• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kandydatka na prezydenta Gdyni. Gdyński Dialog wystawia Aleksandrę Kosiorek

Patryk Szczerba
25 października 2023, godz. 17:00 
Opinie (614)
Kandydatką na prezydenta Gdyni z federacji Gdyński Dialog została Aleksandra Kosiorek, która w ostatnich miesiącach walczyła o nominację z Bartłomiejem Austenem. Kandydatką na prezydenta Gdyni z federacji Gdyński Dialog została Aleksandra Kosiorek, która w ostatnich miesiącach walczyła o nominację z Bartłomiejem Austenem.

Aleksandra Kosiorek będzie ubiegać się o stanowisko prezydenta Gdyni z ramienia federacji Gdyński Dialog. - Zdecydowały głosy około tysiąca mieszkańców - tłumaczą przedstawiciele federacji.Czy Aleksandra Kosiorek odegra znaczącą rolę w wyborach na prezydenta Gdyni?

Przypomnijmy: o wewnętrznej rywalizacji, mającej wyłonić kandydata na prezydenta Gdyni, członkowie federacji Gdyński Dialog poinformowali na rok przed wyborami.

Jak przekonywali, okres 12 miesięcy do wyborów to dobry czas, by pokazać mieszkańcom Gdyni, że jest alternatywa dla obecnego prezydenta Wojciecha Szczurka.

Dziś twierdzą, że wiosnę i lato wykorzystali na spotkania z mieszkańcami i badanie ich nastrojów. Dzięki temu mogli wybrać najlepszą kandydaturę.

Pierwsi kandydaci na kandydata na prezydenta Gdyni Pierwsi kandydaci na kandydata na prezydenta Gdyni

Kosiorek: Wsłucham się w głos gdynianOstatecznie kandydatką Gdyńskiego Dialogu na prezydenta Gdyni została Aleksandra Kosiorek. To 38-letnia radczyni prawna, prowadząca własną kancelarię w Orłowie.

- Dziękuje gdynianom, którzy na różny sposób wzięli w głosowaniu, i dziękuję środowisku Gdyńskiego Dialogu. Z dumą przyjmuję tę rekomendację. Mam wiedzę, doświadczenie i energię oraz silne środowisko, które mnie wspiera. Jestem prawniczką i przedsiębiorczynią pracującą z ludźmi. Wiem, że trzeba się wsłuchiwać w ich głos. Jestem też gdynianką i znam problemy miasta - mówiła Aleksandra Kosiorek podczas konferencji, na której zaprezentowano ją jako kandydatkę Gdyńskiego Dialogu na stanowisko prezydenta Gdyni.
  • Kandydatką na prezydenta Gdyni z federacji Gdyński Dialog została Aleksandra Kosiorek, która w ostatnich miesiącach walczyła o nominację z Bartłomiejem Austenem.
  • Kandydatką na prezydenta Gdyni z federacji Gdyński Dialog została Aleksandra Kosiorek, która w ostatnich miesiącach walczyła o nominację z Bartłomiejem Austenem.
  • Aleksandra Kosiorek i Bartłomiej Austen zapowiadają, że będą współpracować po wyborach.


Zapowiedź spotkań z mieszkańcami GdyniOficjalna już kandydatka deklaruje, że w najbliższych miesiącach - wybory samorządowe zaplanowano na kwiecień 2024 r. - będzie się spotykać z gdynianami. Zapewnia, że mimo obowiązków zawodowych, znajdzie czas dla każdego chętnego na rozmowę o mieście.

- Gdynia potrzebuje zmian. Wiedzą to nawet ci, którzy głosowali na Wojciecha Szczurka i Samorządność. Dziś już nie musimy decydować między oddaniem głosu na Wojciecha Szczurka albo na partyjnych nominatów. Moja kandydatura jest obywatelska - podkreślała Kosiorek.

Nawiązanie do czasów, gdy Gdynią rządziła kobietaWskazywała, że Gdynia musi naprawić relację z sąsiadami, być przyjazne dla przedsiębiorców. Nie ukrywa, że jej kandydatura ma być nawiązaniem do czasów, gdy miastem rządziła kobieta - Franciszka Cegielska.

Podczas prezentacji nawiązano także do finansowej sytuacji Gdyni.

- Funkcję wiceprezydenta powierzę Bartłomiejowi Austenowi, przedsiębiorcy i mojemu dotychczasowemu konkurentowi. Konieczny będzie też audyt jednostek miejskich pod względem zasadności ich istnienia i finansów magistratu. Urząd musi być dostępny dla mieszkańców, a teraz tak nie jest. To jedna z decyzji, którą podejmę po objęciu stanowiska - dodała.
Gdyński Dialog będzie starał się wystawić własną listę kandydatów na radnych Gdyni. Na pewno znajdą się na niej Kosiorek i Austen. Trwają rozmowy z innymi kandydatami opozycyjnymi w sprawie startu w wyborach z jednej listy obywatelskiej.

Wojciech Szczurek latem zapowiedział swój start w wyborachPrzypomnijmy, że w sierpniu start w wyborach ogłosił oficjalnie Wojciech Szczurek. Poinformował wówczas, że choć proponowano mu start w wyborach do Sejmu, to woli pozostać na stanowisku prezydenta Gdyni.

Wojciech Szczurek ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Gdyni Wojciech Szczurek ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Gdyni

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (614)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane