• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia Gdańsk w lepszej wersji. Rifet Kapić: Idziemy naprzód

Damian Konwent
1 marca 2024, godz. 17:30 
Opinie (23)

Lechia Gdańsk

Lechia wygrała dwa z dwóch meczów w tym roku. Na zdjęciu od lewej: Iwan Żelizko i Rifet Kapić. Lechia wygrała dwa z dwóch meczów w tym roku. Na zdjęciu od lewej: Iwan Żelizko i Rifet Kapić.

- Latem nikt nie przepracował pełnego okresu przygotowawczego. Teraz jesteśmy lepiej przygotowani i zrobimy wszystko, aby móc pokazywać to na boisku - mówi Rifet Kapić, który w pierwszym meczu po absencji spowodowanej kartkami, zanotował asystę. - Mamy świetną atmosferę i chcemy pokazać kibicom, że idziemy w dobrym kierunku. - dodaje.Lechia Gdańsk. Luis Fernandez bliski powrotu. Zdąży na Resovię? Lechia Gdańsk. Luis Fernandez bliski powrotu. Zdąży na Resovię?

Co czuje piłkarz, który nie mógł zagrać w pierwszym meczu po przerwie zimowej i wreszcie przychodzi drugie spotkanie, gdy absencja za kartki już go nie obowiązuje?

Rifet Kapić: Cieszę się, że znów mogę pomagać drużynie. Teraz nie mogę się doczekać się poniedziałku. Mamy świetną atmosferę i chcemy pokazać kibicom, że idziemy w dobrym kierunku.

W meczu ze Zniczem zaliczył pan asystę. To lepsza wersja Rifeta Kapicia niż jesienią?

Tak. Latem nikt nie przepracował pełnego okresu przygotowawczego. Teraz jesteśmy lepiej przygotowani i zrobimy wszystko, aby móc pokazywać to na boisku.Z przymrużeniem oka - tych asyst mogło być być więcej, gdyby w meczu ze Zniczem Tomas Bobcek był skuteczniejszy. Nie gniewa się pan za zrujnowanie asyst?

Nie (śmiech). Myślę, że to Tomas jest zły, że nie strzelił. Mówiąc już całkiem serio, to będę robił wszystko, aby te asysty były i mam nadzieję, że chłopaki będą wykorzystywać moje podania i dośrodkowania.

Jak widzisz pan swoją rolę przy ewentualnym powrocie Luisa Fernandeza?

Taką samą. Do moich zadań należy: asystowanie, zdobywanie bramek, pomaganie drużynie w wygrywaniu, aby na końcu awansować do ekstraklasy. Dokładnie tak, jak Luis. Czekamy na jego powrót.

Zawodnik

Rifet Kapić

Rifet Kapić

ur.
1995
wzrost
179 cm
ocena z sezonu
4.18 (4089 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Co myśli pan o mentalności młodych piłkarzy w Lechii, którzy stanowią większość? Zmieniła się w porównaniu do tego, co było kilka miesięcy temu?

Pewnie. Widzę, że jest znacznie lepiej. Drużyna rosła z miesiąca na miesiąc, a czas działał na naszą korzyść. Na początku było trudniej, bo w większości byliśmy tu nowi, potrzebowaliśmy czasu. Teraz jest lepiej, czego potwierdzeniem są ostatnie wyniki.

Czuje się pan może jak taki piłkarski ojciec tego zespołu?

Sam mogę się wiele nauczyć od kolegów, a jeśli mogę im pomóc lub coś zasugerować, to oczywiście to robię. Będąc szczery, to sam czuję się młodszy. Jesteśmy drużyną i razem idziemy naprzód.

Dusan Kuciak po takim meczu mógł odejść. Lechia Gdańsk nie zgodziła się Dusan Kuciak po takim meczu mógł odejść. Lechia Gdańsk nie zgodziła się

Zaliczyliście dobry start rundy jesiennej i za chwilę możecie być liderem. Patrzycie w tabelę?

Tak, patrzymy. Chcemy być na szczycie, bo Lechia to klub, który powinien być w ekstraklasie. Będziemy ciężko pracować, żeby tak było.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Resovia

Jak typowano

95% 348 typowań LECHIA Gdańsk
3% 9 typowań REMIS
2% 9 typowań Resovia

Twoje daneNotował:

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (23)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane