• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Park zamiast parkingu. Kandydat na radnego trolluje czy ma rację?

piw
4 marca 2024, godz. 07:00 
Opinie (210)
Kandydat na radnego swój projekt opatrzył zdjęciem z logo swojego komitetu. Kandydat na radnego swój projekt opatrzył zdjęciem z logo swojego komitetu.

Radosław Smilgin, kandydat na radnego startujący z listy komitetu Kocham Gdańsk, zgłosił do Budżetu Obywatelskiego projekt likwidacji parkingu przed Nowym RatuszemMapka i powiększenia w ten sposób skweru Niemena. To sprytny sposób na zwrócenie uwagi na problem z brakiem miejsc parkingowych? Czy może niezbyt poważna prowokacja?Wszystko o wyborach samorządowych w GdańskuJak oceniasz pomysł kandydata na radnego?

Wiele wskazuje na to, że trwająca już kampania do wyborów samorządowych w Trójmieście będzie dość barwna.

Kilka dni temu pisaliśmy o kandydacie na radnego, który do zebranych na wyborczej konferencji zwracał się używając słów "Elo mordeczki!", teraz zaś kolejny, który ewidentnie próbuje trollować gdańskich urzędników, składając do Budżetu Obywatelskiego projekt likwidacji parkingu przed gdańskim Nowym Ratuszem.

Chodzi o kandydata Kocham Gdańsk - Radosława Smilgina, startującego z pierwszego miejsca na liście komitetu w Okręgu 1.

Jego projekt można znaleźć wśród zgłoszonych do wstępnej weryfikacji, choć raczej trudno przypuszczać, że tę weryfikację przejdzie, bo w oczywisty sposób jest raczej formą trollowania urzędników, a nie pomysłem na poprawienie tkanki miasta.

Zresztą sam skrócony opis projektu mówi wszystko.

- Miasto likwiduje parkingi w mieście i zachęca do podróżowania komunikacją miejską. Pomóżmy urzędnikom świecić przykładem. Zamieńmy ich parking w park - czytamy.
Projektowi kandydata towarzyszy infografika pokazująca na czym miałaby polegać realizacja jego projektu. Projektowi kandydata towarzyszy infografika pokazująca na czym miałaby polegać realizacja jego projektu.
W dłuższym opisie pomysłu kandydat na radnego precyzuje, że to forma "zemsty" na urzędnikach za likwidację miejsc parkingowych w centrum Gdańska.

- W obliczu braku dostępnych miejsc parkingowych dla mieszkańców w centrum miasta uznaje się, że utrzymanie niedostępnego dla nich parkingu z 50 miejscami wydaje się być nadmiernym luksusem. Zachowajmy minimum miejsc parkingowych wynikających z MPZP, a na reszcie posadźmy drzewa i powiększmy przylegający do parkingu skwer Czesława Niemena - czytamy w projekcie.

IMPREZY I WYDARZENIA Najbliższe występy kabaretów w Trójmieście

maj 12
Kabaret Hrabi - Pociechy
Kup bilet


Kandydat swój projekt wrzucił na serwis Wykop, znany z raczej prześmiewczego charakteru.

- Mój projekt zamiany urzędniczego parkingu w park grzeje w gorących na wypoku [pisownia oryginalna - przyp. red]. Mirków i Mirebelki zapraszam do wykopania, a resztę do udostępniania - napisał Smilgin w mediach społecznościowych.
Co ciekawe, spotkał się tam raczej z krytyką - zarzucono mu celowe polaryzowanie ludzi oraz wytknięto, że to nie tyle parking dla urzędników, co dla osób biorących w ratuszu śluby oraz radnych.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (210)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane