• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica. Mecz o przywrócenie nadziei. Sponsor z Emiratów

Jacek Główczyński
2 grudnia 2023, godz. 14:45 
Opinie (48)
aktualizacja: godz. 21:13 (2 grudnia 2023)

Lechia Gdańsk

Domnik Piła jest jedynym piłkarzem Lechii Gdańsk, który 10 marca brał udział w wygranym meczu z Miedzią Legnica 4:0 i ponownie może zagrać przeciwko temu rywalowi 3 grudnia. Domnik Piła jest jedynym piłkarzem Lechii Gdańsk, który 10 marca brał udział w wygranym meczu z Miedzią Legnica 4:0 i ponownie może zagrać przeciwko temu rywalowi 3 grudnia.

10 marca Lechia Gdańsk rozbiła u siebie Miedź Legnica 4:0 i rozbudziła nadzieje na utrzymanie miejsca w ekstraklasie. Potem jednak przyszło osiem meczów bez wygranej, w tym 6 przegranych i degradacja stała się faktem. W niedzielę, 3 grudnia o godzinie 12:40 te drużyny znów staną naprzeciw siebie na Polsat Plus Arena Gdańsk, a spotkanie zakończy pierwszą rundę rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Kto po nim zwiększy szanse na drugą część sezonu zwieńczoną awansem do krajowej elity?

Aktualizacja, godz. 21:13

Sponsor z Emiratów ArabskichLechia Gdańsk poinformowała, że pozyskała sponsora Emiratów Arabskich. Jest nim FIHRA Data, która należy do... Paolo Urfera, prezesa gdańskiego klubu. Umowa ma obowiązywać do końca sezonu 2023/24.

Lechia Gdańsk definitywnie straciła sponsora premium. Energa odeszła po 16 latach Lechia Gdańsk definitywnie straciła sponsora premium. Energa odeszła po 16 latach

Firma jest dostawcą narzędzi do analizy danych dla podmiotów z rynku piłkarskiego, które zorientowane są w głównym stopniu na analizę kwestii zasobów ludzkich i otoczenia.

Przypomnijmy, że wcześniej klub dostał odmowną umowę odnośnie kontynuowania współpracy od Energi z Grupy Orlen. Ten koncern sponsorował klub nieprzerwanie od 16 lat. Ostatnio miał tytuł sponsora premium.

Przy FIHRA Data pojawiło się jedynie określenie "sponsor". Ile pieniędzy wpłaci on do klubu, nie zostało podane.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Miedź Legnica

Jak typowano

68% 241 typowań LECHIA Gdańsk
22% 78 typowań REMIS
10% 34 typowania Miedź Legnica

Twoje daneLechia Gdańsk - Miedź Legnica 9 miesięcy później10 marca Lechia Gdańsk pokonała u siebie Miedź Legnica 4:0. Tym samym przerwała serię pięciu meczów bez zwycięstwa, w tym trzech ostatnich przegranych. Niestety, jak się okazało tylko na chwilę. 9 dni później po porażce wyjazdowej z Wartą Poznań zwolniony został Marcin Kaczmarek. Nominacja jego następcy - Davida Badii okazała się nieporozumieniem. Biało-zieloni nie wygrali 8 kolejnych meczów, a aż 6 z nich przegrali i z hukiem spadli z ekstraklasy.

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 4:0. Seria porażek oraz meczów bez wygranej przerwana Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 4:0. Seria porażek oraz meczów bez wygranej przerwana

Miejsca w krajowej elicie nie obroniła też Miedź. Tym samym po blisko 9 miesiącach te drużyny ponownie staną naprzeciw siebie na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Obie znacznie zmieniły składy, ale znów realizują o identyczny cel. W Lechii ponownie może zagrać tylko Dominik Piła. Natomiast tym razem zadaniem dla obu ekip jest poprawienie nadziei na udaną rundę rewanżową w Fortuna 1. Ligi, która ma zakończyć się powrotem do ekstraklasy.

Lechia Gdańsk może być na półmetku trzeciaJuż wiadomo, że na półmetku rozgrywek Lechia znajdzie się poza pierwszą dwójką, czyli miejscami, które na koniec sezonu oznaczać będą bezpośredni awans do ekstraklasy. Jednak gdańszczanie mogą awansować z 5. na 3. miejsce. Stanie się tak, jeśli pokonają Miedź, a GKS Tychy nie wygra w Łęcznej.

Na którym miejscu na półmetku 1. Ligi Arka Gdynia i Lechia Gdańsk? Co decyduje? Na którym miejscu na półmetku 1. Ligi Arka Gdynia i Lechia Gdańsk? Co decyduje?

Natomiast legniczanie mają jeszcze szansę na 2. miejsce po 17. kolejce. Aby tak się stało, muszą wygrać w Gdańsku oraz liczyć, że GKS nie wygra w Łęcznej, a Odra Opole przegra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków.

Rozpocząć nową passę po derbach TrójmiastaLechia Gdańsk, przegrywając w Gdyni z Arką 0:1, zakończa serię ośmiu meczów ligowych bez porażki. Jednak dwa najbliższe spotkania I-ligowe biało-zieloni rozegrają u siebie, a zatem jest dobra sposobność, aby otworzyć nową passę. Jednocześnie podnieść liczbę kolejnych gier na Polsat Plus Arenie Gdańsk bez przegranej do siedmiu.

Lechia Gdańsk nie może trenować na trawie. Duże koszty podgrzewania i doświetlania Lechia Gdańsk nie może trenować na trawie. Duże koszty podgrzewania i doświetlania

- Sportowa złość w nas siedzi i będzie uwidoczniona w niedzielnym meczu. Mam nadzieję, że będę widział zespół inteligentny. My nie przegrywamy u siebie, ale Miedź nie przegrywa na wyjazdach. Pracujemy nad kombinacyjnymi rozwiązaniami. Wszystko jest w naszych rękach i głowach. Zaraz po derbach byliśmy przygnębieni, ale na drugi dzień już widziałem drużynę zdającą sobie sprawę, że musimy zachowywać się inaczej. Nasze pewne zachowania były zbyt naiwne, fantazja młodzieńcza dawała się we znaki. W tym tygodniu skupialiśmy się na działaniach z piłką, na strukturze gry, na tworzeniu przewagi - podkreślił Szymon Grabowski, trener Lechii Gdańsk.

Jedyna zdobycz Lechii Gdańsk w derbach TrójmiastaPraktycznie jedyną zdobyczą Lechii w derbach Trójmiasta jest znaczny awans w klasyfikacji Pro Junior System. Kacper Sezonienko, dzięki temu, że zagrał w Gdyni przez godzinę, wypełnił niezbędny limit minut w sezonie (450), aby jego punkty zostały zaliczone do punktacji klubu.

Przeczytaj, ile może zarobić Lechia Gdańsk w Pro Junior System Przeczytaj, ile może zarobić Lechia Gdańsk w Pro Junior System

Jako że Sezonienko jest piłkarzem, który w klubie spędził co najmniej trzy sezony, jego punkty liczą się podwójnie. Tym samym na konto Lechii trafiło aż 906 punktów. Oznacza to awans z 11. na 6. miejsce.

Piłkarze Lechii Gdańsk, którzy punktują w Pro Junior System Piłkarze Lechii Gdańsk, którzy punktują w Pro Junior System
Przypomnijmy, że najlepsze siedem klubów w Pro Junior System na koniec sezonu otrzyma nagrody finansowe. Dodatkowo, czy więcej punktów, tym wyższa premie z drugiej puli, którą PZPN dzielić będzie pomiędzy wszystkie kluby tego szczebla rozgrywek.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (48)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane