Fakty i opinie

stat

Gdzie kupić flagę na Święto Niepodległości?


Bez flagi Święto Niepodległości to jak tort bez wisienki. To właśnie flaga Polski, która po 123 latach rozbiorów odzyskała upragnioną niepodległość, symbolizuje to o co walczyły pokolenia Polaków. Pojawia się tylko pytanie: gdzie w Trójmieście można kupić flagę?Czy wywieszasz flagę na Święto Niepodległości?

tak, jak co roku, w moim domu stało się to już tradycją 45%
tak, ale od przypadku do przypadku, nie przywiązuję do tego większej wagi 10%
nie, nigdy, w ogóle nie przywiązuję wagi do takich rzeczy 45%
zakończona Łącznie głosów: 662
Flagi samochodowe, małe duże, małe dla dzieci na patyku, duże na drzewcach dla dorosłych - do wyboru, do koloru, tylko gdzie je dostać?

Zobacz listę miejsc w Trójmieście, gdzie kupisz flagę.

Od blisko 20 lat flagę Polski w rozmaitych rozmiarach można dostać w słynnym już kiosku z pamiątkami tuż przy historycznej bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej o wymownej nazwie "Souvenir" Sklepik od niemal początku istnienia prowadzi rodzina Olszewskich. - W asortymencie mamy nie tylko flagi, ale i koszulki, czapki, przypinki z flagą i nie tylko - wylicza Tadeusz Olszewski. - Na razie flagi cieszą się umiarkowanym zainteresowaniem, ale z doświadczenia wiem, że tuż przed 11 listopada zacznie się większy ruch w interesie.

Kolejne kultowe miejsce to sklep z pamiątkami "Gdański Bówka" na ul. Długie Pobrzeże 11 zobacz na mapie Gdańska. Od lat można tu kupić flagi wszystkich niemal państw na świecie. Wprawdzie najlepiej schodzą tam flagi... Jamajki, ale i nasza rodzima cieszy się wzięciem przed ważnymi państwowymi świętami.

Inne popularne miejsca, gdzie zakupimy flagę to choćby sklep harcerski "Dziupla", sklepy z dewocjonaliami, militariami, a także z gadżetami dla kibiców czy cepelie.

Ile zapłacimy za flagę? Dużo zależy od rozmiaru, cena największych nie powinna przekroczyć 40 zł, z kolei małych zaczyna się już od około 15 zł. Drzewiec to z kolei koszt ok 5 zł. Można go kupić m.in. w sklepach ogrodniczych.

Za darmo flagi będzie można dostać we wtorek. "Flagobus" ruszy spod C.H. Manhattan w Gdańsku o godz. 13, o godz. 13:15 do 13:45 będzie znajdować się pod kinem Krewetka, a między godz. 14:15, a 14:45 w Brzeźnie pod sklepem Biedronka. Ostatnia szansa na darmową flagę pojawi się między godz. 16, a 17:30 na Wyspie Sobieszewskiej.

Opinie (190) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.