Fakty i opinie

Gdzie kupić flagę na Święto Niepodległości?


Bez flagi Święto Niepodległości to jak tort bez wisienki. To właśnie flaga Polski, która po 123 latach rozbiorów odzyskała upragnioną niepodległość, symbolizuje to o co walczyły pokolenia Polaków. Pojawia się tylko pytanie: gdzie w Trójmieście można kupić flagę?Czy wywieszasz flagę na Święto Niepodległości?

tak, jak co roku, w moim domu stało się to już tradycją 45%
tak, ale od przypadku do przypadku, nie przywiązuję do tego większej wagi 10%
nie, nigdy, w ogóle nie przywiązuję wagi do takich rzeczy 45%
zakończona Łącznie głosów: 662
Flagi samochodowe, małe duże, małe dla dzieci na patyku, duże na drzewcach dla dorosłych - do wyboru, do koloru, tylko gdzie je dostać?

Zobacz listę miejsc w Trójmieście, gdzie kupisz flagę.

Od blisko 20 lat flagę Polski w rozmaitych rozmiarach można dostać w słynnym już kiosku z pamiątkami tuż przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej o wymownej nazwie "Souvenir" Sklepik od niemal początku istnienia prowadzi rodzina Olszewskich. - W asortymencie mamy nie tylko flagi, ale i koszulki, czapki, przypinki z flagą i nie tylko - wylicza Tadeusz Olszewski. - Na razie flagi cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem, ale z doświadczenia wiem, że tuż przed 11 listopada zacznie się większy ruch w interesie.

Kolejne kultowe miejsce to sklep z pamiątkami "Gdański Bówka" na ul. Długie Pobrzeże 11 zobacz na mapie Gdańska. Od lat można tu kupić flagi wszystkich niemal państw na świecie. Wprawdzie najlepiej schodzą tam flagi... Jamajki, ale i nasza rodzima cieszy się wzięciem przed ważnymi państwowymi świętami.

Inne popularne miejsca, gdzie zakupimy flagę to choćby sklep harcerski "Dziupla", sklepy z dewocjonaliami, militariami, a także z gadżetami dla kibiców czy cepelie.

Ile zapłacimy za flagę? Dużo zależy od rozmiaru, cena największych nie powinna przekroczyć 40 zł, z kolei małych zaczyna się już od około 15 zł. Drzewiec to z kolei koszt ok 5 zł. Można go kupić m.in. w sklepach ogrodniczych.

Za darmo flagi będzie można dostać we wtorek. "Flagobus" ruszy spod C.H. Manhattan w Gdańsku o godz. 13, o godz. 13:15 do 13:45 będzie znajdować się pod kinem Krewetka, a między godz. 14:15, a 14:45 w Brzeźnie pod sklepem Biedronka. Ostatnia szansa na darmową flagę pojawi się między godz. 16, a 17:30 na Wyspie Sobieszewskiej.

Opinie (190) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.