Fakty i opinie

stat

Hotel w miejscu kina Neptun już przyjmuje gości

W nowym budynku hotelowo-usługowym przy ulicy Długiej znalazło się sporo elementów z rozebranego kina Neptun.

Hotel Hampton by Hilton Gdańsk Old Town, który powstał w miejscu kina Neptun pomiędzy ulicami Długą i Piwną w Gdańsku zobacz na mapie Gdańska, właśnie przyjął pierwszych gości. Zajrzeliśmy do środka, żeby sprawdzić jak budynek wygląda po przebudowie i remoncie.Gdzie zatrzymujesz się odwiedzając prywatnie inne miasta?

zwykle w hotelach 26%
w prywatnych apartamentach 20%
w tańszych hotelach lub pensjonatach 31%
w hostelach 10%
u znajomych lub rodziny 13%
zakończona Łącznie głosów: 1802
Obiekt, w którym mieści się nowy hotel składa się z dwóch kamienic od strony ulicy Długiej, sześciu kamienic od strony ulicy Piwnej oraz łączącego je budynku, w którym niegdyś działało kino. Ta środkowa część została wyburzona (inwestor przy okazji tego działania zdjął ze ściany budynku od strony Lektykarskiej ceramiczną mozaikę autorstwa Anny Fiszer i przekazał ją fundacji Komitet Inicjatyw Lokalnych) i wybudowana na nowo. Pod tym budynkiem powstała hala garażowa dla 34 aut.

- W nowym obiekcie udało się wyeksponować elementy wyposażenia dawnego kina - mówi Marzena Kijak, dyrektor Hampton by Hilton Gdańsk Old Town. - W lobby mieszkańcy Gdańska rozpoznają na pewno charakterystyczną, w całości odrestaurowaną, kratę z holu wejściowego do kina Neptun. Jest także fragment oryginalnego sgrafitto z herbem Gdańska, które znajdowało się na ścianach holu kina. Pozostała część tej dekoracji została wiernie skopiowana i przedstawiona w lobby w formie nadruków na szkle.
Czytaj także: historia posesji na której stało kino Neptun

W wejściu do hotelu, od strony ulicy Piwnej zobacz na mapie Gdańska, znajdują się także odnowione fotele z Kina Kameralnego. Przechodząc ulicą Długą warto też zwrócić uwagę na odnowiony, oryginalny, szyld. Obecnie zostało w niego wkomponowane logo hotelu - sygnalizuje ono, że w tym miejscu znajduje się Hampton by Hilton chociaż od strony Długiej nie ma do niego wejścia - od tej strony powstanie nowa, niezwiązana z hotelem, restauracja. Główne wejście do obiektu i podjazd znajdują się od strony ulicy Lektykarskiej zobacz na mapie Gdańska.

Otwarcie kina w drugiej połowie rokuZ tej samej strony znajdowało się będzie wejście do kina studyjnego, które zaprojektowane zostało w podziemiach budynku. Powstanie w obiekcie sali kinowej było zapowiadane już na etapie projektu i inwestor wywiązał się z tej zapowiedzi. Otwarcie kina planowane jest w drugiej połowie roku. Poza salą na około 50 osób będzie tu także mała kawiarnia. Do kina wchodziło się będzie osobnym wejściem (nie przez hotelowe lobby) - jest ono usytuowane po prawej stronie podwórka.

W samym hotelu, oprócz 174 pokoi, do dyspozycji gości będą także dwie sale konferencyjne, które po połączeniu mogą służyć 80 osobom oraz sąsiadująca z lobby przestrzeń do pracy z komputerami, drukarką, skanerem. Dla gości całodobowo otwarty będzie także fitness. Nie będzie tu jednak restauracji z szerokim wyborem dań.

- Goście oczywiście otrzymają śniadania w cenie oraz o każdej porze dnia będą mogli zamówić posiłek, jednak wyszliśmy z założenia, że lokalizacja w samym sercu Śródmieścia będzie zachęcała osoby zatrzymujące się u nas do korzystania z oferty gastronomicznej Głównego Miasta - mówi Katarzyna Wojtak, dyrektor sprzedaży i rezerwacji hotelu.
W zależności od sezonu za pokój dwuosobowy w tym hotelu zapłacić trzeba od 300 do 500 zł. Na podstawie dokonanych rezerwacji wnioskować można, że gośćmi są Skandynawowie, Niemcy oraz Polacy. Hotel spodziewa się zarówno gości biznesowych, jak i turystów.

Hotel zaprasza mieszkańcówWłaścicielem budynku i inwestorem jest firma Capital Park SA, jego zarządcą firma z branży hotelarskiej VHM Hotel Management, której w ramach franszyzy marki udzieliła sieć Hampton by Hilton. Projekt przebudowy oraz remontu, a także aranżacji wnętrz powstał w warszawskiej pracowni AGK Architekci AW. Stonowane, eleganckie wnętrza zapewniają wytchnienia po przebywaniu w gwarze turystycznej części Gdańska.

- Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą zobaczyć jak zmienił się słynny niegdyś budynek. Chętnie oprowadzamy po nowym obiekcie, by pokazać wszystkie elementy, które udało się zachować i detale, które nawiązują do historii tego miejsca - mówi Marzena Kijak. - Kilka dni temu przyszło do nas starsze małżeństwo, które wiele lat temu pierwszy raz pocałowało się tutaj - po seansie w kinie. Chcieli zobaczyć jak budynek, z którym wiąże się tyle ich wspomnień wygląda po przebudowie.
Przed rozbiórką wnętrze budynku kina zostało dokładnie zdokumentowane na zdjęciach. Jedno z nich zawisło w hotelowym lobby. Fragment sgrafitto z herbem w całości został przeniesiony do nowych wnętrz.
Przed rozbiórką wnętrze budynku kina zostało dokładnie zdokumentowane na zdjęciach. Jedno z nich zawisło w hotelowym lobby. Fragment sgrafitto z herbem w całości został przeniesiony do nowych wnętrz. materiały prasowe

W Śródmieściu przybywa hoteliOtwarcie Hampton by Hilton Gdańsk Old Town to nie jedyne tego rodzaju wydarzenie na obszarze gdańskiego Śródmieścia. We wrześniu ubiegłego roku otwarto po rozbudowie hotel Puro Gdańsk Stare Miasto przy ulicy Stągiewnej zobacz na mapie Gdańska. Od tego momentu wyposażony jest on w spa, restaurację Dancing Anchor oraz bar na ósmym piętrze INK Above z widokiem na Stare i Główne Miasto. Łącznie w hotelu znajduje się 211 pokoi, a wśród nich 9 apartamentów.

Swoje powoje otworzył także hotel IBB Hotel Długi Targ. Mieści się on w trzech odnowionych kamienicach przy Długim Targu zobacz na mapie Gdańska oraz nowej części wzdłuż ulicy Mieszczańskiej. Znajduje się w nim 89 pokoi oraz restauracja na piątym piętrze z której widać jedne z najważniejszych symboli Gdańska.

Przed nami kolejne otwarcia: w budowie są hotele na północnym cyplu Wyspy Spichrzów - Hotel Deo oraz Holiday Inn Gdańsk City Centre. Budowa pierwszego z nich jest zaawansowana. W hotelu pomieścić ma się w sumie 900 gości. Powstać mają także sale konferencyjne aż dla 1500 osób. Mieszkańcy Trójmiasta czekają na zapowiadane uruchomienie otwartego obiektu z restauracjami Słony Spichlerz, który działać ma w sposób podobny jak warszawska Hala Koszyki. Nowością będzie także klub taneczno-muzyczny z tarasem na najwyższej kondygnacji.

Dłużej poczekać trzeba będzie na otwarcie zespołu budynków hotelowych na krańcu wyspy zobacz na mapie Gdańska. W dwóch zrekonstruowanych spichlerzach Daleka Droga 1 i 2 oraz w dwóch zupełnie nowych obiektach powstanie część hotelowa. W tych pierwszych znajdą się sklepy i restauracje, a w pozostałych pokoje dla gości, sale konferencyjne, część rekreacyjna i bar. Czterogwiazdkowy hotel Holiday Inn Gdańsk City Centre posiadał będzie 236 pokoi.

Opinie (313) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.