł Artur Dziambor ogłosił w marcu. Razem z nim z partii odeszli Jakub KuleszaDobromir Sośnierz.

Powód? To - jak tłumaczyli - m.in. "kanonada nieodpowiedzialnych wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego". Poszło o prorosyjskie wypowiedzi lidera partii KORWiN, ale nie tylko.

- Nie podobało się nam, że ciągle musieliśmy zajmować się głównie komentowaniem komentarzy prezesa. I że przez to nie mogliśmy skupić się na rzeczach naprawdę istotnych, czyli na kwestiach gospodarczych - tłumaczył wtedy poseł Artur Dziambor. - Zdecydowaliśmy się stworzyć czwartą nogę Konfederacji, która będzie funkcjonowała jako partia prawdziwie wolnościowa i będzie zajmowała się sprawami gospodarczymi- zapowiadał.

Wolnościowcy, czyli czwarta noga KonfederacjiTa czwarta noga Konfederacji właśnie oficjalnie wyrosła i nazywa się Wolnościowcy. Partia pod taką nazwą została zarejestrowana w sądzie.

- Już w tym miesiącu Wolnościowcy przedstawią plan swojej dalszej działalności. Przedstawimy deklarację ideową, logotyp i stronę internetową, za pośrednictwem której będzie można do nas dołączyć - zapowiada Artur Dziambor.
Czytaj też:

Konfederacja wystawiła mandat posłom PiSBy przyspieszyć proces rejestracji swojej partii, posłowie Dziambor, Sośnierz i Kulesza skorzystali z zarejestrowanej już partii założonej w 2019 r. przez Marka Kułakowskiego, Michała WawraTomasza Grabarczyka.

- Wystarczyło tylko zmienić nazwę. Michał Wawer zrezygnował z członkostwa w partii przed złożeniem wniosku o zmianę nazwy, a Tomasz Grabarczyk miał zrezygnować po zmianie nazwy - tłumaczą Wolnościowcy.
Janusz Korwin-Mikke życzy powodzenia posłom, którzy odeszli z jego partii i założyli własną. Janusz Korwin-Mikke życzy powodzenia posłom, którzy odeszli z jego partii i założyli własną.

Janusz Korwin-Mikke życzy powodzeniaWolnościowcy będą czwartym ugrupowaniem, które tworzy w Sejmie klub Konfederacji. Należą do niego: Ruch Narodowy, partia KORONA Grzegorza Brauna oraz partia KORWiN. Nadal więc będą współpracować z Januszem Korwin-Mikkem.

Panowie, jak zapewniają, rozstali się w zgodzie.

- Prezes nie był zdziwiony naszą decyzją, rozstaliśmy się pokojowo. Dalej będziemy zasiadać razem w Konfederacji - mówi Dziambor.
Zobacz też:

Janusz Korwin-Mikke na konwencji Konfederacji w GdańskuSam Korwin-Mikke życzył kolegom, którzy odeszli z jego partii, powodzenia.

- Szczere życzenia powodzenia! Nic tak dobrze nie robi, jak konkurencja. To znacznie lepsza sytuacja niż nieustanne spory wewnątrz partii od pół roku - napisał w marcu na Twitterze.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (557)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane