• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wojciech Szczurek ponownie wystartuje w wyborach na prezydenta Gdyni

Ewelina Oleksy
16 sierpnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (868)
Wojciech Szczurek ponownie będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta Gdyni, z ramienia Samorządności. Wojciech Szczurek ponownie będzie się ubiegał o stanowisko prezydenta Gdyni, z ramienia Samorządności.

Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, oficjalnie ogłosił, że ponownie będzie startował w wyborach na to stanowisko. Przyznał też, że mimo propozycji kandydowania w wyborach do Sejmu nie przyjął jej. Jeśli wybory samorządowe wygra, będzie to jego ostatnia kadencja.Decyzja Wojciecha Szczurka o ponownym starcie w wyborach na prezydenta Gdyni jest:

W środę, 16 sierpnia, ogłoszono listy Koalicji Obywatelskiej w październikowych wyborach parlamentarnych.

Znalazł się na nich prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz już we wrześniu ubiegłego roku ogłosiła, że do Sejmu się nie wybiera i będzie ponownie kandydować w wyborach samorządowych.

Pod znakiem zapytania ciągle pozostawał jednak prezydent Gdyni, Wojciech Szczurek. Aż do teraz.

Znamy listy wyborcze KO. Pomaska ma miejsce przed Karnowskim Znamy listy wyborcze KO. Pomaska ma miejsce przed Karnowskim

Miał propozycję kandydowania w wyborach parlamentarnych - nie skorzystałSzczurek ogłosił w mediach społecznościowych, że choć miał propozycję kandydowania w wyborach parlamentarnych, to wystartuje w tych przyszłorocznych - samorządowych [ich konkretnego terminu jeszcze nie wyznaczono, wiadomo tylko, że mają odbyć się wiosną - dop. red.]. I będzie ponownie ubiegał się o fotel prezydenta Gdyni.Kampania wyborcza tylko dla bogatych? Kampania wyborcza tylko dla bogatych?

- Moją partią od zawsze była Gdynia. Dlatego, pomimo propozycji, nie zdecydowałem się kandydować do parlamentu, za to jako kandydat Samorządności będę się ubiegał o wybór na prezydenta Gdyni - poinformował Szczurek. - Trzymam kciuki za wyniki doświadczonych samorządowców, którzy startują do Sejmu i Senatu.


Jeśli wygra, to będzie ostatnia kadencjaJeśli Szczurek wygra wybory w Gdyni, prezydentem będzie mógł być po raz ostatni, czyli przez kolejnych 5 lat.

W 2018 r. wprowadzono bowiem kadencyjność, czyli limit mówiący o tym, że prezydentem można być tylko dwie kadencje z rzędu.

Aleksandra Kosiorek i Bartłomiej Austen, czyli kandydaci na kandydata na prezydenta Gdyni z Gdyńskiego Dialogu. Aleksandra Kosiorek i Bartłomiej Austen, czyli kandydaci na kandydata na prezydenta Gdyni z Gdyńskiego Dialogu.

Gdyński Dialog ma dwóch kandydatów, z których wybierze jednegoJuż w maju start w wyborach samorządowych ogłosiła federacja Gdyński Dialog.

Pierwsi kandydaci na kandydata na prezydenta Gdyni Pierwsi kandydaci na kandydata na prezydenta Gdyni

Wtedy też organizacja wskazała, że ich kandydat na prezydenta Gdyni zostanie wybrany spośród dwóch osób. Są to Bartłomiej AustenAleksandra Kosiorek. We wrześniu ma się okazać, kto z nich wygra wewnętrzną rywalizację. Do tego czasu kandydaci mają pokazać swoje predyspozycje podczas spotkań i rozmów z mieszkańcami.

Quiz Politycy z Trójmiasta. Co o nich wiesz? Średni wynik 74%

Politycy z Trójmiasta. Co o nich wiesz?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (868)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane