• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Handel na jarmarku o jeden dzień dłużej

ms
11 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
O jeden dzień dłużej, do końca poniedziałku, 15 sierpnia, kupcy będą mogli handlować w kramach na Jarmarku św. Dominika. O jeden dzień dłużej, do końca poniedziałku, 15 sierpnia, kupcy będą mogli handlować w kramach na Jarmarku św. Dominika.

O jeden dzień dłużej, niż planowano, będą mogły działać kramy i stoiska na Jarmarku św. Dominika. Choć oficjalnie jarmark zakończy się w niedzielę, kupcy będą mogli handlować do końca poniedziałku, 15 sierpnia.Czy skorzystasz z dodatkowego dnia działania jarmarku?

W poniedziałek, 15 sierpnia, kramy będą mogły być czynne w godz. 10-20, natomiast stoiska gastronomiczne w godz. 10-22.

Nie wiadomo, ilu kupców i gastronomów skorzysta z tej możliwości, ale organizator jarmarku zaproponował pozostanie o jeden dzień dłużej wszystkim uczestnikom imprezy. Co ważne: kupcy nie będą musieli dopłacać za ten dodatkowy dzień handlu.

Trzy powody wydłużenia handlu do końca 15 sierpniaOrganizator jarmarku zdecydował się na przedłużenie handlu o jeden dzień z trzech powodów.

  1. 15 sierpnia jest dniem wolnym od pracy, co powinno zapewnić sporą frekwencję mieszkańców Trójmiasta w historycznym centrum Gdańska.
  2. Zatrzymanie części kupców na straganach ma sprawić, że nie wszyscy będą się pakować i wyjeżdżać z terenu jarmarku w tym samym czasie.
  3. tego dnia i tak będzie obowiązywać jeszcze "jarmarkowa" organizacja ruchu w centrum Gdańska.

Oficjalne zakończenie jarmarku i spełnione marzenieUroczyste zakończenie Jarmarku odbędzie się tradycyjnie na Długim Targu, na przedprożu Dworu Artusa, w niedzielę, 14 sierpnia, o godz. 16. Kupcy oddadzą miastu symboliczny klucz do bram miasta, który otrzymali na początku imprezy. Ceremonii towarzyszyć będą występy aktorów teatru Gdańskiego Archipelagu Kultury.

I jeszcze jedna ciekawostka. Od początku trwania jarmarku na Targu RybnymMapka stoi tzw. ściana marzeń, na której goście mogą pozostawiać swoje życzenia. Wiele z nich ma charakter symboliczny, np. "chcę znaleźć miłość życia" lub "chcielibyśmy wrócić do Gdańska za rok".

Wśród nich znalazło się jednak jedno wyróżniające się. Podczas ceremonii zakończenia imprezy to jedno marzenie zostanie spełnione. Jakie? To niespodzianka.
ms

Wydarzenia

762. Jarmark św. Dominika (48 opinii)

(48 opinii)
jarmark

Uroczystość zakończenia Jarmarku św. Dominika (1 opinia)

(1 opinia)
jarmark, pokaz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (149)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane