Fakty i opinie

Greta Thunberg w Trójmieście

Greta Thunberg, znana na całym świecie aktywistka klimatyczna, miała się w poniedziałek pojawić w Gdańsku w towarzystwie ekipy filmowej. Informację o jej wizycie zamieściła jedna z gdańskich restauracji, sygnały o tym, że widziano ją w mieście, otrzymaliśmy także od naszych czytelników.Znasz postulaty Młodzieżowego Strajku Klimatycznego?

znam je bardzo dobrze i je popieram 11%
znam tylko ogólniki, ale wspieram walkę ze zmianami klimatu 18%
znam je dobrze, ale się z nimi nie zgadzam 24%
nie, nie obchodzi mnie to specjalnie 47%
zakończona Łącznie głosów: 4002
- Greta Thunberg, inicjatorka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla, człowiek roku Time, inspirująca, odważna kobieta, która porwała tysiące (miliony?) ludzi na całym świecie do walki o naszą planetę i która potrafi wygarnąć politykom ich krótkowzroczne decyzje... Dziś była na obiedzie w Avocado Spot - taki wpis zamieścili na swoim profilu w mediach społecznościowych przedstawiciele restauracji.
Skontaktowaliśmy się z właścicielką Avocado Spot, wedle jej relacji Greta Thunberg pojawiła się we Wrzeszczu około godz. 13 i spędziła w wegańskiej restauracji około godziny. Towarzyszyło jej kilka dorosłych osób, prawdopodobnie ekipa filmowa (mieli ze sobą profesjonalny sprzęt).

- Dla nas było to ogromne przeżycie, bo cała nasza ekipa podziwia Gretę. Nie chcieliśmy się jej narzucać, prosić o wspólne zdjęcie, uszanowaliśmy jej prywatność, jedynie nasza kelnerka przez chwilę rozmawiała z osobami z jej otoczenia. Traktujemy jej wizytę jako okazję do zwrócenia uwagi na to, że to, co jemy, ma ogromny wpływ na zmiany klimatu - mówi Joanna Krupicka z Avocado Spot.
Okazało się także, że dzień wcześniej, w niedzielę, Greta Thunberg zjadła kolację w innej wegetariańskiej restauracji w Gdańsku - Mannie 68. Co również potwierdzili nam właściciele lokalu. Wygląda więc na to, że szwedzka aktywistka klimatyczna spędziła w Trójmieście dwa dni.

W jakim celu Greta Thunberg pojawiła się w Gdańsku? Tego nie wiadomo. Na żadnym z jej profili w mediach społecznościowych nie pojawiła się informacja na ten temat, osoby z trójmiejskich organizacji zajmujących się ekologią, z którymi się skontaktowaliśmy, nie wiedziały o jej dzisiejszej wizycie w Trójmieście. Bardzo możliwe, że Gdańsk był dla szwedzkiej aktywistki tylko węzłem przesiadkowym. Wiadomo, iż nie korzysta ona z samolotów, mogła więc po prostu w Trójmieście wsiadać na statek bądź jacht.

Opinie (592) ponad 200 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.