• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Jak zakończy się spór o Halę Olivia?

Rafał Borowski
8 czerwca 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 
Choć Hala Olivia należy do miasta, które w ostatnich latach zainwestowało w nią ponad 20 mln zł, jest zarządzana przez klub sportowy GKS Stoczniowiec. Umowa, podpisana w 1998 r., wygaśnie dopiero w 2036 r. Choć Hala Olivia należy do miasta, które w ostatnich latach zainwestowało w nią ponad 20 mln zł, jest zarządzana przez klub sportowy GKS Stoczniowiec. Umowa, podpisana w 1998 r., wygaśnie dopiero w 2036 r.

Klub GKS Stoczniowiec, który zarządza miejską Halą Olivia, ma umowę na jej użytkowanie do 2036 r. Po tym, jak radykalnie podniósł czynsz dla konkurencyjnych wobec siebie hokeistów, w mieście zawrzało. Gdański radny Andrzej Kowalczys zasugerował nawet zerwanie z nim umowy. - Ona jest nie do podważenia - twierdzi prezes Stoczniowca, Marek Kostecki.Co dalej z dzierżawą Hali Olivia?

Kompleksowo odremontowana w ostatnich latach, kosztem 22 mln zł, Hala Olivia jest wprawdzie własnością miasta, ale od 19 lat zarządza nią klub GKS Stoczniowiec.

- Umowa użytkowania nieruchomości z klubem GKS Stoczniowiec Gdańsk została zawarta 1 października 1998 roku. Po kolejnych przedłużeniach kontraktu, obowiązuje do 31 grudnia 2036 roku - informuje Michał Piotrowski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Od kilku tygodni publikujemy artykuły na temat konfliktu, który rozgrywa się pomiędzy Markiem Kosteckim, prezesem klubu GKS Stoczniowiec, a konkurencyjnym klubem MH Automatyka Gdańsk. Kostecki, który w imieniu klubu zarządza Halą Olivia, zapowiedział w maju znaczne podwyżki cen za użytkowanie mieszczącego się w niej lodowiska.

MH Automatyka: to najdroższy cennik w całej Polsce

Zdaniem hokeistów trenującej tu dotąd MH Automatyki Gdańsk, zaproponowane stawki byłyby najwyższe w kraju i nie do udźwignięcia dla klubowego budżetu.

- Porównując komercyjne stawki z 2014 roku do obecnie zaproponowanych warunków, mamy do czynienia z niczym nieuzasadnionym wzrostem cen do najwyższych w Polsce: z 375 do 660 złotych netto za godzinę treningu (176 proc. ceny z pierwszego sezonu); z 2,5 tys. zł do 6 tys. zł netto za mecz domowy seniorów (240 proc. ceny z pierwszego sezonu - tłumaczyli członkowie Pomorskiego Klubu Hokejowego, właściciela drużyny MH Automatyka.
Czytaj także: Kapitan i fani Automatyki Gdańsk walczą o przyszłość hokeja

Interwencja władz Gdańska

Ponieważ Stoczniowiec pozostał nieugięty w sprawie nowych stawek czynszu, hokeiści poprosili o interwencję miasto, bo sprawa dotyczyła - było nie było - miejskiego, a nie prywatnego, obiektu sportowego.

Czytaj także: Hokeiści proszą Gdańsk o interwencję

I tu pierwsze zaskoczenie: urzędnicy nie zmusili Stoczniowca do obniżenia wysokich opłat, ale obiecali pokryć różnicę w cenie pomiędzy starymi i nowymi stawkami. Efekt: hokeiści Automatyki dalej będą trenowali na miejskim obiekcie, ale miasto dopłaci z budżetu za ich treningi, a więc zasili kasę prywatnego klubu GKS Stoczniowiec.

Radny PO sugeruje rozwiązanie umowy ze Stoczniowcem

Taka sytuacja wydała się kontrowersyjna gdańskiemu radnemu Andrzejowi Kowalczysowi, który sportem - zarówno amatorskim, jak i zawodowym - zajmuje się od lat. Jest m.in. twórcą turniejów "Do przerwy 0:1" dla dziecięcych i młodzieżowych drużyn piłkarskich.

Gdański radny Andrzej Kowalczys od lat organizuje turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Jego zdaniem Hali Olivia powinna być dostępna dla wszystkich sportowców, którzy muszą trenować na lodowisku. Gdański radny Andrzej Kowalczys od lat organizuje turnieje piłkarskie dla dzieci i młodzieży. Jego zdaniem Hali Olivia powinna być dostępna dla wszystkich sportowców, którzy muszą trenować na lodowisku.
Zaproponował on rozwiązanie konfliktu. Wystosował do prezydenta miasta interpelację, w której sugeruje rozwiązanie umowy na użytkowanie Hali Olivia z klubem GKS Stoczniowiec. Jego zdaniem, zarządzona przez klub podwyżka cen za użytkowanie lodowiska stoi w sprzeczności z ideą wspierania sportu w Gdańsku.

- To przykre, że człowiek, który kiedyś był fantastycznym hokeistą, a obecnie jest prezesem klubu, który miał wspierać hokej, zarządził tak drastyczną podwyżkę stawek za użytkowanie lodowiska. Rozumiem, że mamy wolny rynek i utrzymanie hali jest kosztowne. Ale jednocześnie jestem przekonany, że pieniądze z horrendalnie wysokich opłat nie tylko pokryją koszty utrzymania hali, ale również zasilą kasę GKS Stoczniowiec Gdańsk, którego prezesem jest właśnie pan Kostecki. To koliduje z ideą fair play - mówi Kowalczys.
Kowalczys: działanie Kosteckiego doprowadzi do likwidacji MH Automatyki

Radny podkreśla, że działanie Marka Kosteckiego może doprowadzić do likwidacji klubu MH Automatyka, którego powstanie jest efektem wysiłków grupy pasjonatów na rzecz wskrzeszenia w Gdańsku męskiej drużyny seniorów. Co więcej, to obecnie jedyny klub hokejowy z Trójmiasta, który bierze udział w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi.

- Grupa pasjonatów postawiła sobie za cel reaktywowanie hokeja w Gdańsku. Bez milionów wsparcia od sponsorów udało im się stworzyć zespół, który nie tylko dostał się do najwyższej klasy rozgrywek, ale również utrzymał się w niej. I kiedy musieli zgłosić miejsce rozgrywania meczów Polskiemu Związkowi Hokeja Na Lodzie, okazało się, że zarządca hali Olivia, pan Marek Kostecki, drastycznie podwyższył stawki za użytkowanie lodowiska. W konsekwencji klubowi MH Automatyka grozi rozwiązanie, a cała praca jego członków może pójść na marne - tłumaczy Kowalczys.
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz ma 30 dni na ustosunkowanie się do interpelacji radnego. Jego stanowisko w sprawie napiętej sytuacji na linii GKS Stoczniowiec Gdańsk - MH Automatyka powinno być znane najpóźniej pod koniec czerwca.

Prezes Stoczniowca odpiera zarzuty

Marek Kostecki, prezes GKS Stoczniowiec Gdańsk, odpiera te zarzuty, Przekonuje, że podwyżka jest uwarunkowana kosztami utrzymania hali.

- Hala Olivia jest jedynym takim obiektem w Polsce, który praktycznie utrzymuje się sam - ripostuje Marek Kostecki, prezes klubu GKS Stoczniowiec Gdańsk. - Tymczasem jedna godzina korzystania z lodowiska kosztuje 660 zł i jest to po prostu koszt eksploatacyjny. W ciągu ostatnich trzech lat stawki były niższe, gdyż klub MH Automatyka Gdańsk korzystał z oferowanych przez nas upustów. Ale klub został niedawno przekształcony ze stowarzyszenia w spółkę prawa handlowego. W związku z tym, nie widzimy już postaw do wspomagania spółki działającej na normalnych, rynkowych zasadach. Innymi słowy: nie chcemy być sponsorami Automatyki.
Prezes GKS Stoczniowiec Gdańsk Marek Kostecki. - Wypełniamy wszystkie ustalenia z umowy na dzierżawę Hali Olivia, więc nie ma podstaw do jej wypowiedzenia. Prezes GKS Stoczniowiec Gdańsk Marek Kostecki. - Wypełniamy wszystkie ustalenia z umowy na dzierżawę Hali Olivia, więc nie ma podstaw do jej wypowiedzenia.
Marek Kostecki określa inicjatywę radnego Andrzeja Kowalczysa jako niezrozumiałą, gdyż - jego zdaniem - GKS Stoczniowiec Gdańsk w żaden sposób nie narusza warunków umowy użytkowania Hali Olivia.

- Umowa użytkowania nieruchomości, na podstawie której zarządzamy Halą Olivia, jest nierozwiązywalna. Poświadcza to zresztą wpis w księdze wieczystej. Ponadto, w 100 proc. realizujemy postanowienia umowy, które zobowiązują nas do prowadzenia w Hali Olivia działalności sportowej. Nie widzę żadnego powodu, dla którego umowa użytkowania obiektu miałaby zostać rozwiązana - uzupełnia Kostecki.
Radny opozycji popiera interpelację

Łukasz Hamadyk, zanim został radnym Gdańska, brał udział w reaktywacji jednego z najstarszych gdańskich klubów piłkarskich, KS Portowiec. Łukasz Hamadyk, zanim został radnym Gdańska, brał udział w reaktywacji jednego z najstarszych gdańskich klubów piłkarskich, KS Portowiec.
O skomentowanie interpelacji Andrzeja Kowalczysa poprosiliśmy również jednego z radnych opozycji. Nasz rozmówca nie tylko w pełni popiera pomysł swojego kolegi z Rady Miasta Gdańska, ale również twierdzi, że - jego zdaniem - osoba prezesa GKS Stoczniowca Gdańsk od dawna budzi kontrowersje w środowisku gdańskiego hokeja.

- To wręcz niepojęte, jak jedna osoba może nie tylko niepodzielnie rządzić od tylu lat Halą Olivia, ale również trząść całym środowiskiem gdańskiego hokeja. W pełni popieram propozycję radnego Kowalczysa, by w tej kwestii "iść na ostro". Prezes Kostecki od dawna budzi kontrowersje. Przypomnę choćby kwestię przekształcenia Domu Sportowca w komercyjny hotel czy sytuację z 2011 roku, gdy prezes Stoczniowca został wywieziony na taczce przez niezadowolonych kibiców. Życzę sobie, żeby wreszcie coś zmieniło się w tej kwestii - komentuje Łukasz Hamadyk, radny z ramienia PIS.

Miejsca

Kluby sportowe

Opinie (387) ponad 10 zablokowanych

 • Ktoś jeszcze ogłada hokej? (16)

  Potęga to my nie jesteśmy

  • 53 197

  • ... (1)

   No niestety, razem z RKS STOCZNIOWIEC zgasla potega na gdanskim lodowisku. Szkoda bo mielismy swietna druzyne, w polskiej czolowce

   • 13 6

   • przypomnij mi wyniki tej potęgi :D
    bo ja pamiętam tylko JEDEN medal - i to brązowy

    • 7 1

  • nikt nie ogląda! (1)

   oddać ten teren panu Grabskiemu to zabuduje go ładnymi biurowcami, chociaż robota jakaś będzie.

   • 9 20

   • Zaorac najlepiej stadion Lechii i tam niech postawią biurowce - przynajmniej robota będzie a nie wylegarnia chamstwa

    • 1 1

  • Najliczniejsza widownia w Polsce

   Tak gostku - oglądają i Gdańsk ma najliczniejszą publiczność w Polsce.

   • 42 3

  • Przyjdz na halę i zobacz.

   Są i będą kibice

   • 37 0

  • Szkoda nanich kasy ,dobry sport broni sie sam i znajduja sponsorów bylke jaki tylko wyciaga reke po kase (3)

   • 1 29

   • GKS Stoczniowiec jakich ma sponsorow przypomnij wszystkim?

    • 14 0

   • Wystarczyło żeby zrozumieć jakim jesteś "człowiekiem"

    • 3 0

   • A lechia tepy kiju bierze od miasta 4 mln. I o czym ty pi***lisz

    • 5 1

  • mówiłem, że zaorają halę i sprzedadzą ziemię developerom

   znów będą się dzielić mieszkaniami

   • 4 1

  • ja matole ogladam hokej a ja to duzo.

   • 4 1

  • ......

   ale byliśmy......a Kostecki wszystko zniszczył!!!!

   • 3 2

  • Hala zbudowana przez nieistniejaca, sprzedana stocznie wojskowa
   Stocznia Polnocna S.A.

   • 2 1

  • Dlaczego miasto dotuję piłkę nożną a hokej nie? Ja np. oglądam hokej więc czemu moja kasa idzie na piłkę nie na hokej?

   • 3 0

  • Oczywiście ze ogląda i nawet kibicuje

   • 1 0

 • Kasa, kasa, wszędzie kasa (9)

  Wiem, że ona rządzi dzisiejszym światem (i sportem niestety też) i mam nadzieję, że jakoś się dogadają

  • 52 5

  • Uwłaszczenie na majątku Stoczni (8)

   Jak do tego doszło,że ten klub ma umowę na tyle lat?
   Olivię budowała Stocznia Gdańska wówczas jeszcze im. Lenina ok 50 lat temu.Stoczniowiec był wówczas klubem stoczniowym a dzieci pracowników miały tanie karnety na wstęp na lodowisko.Obecny Stoczniowiec nie ma z dawnym klubem nic wspólnego ponieważ nie ma już Stoczni która go sponsorowała a miasto przejęło lodowisko. Nie widzę powodu żeby miasto miało jeszcze dokładać z pieniędzy podatników do czegoś co i tak dostało za darmo.

   • 13 2

   • dokładnie, Rydzyk i reszta złodziei (1)

    • 9 6

    • cos ci sie pomieszalo

     Nie ta stocznia geniuszu :)

     • 1 2

   • Kiedyś (1)

    pamiętam jak w czasie ferii zimowych dzieciaki mogły wchodzić na ślizgawki za darmo w latach 80tych. Skoro wtedy można było to czemu nie teraz?

    • 4 1

    • bo teraz nikt nie chce za to zapłacić

     gdańsk musi np. spłacać długi zaciągnięte na budowę stadionu więc pieniędzy brakuje

     • 5 1

   • trochę to nielogiczne ..

    Skoro miasto dostało za darmo halę to chyba łaski nie robi że ją utrzymuje, prawda? A niestety sprawa teraz wygląda w ten sposób, że hala musi utrzymać się sama. No ktoś musi za to wszystko płacić. Skoro miasto nie chce dotować ...
    Dzisiejszy Stoczniowiec pełni rolę zarządcy. Nie wiem czy robi to idealnie ale każda hala takiego zarządcę ma. Np. ERGO areną zarządza prywatna spółka i na tym zarabia.

    • 1 3

   • Stoczniowiec byl podlaczony pod stocznie polnocna.Dlatego Leczkowski "dziala" tez tu spolecznie.Byl I sekretarzem POP , jak i szefem IRCH-a.

    • 5 0

   • zadna Gdanska bo to obiekt Stoczni Polnocnej

    nawet masz logo kretynie na zdj. Nie wypowiadaj sie nastepnym razem jak malo wiesz.

    • 1 1

   • toya jestes idiota

    tak jak popierajacy cie kretyni, nie znasz nawet historii tego miasta i probujesz udawac znawce. pewnie nigdy tez nie pracowales w zadnej stoczni.

    Hala Olivia ma od zawsze logo zlikwidowanej wojskowej stoczni polnocnej i stoczniowiec (klub) byl na jej terenie.

    • 1 0

 • dlaczego dzieci nie mogą korzystać z hali? (27)

  • 147 10

  • Bo zarządzanie tym obiektem to jeden wielki żart.

   • 56 2

  • Kobiety w ciąży też nie mogą , ja się pytam dlaczego

   • 10 20

  • (7)

   Mogą, ale ich rodzice muszą pokryć koszty wynajmu.

   • 11 6

   • Na rolkowisko jak chcesz wynająć goły beton to też nie można. (6)

    • 6 1

    • (1)

     W hali chcesz wynająć tylko goły beton ?

     • 1 1

     • Może chcesz doliczyć opłatę klimatyczną ? :D :D :D

      • 2 2

    • (3)

     Można, ale obawiam się, że cena może wydawać się wygórowaną. Operator hali sportowo widowiskowej kieruje się swoim interesem. Może niech spróbują wynająć Ergo Arenę jeżeli Olivia jest dla nich za droga.

     • 2 1

     • Nie mogą. A z Ergo daj sobie spokój. Ten tekst już dawno jest oklepany. (2)

      • 1 1

      • (1)

       To w czym problem ? Rozumiem, że miasto chce dofinansować hokeistów aby ich koszty wynajmu nie zmieniły się. Jakieś rozgrywki ambicjonalne ?

       • 2 1

       • I tu jest pies pogrzebany :D

        • 3 0

  • Moga (1)

   • 3 9

   • Nie mogą.

    • 2 2

  • bo Kostecki został zatrudniony do jej zlikwidowania (2)

   a potem do sprzedania całej ziemi

   • 20 4

   • może dlatego jest sekowany bo nie zlikwidował i nie sprzedał? (1)

    • 6 1

    • zlikwidował większość klubów sportowych

     i wtedy głośno się zrobiło to przychamowali

     • 1 3

  • a jest jakiś zakaz? (8)

   • 2 4

   • Soltys zwinął lód i schował w drewutni. A na gołym betonie nie pozwolił jeździć na rolkach. Więc chyba jest zakaz mądralo. (7)

    • 4 3

    • (6)

     Czy złożyliście poważną ofertę na wynajem hali na jazdę na rolkach ? Inaczej będzie to przypominać dowcip, w którym zgoda naszej Rebeki to trochę za mało na ślub z Rockefellerem.

     • 2 2

     • Lepiej żeby hala stała pusta. Brawo !!! :D (5)

      Ekonomia jak z za komuny.

      • 2 2

      • (4)

       To Ty rozumujesz jak za komuny. Przeczytaj jeszcze raz argumentację p. Kosteckiego. Jego inne zachowanie można by potraktować jako niegospodarność i układ z właścicielami klubu. Już kiedyś budowaliśmy za pół ceny statki dla ZSRR tylko po to aby nasi stoczniowcy mieli co robić. Chcesz wrócić do takich zasad ekonomii ?

       • 6 3

       • Dyskusja jak z potłuczonym. (3)

        Po zamontowaniu band, hala będzie stać pusta. Zgadza się ? Chętnie wynajmę rozmrożoną taflę do gry na rolkach. Lodu nie trzeba mrozić. Oświetlenie na dużej hali byłoby praktycznie zbędne. Pani w recepcji musi się schylić po klucz do szatni. Pominąłem coś ? A. Sekretarka wpisze fakturę. To kiedy i za ile mogę wynająć ? Czy lepiej aby stało puste i nie przyniosło ani grosza ?

        • 4 3

       • (2)

        Nie zgadza się. To że chętnie wynajmiesz to trochę za mało. Ja też chętnie wynajmę Twoje mieszkanie w czasie kiedy nie ma Cię w domu. Rozumiem, że symboliczna złotówka wystarczy, nie będę korzystał z ogrzewania i prądu. Mieszkania na godziny też można wykorzystać. Czy lepiej aby stało puste i nie przynosiło ani grosza ?

        • 3 1

       • Przeczytaj co napisałeś i się mocno zastanów. (1)

        Trzy tezy z du..... y wzięte. Tak to nawet kartoflanka nie handluje dobry gospodarz.

        • 1 1

       • Myślisz, że takimi argumentami przekonasz kogoś do wynajęcia hali za pół ceny ?

        • 1 0

  • bo sa niepelnoletnie.

   • 2 0

  • (1)

   Bo nie liczą się dzieci a wyborcy ..

   • 0 0

   • Przy wyborach będę pamiętać. Tak jak kilka tysięcy fanów hokeja.

    • 2 0

 • Kolejna afera z niczego! (8)

  Tak jak z muzeum II wojny, tak i tu, sztuczna afera spowodowana durnotą urzędniczą. To tyle. Wystarczy dobra wola aby problem rozwiązać.

  • 33 101

  • A z kim chcesz się dogadywać ? Z kosteckim ?

   • 35 0

  • (1)

   Oj słodka naiwności ... jaka dobra wola ? Po stronie kosteckiego nie ma ani odrobiny dobrej woli

   • 29 0

   • powiesić gościa

    i będzie po problemie

    • 1 1

  • Odebrać halę, powołać nową miejską spółkę. (1)

   Będą stanowiska do obsadzenia i miejsca w radzie nadzorczej. I będzie fajnie.

   • 10 3

   • Można też oddać w zarząd jakiejś zaprzyjaźnionej firmie.

    Oczywiście po "uczciwym" konkursie. Kasa wtedy będzie uciekała gdzieś do Niemiec (jak w przypadku ERGO areny czy też GPECu) i wszyscy będą zadowoleni.

    • 4 0

  • Prosta sprawa zprywatyzowac hale i niech prywatna firma ja prowadzi! (1)

   A nie ciągle tylko kasa podatnika na wszystko.

   • 3 3

   • Wtedy będziemy dotować prywatnego właściciela.

    Oczywiście zaprzyjaźnionego z kim trzeba ..

    • 3 2

  • A z kim chcesz się dogadywać ? Z Adamowiczem ?

   • 2 1

 • P. Kostecki prezes (11)

  Oo lat pan prezes Kostecki miesza. Ta Hala została stworzona dla rekreacji i sportu. Poprostu dla ludzi aktywnych. Niech tak zostanie.

  • 236 1

  • Przecież Kostecki to kumpel Adamowicza. (1)

   • 19 4

   • Szmaty adamowicza wisialy przy hali olivia przed wyborami, podobnie jak na obc. To o czyms swiadczy

    • 1 1

  • ale kto niby zabrani zaplacisz i korzystasz proste (6)

   • 4 6

   • zachciało się wolnego rynku to macie (5)

    tak właśnie on działa - nie masz kasy = nie śmigasz po lodzie

    • 4 10

    • Tak rynek nie działa. Jeżeli na rynku Trójmiasta jest tylko jeden tego typu obiekt. (3)

     W takich sytuacjach klienci są chronieni w inny sposób. Urzędy antymonopolowe tego pilnują.

     Darujcie sobie komentarze na temat lodu na Ergo/Wejherowie/Gdyni i Sopocie bo to śmieszne.

     • 9 0

     • A skąd wiesz ile kosztuje utrzymanie lodowiska? (2)

      Może cena jest racjonalna?

      • 0 10

      • To idź i zobacz ile godzin hala stoi niewykorzystana. (1)

       Lod jest a na nim puchy. Goly beton też można wynająć na treningi rolkowe. I co ?

       • 7 0

       • nie wiem, nie będę tam robił audytu

        Ale takie obiekty rzadko są wykorzystywane w 100%.
        Z drugiej strony, jeśli ta hala jest faktycznie tak fatalnie zarządzana to po co przedłużano umowę ze Stoczniowcem (Kosteckim)? No i do umowy można było dodać wymagania jakie ma spełnić Stoczniowiec (Kostecki). To wszystko się kupy nie trzyma

        • 1 0

    • tak działa każdy rynek

     jak nie masz kasy nie jeździsz. Za komuny też tak było, jak państwo nie miało kasy z twoich podatków to też ograniczało ci dobra. Uświadom sobie że państwo nie generuje pieniędzy, ono je otrzymuje z naszych podatków. A to co masz teraz od wolnego rynku jest dalekie

     • 1 2

  • ale ktoś musi za to płacić

   niestety

   • 0 1

  • Olivia bez kostka

   • 3 0

 • W hali Olivia robią lody ludzie od budynia... on oddał obiekt za bezcen i pompuje publiczne pieniądze w prywatny biznes (7)

  20 mln zł kasy mieszkańców wydane na remont obiektu który jest w zarządzie "Stoczniowca", a prywatnie lody kręcą tam kolesie...

  Dodatkowe setki tysięcy zł do prywatnego "Stoczniowca" budyń dosypuje z naszych podatków, no to jest sprawa ewidentnie dla CBA...

  • 190 35

  • a co w tym kraju nie jest? :)

   pamiętam jak nowy rząd doszedł do władzy i zdechła jakaś droga szkapa. Wszyscy sie zastanawiali czemu nowe władze, które obsadziły swoich kolesi we władzach stadniny, wykończyły konia, ale nikt nie zapytał "czemu ta stadnina jest w ogóle państwowa?". Jakby to była jakaś strategiczna firma. A wymianiać można długo. Państwowe spółki to żyła złota. Zawsze można tam zainstalować swoje firemki i doić z kieszeni podatnika. Najlepsze jest to że choćby ekipa przy korycie się zmieniła to żadna z nich nie zmieni tego stanu rzeczy

   • 13 3

  • Umowa została podpisana za rządów p. Posadzkiego. A PO jeszcze na świecie nie było. (4)

   Niektórym wszystko co złe kojarzy się z PO. Żenada.

   • 12 6

   • Ktoś tu wspominał o PO?

    • 7 1

   • Umowa została zawarta 1.X.1998 i była potem przedłużana.

    Adamowicz był przewodniczącym Rady Miasta w latach 1994-98 a potem prezydentem.

    • 9 1

   • Cała ta banda przeszła do PO.

    I kręci dalej lody" włoskie".

    • 3 2

   • Tomasz Posadzki podobnie jak ówczesny Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Paweł Adamowicz należeli do jednego ugrupowania - Unii Wolności. Zresztą obecny prezydent również przyczynił się do tego chorego układu. To on bowiem przedłużył umowę z GKS Stoczniowiec...

    • 5 0

  • Gedania

   Pewnie mialo byc podobnie z gedania ale nie wyszlo, choc bylo blisko.

   • 2 0

 • Nie można wypowiedzieć umowy? Bzyyydura. Zasady współżycia społecznego są wystarczającą przesłanką. Nie ma takiej rury na świecie, której nie można odetkac.

  • 173 5

 • Kibi (3)

  Widocznie ta hala "OLIWIA "to prywatny folwark buca Kosteckiego

  • 182 4

  • (1)

   Może ma haki na Budynia, cała ta szajka pełowska obsiadła miejskie obiekty i spółki.

   • 34 10

   • ma, od dawno się to mówi

    • 9 2

  • Przecież gdy podpisywano umowę ze Stoczniowcem to rządziła PO i Adamowicz.

   Do kogo teraz pretensje?

   • 9 0

 • (6)

  W końcu się ktoś zainteresował tym gościem. Wydaje mu się, że jest nietykalny

  • 171 4

  • (2)

   Najgorsze ze już pusowski radny mysli jakby tu karierę rozkręcić vide Hamadyk

   • 4 19

   • on akurat już nie musi, a ty pomyśl jak rozkręcić karierę ze słownikiem ortograficznym

    • 10 0

   • No akurat jak widać rzadko sie to zdarza ale radni PO i PIS sa w tej sprawie zgodni. Bo ważne jest żeby wygrał sport a nie układy.

    • 14 0

  • Na taczke z tym typemmmm

   Na taczke z tym typemmmm out z gdańska

   • 4 0

  • brawo p. Andrzeju zrobić porządek jak z Gedania

   • 3 2

  • Pewnie zaraz budyn przytrze nosa temu kowalczysowi zeby sie nie wychylal. Swoja droga - szacunek. Bo jak widze wiekszosc tych przydupasow za przeproszeniem, co nosili teczki za mlodych demokratow i wlasnego zdania nie maja to mnie mdli.

   • 1 0

 • Regionalna Izba Obrachunkowa powinna zebrać się na posiedzeniu i zbadać tą sprawę ! (12)

  Moim zdaniem jak powyżej. Powinno szybko zostać zwołane takie posiedzenie. Bo jak nie to może być słabo. Coś jest zdecydowanie pokręcone. RIO musi to wyjaśnić. Pan Marek Kostecki powinien zostać przesłuchany przez kolegium i przedstawić dokumenty stosowne. RIO powinna zarządzić nawet doprowadzenie P. Marka w asyście policji sesyjnej, zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego. Policja sesyjna może też na wniosek RIO przesłuchać już przed posiedzeniem. np. w domu, albo w pracy, a nawet w autobusie w sprawach niecierpiących zwłoki.
  Pan prezes podnosi te ceny bez uzasadnienia a to może oznaczać zmowę cenową. To bardzo niestosowna praktyka. Chyba sam zawiadomię policję sesyjną czym prędzej.

  • 99 6

  • ja napiszę do mecenasa Płażyńskiego, on pomoże! (3)

   • 10 11

   • Może pan pisać do mnie ! Polecam się !

    • 8 5

   • nie pomogę

    mam teraz ciepły stolec w Enerdze i kasa leci, nie mam czasu na pierdoły i działalność charytatywną

    • 6 2

   • Z checia napisze.Wystawiam fakturke na 200 tysi.

    • 3 1

  • Urząd ochrony konkurencji i konsumentów może też pomóc.

   • 11 2

  • mnie ciekawi to stwierdzenie, że "umowa jest nierozwiązywalna"

   Co to u licha ma być ?!

   • 9 0

  • Co za bełkot prosta sprawa hala ma na siebie zarabiac.A nie tylko brac kase podatnika na kaprysy (2)

   wydzielonej grupy roszczeniowej

   • 6 1

   • (1)

    Hala ma zarabiac, ale nie utrzymywac klub GKS Stoczniowiec, jakich ten klub ma sposnorow? Utrzymuje sie z hali ktora dostał za darmo od miasta

    • 11 0

    • A jaki zarządca takiego obiektu nie zarabia na siebie?

     Czy niemiecki zarządca ERGO areny nie zarabia na siebie?

     • 0 8

  • I wtedy Izba ustali ...

   ... że umowę ze Stoczniowcem zawarły władze Gdańska czyli PO i Adamowicz!

   • 5 0

  • Co za bzdury wypisujesz

   • 1 0

  • oliwia

   Ten Kostecki to wszechstronnie uzdolniony mistrz przekrętu najpierw prezes spółdzielni za chwilę prezes klubu sportowego,klubu w kturym pierwsze kroki stawiał mój syn.Łubu Dubu?

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane