• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Leśne ziemianki. Schronienie Grzegorza Borysa czy bezdomnych?

szym, bra
26 października 2023, godz. 14:15  Raport
Opinie (844)
Jedna z ziemianek, którą odnaleziono w TPK. Czy mógł tam przebywać Grzegorz Borys? Tego na sto procent nie wiadomo. Policja twierdzi jednak, że 44-latek ukrywa się w lesie i może wykorzystywać takie konstrukcje. Jedna z ziemianek, którą odnaleziono w TPK. Czy mógł tam przebywać Grzegorz Borys? Tego na sto procent nie wiadomo. Policja twierdzi jednak, że 44-latek ukrywa się w lesie i może wykorzystywać takie konstrukcje.

Czy Grzegorz Borys ukrywa się w ziemiankach na trenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego? Tego nie wykluczają śledczy, którzy nieoficjalnie przyznają, że psy tropiące doprowadzają ich co jakiś czas do miejsc, w których przebywali ludzie. Czy również 44-letni poszukiwany marynarz? Tego nie wiadomo.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport
Grzegorz Borys ukrywa się w ziemiankach?Wierzysz, że Grzegorz Borys nadal ukrywa się w lesie?

Z naszych ustaleń wynika, że ścigający Grzegorza Borysa funkcjonariusze mogli widzieć go dwukrotnie. Raz ze śmigłowca, raz wypatrzyli go przeczesujący las policjanci.

Służby regularnie natrafiają na wykopane w lesie ziemianki, w których wcześniej przebywali ludzie.

- Psy tropiące wskazują nam, że była tam jakaś osoba. Ale czy koczował tam poszukiwany? Nie jest tak, że wiemy to od razu, musimy to zweryfikować - usłyszeliśmy od oficera żandarmerii wojskowej, który zna szczegóły śledztwa.
W Raporcie z Trójmiasta czytelnicy przesłali nam zdjęcia miejsc, w których rzekomo mógł przebywać Grzegorz Borys. Równie dobrze mogli jednak wykopać je pomieszkujący regularnie w trójmiejskich lasach bezdomni, miłośnicy surwiwalu, a nawet harcerze.Policja znalazła beczki z żywnością i ubraniami?Z informacji Super Expressu wynika tymczasem, że w lesie policja odkryła miejsce z zakopanymi beczkami z żywnością i ubraniami.

15:10 26 PAźDZIERNIKA 23

Beczki i pojemniki w których trzymał ubrania? (229 opinii)

Ubrania i jedzenie, policja znalazła zakopane beczki
Ubrania i jedzenie, policja znalazła zakopane beczki


Zdjęciem ziemianki z prowizorycznym daszkiem i rozłożoną karimatą dzielą się również internauci w mediach społecznościowych.

Jedno z nich, wrzucone na portal Wykop.pl, pochodzi z 25 października, a dodane zostało o godz. 8:07. Zdjęcie trafiło także do Raportu z Trójmiasta.

  • Czy to potencjalne miejsce ukrycia Grzegorza Borysa? Zdaniem czytelników Raportu z Trójmiasta tu mógł się ukrywać. Policja oficjalnie nie potwierdza.
  • Czy to potencjalne miejsce ukrycia Grzegorza Borysa? Zdaniem czytelników Raportu z Trójmiasta, tu mógł się ukrywać. Policja oficjalnie nie potwierdza.
Policjanci oficjalnie nie komentują informacji na temat rzekomych kryjówek Borysa w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Ponawiają za to apel, by trzymać się z daleka od TPK. Obława za podejrzanym o morderstwo 6-latka trwa.

Kim jest Grzegorz Borys?Zdjęcia z monitoringu, na którym widać twarz poszukiwanego Grzegorza Borysa. Zdjęcia z monitoringu, na którym widać twarz poszukiwanego Grzegorza Borysa.
Grzegorz Borys to 44-letni marynarz, który od 2017 r. pracował w Komendzie Portu Wojennego Marynarki Wojennej. W dniu zabójstwa nie poszedł do pracy, przebywał na zwolnieniu. Został w domu z synem.

Zatrudniony był na stanowisku starszego marynarza - to stopień wojskowy w polskiej Marynarce Wojennej, odpowiadający starszemu szeregowemu w Wojskach Lądowych i Siłach Powietrznych.

Za mężczyzną wydano list gończy. Prokurator "zaocznie" przedstawił mu także zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Jak doszło do zbrodni, o którą podejrzany jest Grzegorz Borys?Do tragedii doszło w piątek, 20 października 2023 r., nad ranem. Chłopiec zginął w swoim mieszkaniu przy ul. Górniczej w Gdyni. Zabójca podciął dziecku gardło. Zabity został także należący do rodziny pies.

Tędy prawdopodobnie uciekał Grzegorz Borys.


W mieszkaniu znaleziono krótką notatkę. Według doniesień Wp.pl napisano w niej:

"Przepraszam za wszystko, wszyscy jesteście bestiami".

Śledczy potwierdzają znalezienie zapisku, ale nie odnoszą się do jego treści.

- Został ujawniony zapisek, który będzie podlegać badaniom grafologicznym - mówiła prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
szym, bra

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (844)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane