• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kiedy otwarcie Kauflandu w Gdyni? Market nieczynny, a światła już działają

Patryk Szczerba
7 maja 2024, godz. 07:00 
Opinie (242)
Najnowszy artykuł na ten temat Karwinianie doczekali się otwarcia supermarketu

Kiedy otworzy się Kaufland na Karwinach?Mapka Niecierpliwi gdynianie tworzą już memy na ten temat. Ale nie wszystkim jest do śmiechu.
Czy na Karwinach potrzeba nowego marketu?

Przypomnijmy:

  • Intensywne prace budowlane przy ul. Nowowiczlińskiej na Karwinach trwały przez kilkanaście miesięcy.
  • Na początku marca 2023 r. jako pierwsi poinformowaliśmy, że w tym miejscu powstanie trzeci w Gdyni sklep sieci Kaufland.
  • Obiekt miał być gotowy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, ale nie udało się dotrzymać tego terminu.


Droga przy Kauflandzie na Karwinach gotowaProblemem okazała się budowa drogi dojazdowej. Jeszcze w lutym tego roku trwały intensywne prace mające doprowadzić drogę do marketu na podstawie Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej, wydanego przez prezydenta Gdyni w grudniu 2023 r.

Ale nawet droga jest już gotowa.

Na otwarcie Kauflandu jest wszystko gotowe, a mimo to market się nie otwiera.Nowy Kaufland w Gdyni: miało być otwarcie na Wielkanoc, nie udało się nawet na majówkęZakończenie budowy drogi miało być sygnałem, że sklep zostanie otwarty lada chwila. Spekulowano o Wielkanocy, ale nic z tego. Potem wydawało się, że sieć skorzysta na przedmajówkowym szaleństwie. I znowu rozczarowanie. Majówka minęła, tymczasem market nadal nie został otwarty.


Przedstawiciele Kauflandu nie komentująPostanowiliśmy zapytać u źródła o powody zwłoki w otwarciu Kauflandu na Karwinach. Przedstawiciele sieci nadal szczędzą informacji dotyczących otwarcia.

- Nie ma oficjalnego terminu otwarcia marketu. Datę będziemy komunikować w osobnej informacji i w gazetkach promocyjnych - ucinają.
Wiadomo tylko, że sklep zacznie działać w czwartek, jak każdy inny Kaufland w całej Polsce. Ale w który czwartek dokładnie? Tego wciąż nie wiadomo.Nieoficjalnie: odbiory przy Kauflandzie zakończoneNieoficjalnie można usłyszeć, że odbiory zostały zakończone i to nie sprawy formalne stoją za opóźnieniem w otwarciu sklepu. Wśród przypuszczeń pojawia się kwestia problemu z zatowarowaniem sklepu, jednak z drugiej strony taka operacja nie powinna potrwać dłużej niż kilka dni.

Żarty pomieszane z irytacjąMieszkańcy reagują w różny sposób. Niektórzy prześmiewczo tworząc memy na temat inwestycji. Jeden z nich, stylizowany na scenę z Sensacji XX w., robi furorę w mediach społecznościowych.

Inni nie ukrywają irytacji.

- Kauflandu jeszcze nie otworzyli, ale już włączyli sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu z drogą do sklepu. Kolejne idiotyczne światła, na których zatrzymujemy się, stoimy i nic nie jedzie. To już piąte, licząc od ul. Miętowej. Jechałam dzisiaj o 8 rano i po kolei na wszystkich stałam - pisze jedna z mieszkanek na grupie dzielnicowej na Dąbrowie.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (242)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane