• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia Gdańsk musi wzmocnić te pozycje. Jerzy Jastrzębowski ocenia

Jerzy Jastrzębowski
6 grudnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (45)

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk na półmetku sezonu zajmuje trzecie miejsce, które w opinii Jerzego Jastrzębowskiego nie jest złe. Lechia Gdańsk na półmetku sezonu zajmuje trzecie miejsce, które w opinii Jerzego Jastrzębowskiego nie jest złe.

"Nie mamy typowej dziewiątki. Z całego bloku defensywnego najmniej pewny jest Adnris Chindris. To dwie pozycje, które wymagają wzmocnień w zimowym oknie transferowym" - uważa Jerzy Jastrzębowski, który jako trener w 1983 roku doprowadził Lechię do zdobycia pierwszego w historii klubu Pucharu Polski i Superpucharu Polski.Na których skrzydłowych ma postawić Lechia Gdańsk? Dominik Piła: Chcemy 1. miejsca Na których skrzydłowych ma postawić Lechia Gdańsk? Dominik Piła: Chcemy 1. miejsca

Trener z pozytywną ocenąSzymon Grabowski zdecydował się na pracę, nie wiedząc co go czeka. Zaczynał praktycznie od zera, bo przecież brakowało zawodników. Nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek trzeba było odwoływać sparing, a to właśnie miało miejsce przed tym sezonem.

Jeśli zawodnicy dołączają w trakcie rozgrywek, to potrzeba czasu, żeby przede wszystkim wdrożyć koncepcję odnośnie gry zespołu. Dlatego myślę, że trenerowi trzeba wystawić pozytywną ocenę, bo przyszedł w trudnym momencie i nie wystraszył się podjęcia tej misji, a ponadto poukładał grę na tyle, ile mógł. Z każdym meczem zbierał coraz więcej informacji na temat możliwości każdego zawodnika i szukał optymalnych rozwiązań. Choć uważam, że trzeba zwiększyć intensywność meczu, bo jest za dużo przestojów.

Lechia Gdańsk na Plus Arenie Gdańsk już zbudowała twierdzę, ale liczy na więcej Lechia Gdańsk na Plus Arenie Gdańsk już zbudowała twierdzę, ale liczy na więcej

Nowi liderzyUważam, że zespół radzi sobie pod nieobecność Luisa FernandezaConrado. Tutaj specyfika zawsze jest ta sama. Jeśli w zespole jest zawodnik, który ma określoną daną pozycję, to wszyscy spychają odpowiedzialność na niego. Jeśli on słabiej gra, to i drużyna gra słabiej. Wszyscy są w niego wpatrzeni. W momencie, gdy go brakuje, uświadamiasz sobie, że możesz pokazać, że jesteśmy zespołem, a odpowiedzialność może rozciągnąć się na tego czy tamtego.Te pozycje trzeba wzmocnićPotrzebujemy napastników. Nie mamy typowej "dziewiątki". Tomas Bobcek to na pewno fajny chłopak, ale oczekiwania były większe. To zawodnik, który wychodzi do gry, szuka jej, ale akurat Lechia te role mają Maksym ChłańCamilo Mena, którzy świetnie sobie radzą w bocznych sektorach. Potrafią dograć piłkę, więc potrzeba piłkarza atakującego w polu karnym.

Z całego bloku defensywnego najmniej pewny jest Andrei Chindris Chindris. To nie jest taki stoper, który daje dużo spokoju. To istotne, żeby na tej pozycji rywalizacja się przydała. Tak jak chociażby w środku pomocy, gdzie jest duże bogactwo wyboru. Dlatego atak i środek obrony to dwie pozycje, które wymagają wzmocnień w zimowym oknie transferowym

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 w meczu o 3. miejsce na półmetku Fortuna 1. Ligi Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0 w meczu o 3. miejsce na półmetku Fortuna 1. Ligi

Frekwencję robią wynikiTrzecie miejsce po rundzie jesiennej w moim odczuciu nie jest złe. Wiosną drużyna realnie może powalczyć o awans. Myślę, że najlepszym scenariuszem byłoby, gdyby w ekstraklasie znalazła się i Lechia Gdańsk i Arka Gdynia.

Miło byłoby wiosną zobaczyć znów więcej kibiców na trybunach. Frekwencja na ostatnich meczach ekstraklasy była smutnym widokiem. Wiem jednak, że w dużej mierze zależy to od wyników. Ludziom łatwiej utożsamiać się ze zwycięzcami. Jeśli drużyna wygrywa, to i kibic jest podbudowany, będzie napędzał kolegów i z tego będzie robić się coraz większa grupa.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Chrobry Głogów

Jak typowano

89% 304 typowania LECHIA Gdańsk
4% 14 typowań REMIS
7% 23 typowania Chrobry Głogów

Twoje dane

Jerzy Jastrzębowski

Osoba

Jerzy Jastrzębowski

Jerzy Jastrzębowski

Urodzony 14 stycznia 1951 roku w Gdańsku.

Piłkarz Lechii w latach 1967-74, grający na pozycji pomocnika. Następnie trener. Pierwszą drużynę Lechii prowadził aż trzykrotnie w latach: 1982-84, 1999-2000 (jako Lechię/Polonię) oraz 2003-04.

Największy sukces odniósł podczas pierwszej kadencji. W 1983 roku doprowadził gdańską drużynę do zdobycia Pucharu Polski oraz meczów w Pucharze Zdobywców Pucharów z Juventusem Turyn, a w 1984 roku wprowadził biało-zielonych do ekstraklasy. W ostatniej kadencji przy Traugutta dołożył swoją cegiełkę do marszu klubu z A klasy do ekstraklasy. Potem prowadził jeszcze oldbojów Lechii, m.in. w meczach Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Ponadto był trenerem w następujących klubach: Gryfie Słupsk, Igloopolu Dębica, Arce Gdynia, Miedzi Legnica, Pegrotourze Dębica, Pomezanii Malbork, Polonia Gdańsk, Pomezanii, Jezioraku Iława, Sparcie Brodnica, Unii Tczew, Sparcie, Jezioraku, Bałtyku Gdynia, Orle Trąbki Wielkie, Kaszubii Kościerzyna, Cartusii, Gryfie Tczew, Stolemie Gniewino i Powiślu Dzierzgoń.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (45)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane