Fakty i opinie

stat

Greta Thunberg w Trójmieście

Greta Thunberg, znana na całym świecie aktywistka klimatyczna, miała się w poniedziałek pojawić w Gdańsku w towarzystwie ekipy filmowej. Informację o jej wizycie zamieściła jedna z gdańskich restauracji, sygnały o tym, że widziano ją w mieście, otrzymaliśmy także od naszych czytelników.Znasz postulaty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego?

znam je bardzo dobrze i je popieram 11%
znam tylko ogólniki, ale wspieram walkę ze zmianami klimatu 18%
znam je dobrze, ale się z nimi nie zgadzam 24%
nie, nie obchodzi mnie to specjalnie 47%
zakończona Łącznie głosów: 4002
- Greta Thunberg, inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, człowiek roku Time, inspirująca, odważna kobieta, która porwała tysiące (miliony?) ludzi na całym świecie do walki o naszą planetę i która potrafi wygarnąć politykom ich krótkowzroczne decyzje... Dziś była na obiedzie w Avocado Spot - taki wpis zamieścili na swoim profilu w mediach społecznościowych przedstawiciele restauracji.
Skontaktowaliśmy się z właścicielką Avocado Spot, wedle jej relacji Greta Thunberg pojawiła się we Wrzeszczu około godz. 13 i spędziła w wegańskiej restauracji około godziny. Towarzyszyło jej kilka dorosłych osób, prawdopodobnie ekipa filmowa (mieli ze sobą profesjonalny sprzęt).

- Dla nas było to ogromne przeżycie, bo cała nasza ekipa podziwia Gretę. Nie chcieliśmy się jej narzucać, prosić o wspólne zdjęcie, uszanowaliśmy jej prywatność, jedynie nasza kelnerka przez chwilę rozmawiała z osobami z jej otoczenia. Traktujemy jej wizytę jako okazję do zwrócenia uwagi na to, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na zmiany klimatu - mówi Joanna Krupicka z Avocado Spot.
Okazało się także, że dzień wcześniej, w niedzielę, Greta Thunberg zjadła kolację w innej wegetariańskiej restauracji w Gdańsku - Mannie 68. Co również potwierdzili nam właściciele lokalu. Wygląda więc na to, że szwedzka aktywistka klimatyczna spędziła w Trójmieście dwa dni.

W jakim celu Greta Thunberg pojawiła się w Gdańsku? Tego nie wiadomo. Na żadnym z jej profili w mediach społecznościowych nie pojawiła się informacja na ten temat, osoby z trójmiejskich organizacji zajmujących się ekologią, z którymi się skontaktowaliśmy, nie wiedziały o jej dzisiejszej wizycie w Trójmieście. Bardzo możliwe, że Gdańsk był dla szwedzkiej aktywistki tylko węzłem przesiadkowym. Wiadomo, iż nie korzysta ona z samolotów, mogła więc po prostu w Trójmieście wsiadać na statek bądź jacht.

Opinie (592) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.