• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Historia portu w tysiącu kawałkach. Wyjątkowe puzzle nie tylko do zabawy

Patryk Szczerba
21 listopada 2023, godz. 20:00 
Opinie (33)

Tak w fabryce Trefla powstawały puzzle na 100-lecie Portu Gdynia

Z okazji 100 lat Portu Gdynia firma Trefl wyprodukowała limitowaną edycję puzzli. Chętni mogą ułożyć nieprezentowaną wcześniej grafikę gdyńskiego artysty Jana Rutki. Co ważne, z każdego sprzedanego pudełka układanki 5 zł trafi na konto hospicjum dla dzieci "Bursztynowa Przystań".Czy lubisz układać puzzle?

Świętujący w tym roku 100 lat istnienia Port Gdynia postanowił uczcić rocznicę niezwykłymi puzzlami składającymi się z 1000 elementów. Do ułożenia jest grafika Jana Rutki, młodego gdyńskiego artysty, który na jednym obrazku zawarł całą historię portu.

- Ta grafika pokazuje, że za każdym wielkim wyzwaniem stoją ludzie i każdy wielki projekt składa się z mniejszych decyzji. Tym są właśnie puzzle, które trafią do sprzedaży - mówi Aleksander Wicka, szef Działu Marketingu w Porcie Gdynia.
Układanka przygotowana na 100 lat portu we współpracy z firmą Trefl, która wyprodukowała puzzle, jest unikalna z jeszcze jednego powodu.

Pomaganie przez układanie- "Pomaganie przez układanie" to hasło przewodnie naszej akcji. Z każdego sprzedanego egzemplarza puzzli z grafiką Jana Rutki 5 zł jest przeznaczonych na gdyński Dom Hospicyjny Dla Dzieci "Bursztynowa Przystań" - podkreśla Aleksander Wicka.
Tworzenie samych puzzli nie odbiegało od podobnych tego typu układanek składających się z 1000 elementów przygotowanych przez firmę Trefl. Najpierw jednak przygotowywany jest projekt, co trwa nawet kilka miesięcy. Gdy jest gotowy, trafia do produkcji w fabryce.

Za inicjatywę i pomysł dziękował m.in. ks. Grzegorz Miloch, dyrektor gdyńskiego hospicjum. Za inicjatywę i pomysł dziękował m.in. ks. Grzegorz Miloch, dyrektor gdyńskiego hospicjum.

Układanka do kupienia w sklepachFinalnie do sklepów powędrują pudełka z puzzlami z napisem "100 lat Portu Gdynia". Oficjalna premiera układanki odbyła się we wtorek w Muzeum Miasta Gdynia. Wśród gości pojawiła się wnuczka Tadeusza Wendy - Hanna Uszyńska-Wenda.- Jestem wzruszona tym szczytnym celem, jakim jest pomoc dla hospicjum dla dzieci. Dziękuję za to bardzo - mówiła wnuczka budownicznego portu.
Za pomoc osobiście dziękował także ks. Grzegorz Miloch, dyrektor gdyńskiego hospicjum.

W Gdyni obecna była także wnuczka Tadeusza Wendy. W Gdyni obecna była także wnuczka Tadeusza Wendy.
- Hospicjum "Bursztynowa Przystań", tak jak port, powstało z marzeń dotyczących pomocy dzieciom. W naszej ponad 30-letniej historii dorosłego hospicjum zrodziła się potrzeba zbudowania obiektu dla dzieci. Stało się to dzięki życzliwości gdynian i władz miasta. Dzieci otrzymywały puzzle, teraz zyskały nową rangę - stały się pomocne. Dziękuję za tę inicjatywę i pomysł - mówił ze sceny.
Limitowaną edycję puzzli można kupić we wszystkich sklepach sieci Empik na terenie Trójmiasta, w sklepie internetowym Trefla, a także na portalach aukcyjnych.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (33)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane