Fakty i opinie

stat

Końcówka utrudnień na al. Zwycięstwa w Gdyni

Utrudnienia na al. Zwycięstwa trwały miesiąc. Najpoważniejsze z nich skończyły się wcześniej niż zapowiadano.
Utrudnienia na al. Zwycięstwa trwały miesiąc. Najpoważniejsze z nich skończyły się wcześniej niż zapowiadano. fot. Maciej Naskręt/Trojmiasto.pl

Prace remontowe na al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni w Gdyni potrwają do końca miesiąca, ale nie blokują już cały czas pasów ruchu na jezdni. Nie oznacza to jednak, że oba pasy są cały czas przejezdne.Miałe(a)ś kłopoty komunikacyjne z powodu prac na al. Zwycięstwa?

tak i to duże, skutkowały sporą dawką nerwów 54%
tak, ale myślałe(a)m, że będzie gorzej 23%
raczej nie, wybierałe(a)m alternatywne trasy 15%
nie, przesiadłe(a)m się do SKM 8%
zakończona Łącznie głosów: 516
Przypomnijmy, że remont na al. Zwycięstwa na odcinku pomiędzy ulicami Cyprysową zobacz na mapie GdyniSzyprów zobacz na mapie Gdyni prowadzony przez firmę Eurovia, ruszył miesiąc temu. Od początku było jasne, że prace będą dla kierowców i pasażerów komunikacji lekcją cierpliwości. Dodatkowo w godz. 9-14 zamykany był pas na jezdni al. Zwycięstwa w przeciwną stronę.

Kierowcy stali w korkach i pytali

Mimo że modernizacji podlega zaledwie 300-metrowy odcinek, zakorkowała się nie tylko al. Zwycięstwa, ale też ulice Sopocka i Spacerowa, bowiem kierowcy jeszcze przed wjazdem do Orłowa próbowali omijać zator.

Szybko pojawiły się pytania o to, dlaczego remontowany odcinek jest tak krótki, a utrudnienia tak duże. Urzędnicy odpowiadali, że odcinek został zakwalifikowany do przebudowy ze względu na zły stan techniczny zatoki autobusowej oraz konieczność przebudowy drogi w celu wygospodarowania miejsca na utworzenie drogi rowerowej.

- Większy zakres prac wiązałby się z dłuższym terminem realizacji, a co z tym związane, sama zmiana organizacji ruchu również trwałaby dłużej - tłumaczył w maju Sebastian Drausal, rzecznik prasowy gdyńskiego magistratu.
Szybciej o 12 dni

Prace potrwają do końca czerwca, ale w środę wieczorem urzędnicy poinformowali, że dzięki przyspieszeniu i wcześniejszym niż planowane zakończeniem robót na jezdni, obydwa pasy są już przejezdne.

Chociaż władze miasta informowały w środę, że obydwa pasy są na al. Zwycięstwa już przejezdne, to - jak sprawdziliśmy - w piątkowe przedpołudnie pojazdy miały do dyspozycji tylko jeden pas.
Chociaż władze miasta informowały w środę, że obydwa pasy są na al. Zwycięstwa już przejezdne, to - jak sprawdziliśmy - w piątkowe przedpołudnie pojazdy miały do dyspozycji tylko jeden pas. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Przypomnijmy, że całe przedsięwzięcie obejmuje wymianę konstrukcji nawierzchni w zatoce autobusowej oraz jezdni na odcinku około 300 metrów wraz z krawężnikami, nawierzchnią chodników, przedłużeniem odcinka ścieżki rowerowej do przejścia dla pieszych przy ul. Nawigatorów. Będzie ona docelowo połączona z zaprojektowaną Międzynarodową Trasą Rowerową R-10. Koszt całego remontu to 1,3 mln zł.

Wakacje remontów

To jednak nie koniec kłopotów z przejazdem przez Gdynię. Do końca przyszłego tygodnia utrudnienia potrwają na ul. Morskiej zobacz na mapie Gdyni, gdzie na jezdni w kierunku Chyloni na wysokości ul. Biskupa Okoniewskiego wykonywana jest nakładka bitumiczna nawierzchni jezdni i zatoki autobusowej wraz z wymianą krawężników.

Czytaj też: Bilety ZKM w SKM tylko w wyjątkowych przypadkach

Przy okazji wymieniona zostanie nawierzchnia chodnika i peronu przystankowego. Do soboty 24 czerwca będzie przejezdny tam tylko jeden pas. Koszt remontu to 250 tys. zł. Prowadzi go firma MTM.

W wakacje utrudnień trzeba spodziewać się za to na wjeździe na Estakadę Kwiatkowskiego ulicą Janka Wiśniewskiego, gdzie będą wymieniane dylatacje. Według zapowiedzi latem ma się również rozpocząć remont skrzyżowania ulic: Podjazd, Dworcowa i 10 Lutego. Procedury przetargowe na obydwie inwestycje trwają.

Popołudniowa sytuacja na al. Zwycięstwa w Gdyni z lotu ptaka

Opinie (96) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.