• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jedziesz hulajnogą po alkoholu? Zapłacisz 2,5 tys. zł

Michał Sielski
3 sierpnia 2023, godz. 13:00 
Opinie (132)
Po wypiciu alkoholu lepiej nie ryzykować i nie jechać hulajnogą. Po wypiciu alkoholu lepiej nie ryzykować i nie jechać hulajnogą.

Gdy o godz. 4 nad ranem sopoccy policjanci zauważyli parę jeżdżącą na hulajnogach po ul. Bohaterów Monte CassinoMapka oraz Placu Przyjaciół Sopotu, postanowili skontrolować oboje. Skończyło się mandatami po 2,5 tys. zł, bo 21-latek i 20-latka byli pijani.Zdarzyło ci się jechać hulajnogą po spożyciu alkoholu?

Po ul. Bohaterów Monte Cassino nie można jeździć na hulajnogach, bo to na co dzień zatłoczony deptak. Dlatego funkcjonariusze od razu zatrzymali dwie osoby, które 1 sierpnia w najlepsze jechały nim ok. godz. 4 nad ranem. Tłumów nie było, ale zakaz to zakaz.

- Podczas rozmowy funkcjonariusze od razu wyczuli od obu osób silny zapach alkoholu. Badanie wykazało, że każda z nich ma blisko 1,5 promila alkoholu. Policjanci udaremnili im dalszą jazdę, a następnie ukarali dwoma mandatami 2500-złotowymi młodego mężczyznę: za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości oraz za jazdę po Placu Przyjaciół Sopotu i ulicą Bohaterów Monte Cassino. Za kierowanie hulajnogą w stanie nietrzeźwości kobieta została ukarana 2500-złotowym mandatem, natomiast za wykroczenie niestosowania się do znaku "zakaz ruchu w obu kierunkach" została pouczona - informuje podkom. Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.


Dzień później policjanci ruchu drogowego ok. godz. 23:30 na al. NiepodległościMapka zatrzymali do kontroli dwoje turystów z Wielkopolski, którzy także kierowali hulajnogami elektrycznymi.

29-letnia kobieta miała 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a u jej 36-letniego znajomego alkomat pokazał 0,9 promila alkoholu. Oboje zostali ukarani mandatami w wysokości 2,5 tys. zł.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (132)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane