• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Leczenie niepłodności to nie tylko badania. Pacjent wymaga holistycznego podejścia

23 lutego 2024, godz. 09:00 
Opinie (16)
Szacuje się, że niepłodność dotyka już co piątą parę w Polsce. Szacuje się, że niepłodność dotyka już co piątą parę w Polsce.

Przyczyny zaburzeń płodności w większości przypadków dotyczą obojga partnerów, a leczenie niepłodności to nie tylko procedury medyczne i leki, ale też zmiana stylu życia. Odpowiednie przygotowanie się do ciąży to proces, który warto prowadzić pod czujnym okiem doświadczonych specjalistów wielu dziedzin. Na czym polega holistyczny model opieki nad niepłodną parą w Klinikach INVICTA?Czego potrzebują pacjenci zmagający się z zaburzeniami płodności i co stanowi dla nich największą trudność w procesie leczenia? Pacjenci oczekują od swoich lekarzy nie tylko zaangażowania w rozwiązanie problemu medycznego, ale także uwzględnienia ich indywidualnych potrzeb, oczekiwań i wyznawanych wartości. Potrzebują przede wszystkim zaopiekowania: od pełnej diagnostyki, poprzez leczenie i wsparcie psychologiczne.

- Jesteśmy ekspertami w dziedzinie leczenia niepłodności - specjalizujemy się w tym zakresie od ponad 20 lat. Tworzymy autorskie rozwiązania, aby zapewnić pacjentom najwyższą możliwą skuteczność leczenia. W Klinikach INVICTA mamy blisko 300 specjalistów z rożnych dziedzin i specjalizacji, dzięki czemu jesteśmy w stanie kompleksowo zadbać o zdrowie kobiet i mężczyzn w obszarze związanym z płodnością, a dzięki temu, że mamy własne Laboratoria medyczne, nasi pacjenci mogą wykonać wszystkie niezbędne badania na miejscu - mówi Dorota Białobrzeska-Łukaszuk, prezes Grupy INVICTY.
W Sopocie INVICTA tworzy Europejskie Centrum Rodziny, czyli pierwszy tego typu kompleks w Polsce, w którym w sposób holistyczny specjaliści zadbają o zdrowie i płodność kobiet i mężczyzn. Dzięki połączeniu części diagnostycznej, medycznej, zabiegowej oraz regeneracyjno-psychologicznej, pacjenci będą mogli liczyć na całościowe wsparcie, dostęp do skutecznych metod leczenia oraz opiekę najlepszych specjalistów w obszarze związanym z płodnością i zdrowiem prokreacyjnym.

Dla wielu par drogą do spełnienia marzeń o rodzicielstwie jest procedura in vitro, dzięki której na całym świecie urodziło się już ponad 8 mln dzieci. Dla wielu par drogą do spełnienia marzeń o rodzicielstwie jest procedura in vitro, dzięki której na całym świecie urodziło się już ponad 8 mln dzieci.

Holistyczna opieka nad płodnościąW Klinikach INVICTA specjaliści w sposób holistyczny opiekują się płodnością kobiet i mężczyznspecjaliści w sposób holistyczny opiekują się płodnością kobiet i mężczyznspecjaliści w sposób holistyczny opiekują się płodnością kobiet i mężczyznspecjaliści w sposób holistyczny opiekują się płodnością kobiet i mężczyzn. Co to znaczy?

Kobiety - w każdym wieku i na każdym etapie życia, znajdą tu dostęp do specjalistycznej opieki w zakresie:
 • profilaktyki zdrowia związanej z płodnością (opieka ginekologów, endokrynologów, immunologów, seksuologów, psychologów; badania profilaktyczne w tym np. cytologia płynna LBC, HPV, mammografia, badania genetyczne),
 • przygotowania do ciąży, prowadzenia ciąży i diagnostyki prenatalnej,
 • leczenia zaburzeń płodności, jeśli naturalne starania okażą się bezskuteczne,
 • zabezpieczenia płodności w sytuacji związanej np. z planowanym rozpoczęciem leczenia onkologicznego (osoby do 21 r. ż. chorujące na nowotwory, przed rozpoczęciem leczenia mogą zabezpieczyć i bezpłatnie przechowywać swoje gamety w Banku INVICTA),
 • opieki w okresie menopauzy.

Mężczyźni - mogą liczyć na wsparcie specjalistów w zakresie:
 • profilaktyki zdrowia związanej z płodnością (opieka urologów, andrologów; badania profilaktyczne, badania nasienia),
 • leczenia zaburzeń płodności,
 • zabezpieczenia płodności w sytuacji związanej np. z planowanym rozpoczęciem leczenia onkologicznego (osoby do 21 r. ż. chorujące na nowotwory, przed rozpoczęciem leczenia mogą zabezpieczyć i bezpłatnie przechowywać swoje gamety w Banku INVICTA).

- Działamy na zasadzie holistycznego centrum opieki. Mamy diagnostów laboratoryjnych, lekarzy wielu specjalizacji oraz własne Medyczne Laboratoria Diagnostyczne INVICTA, aby pacjenci Klinik INVICTA wszystkie niezbędne badania i konsultacje mogli zrealizować w jednym miejscu - wyjaśnia Dorota Białobrzeska-Łukaszuk.
W Centrum Badawczo-Rozwojowym INVICTA zoptymalizowano procedurę in vitro i stworzono oprogramowanie AIOO®. W Centrum Badawczo-Rozwojowym INVICTA zoptymalizowano procedurę in vitro i stworzono oprogramowanie AIOO®.

Eksperci od zadań specjalnychPonad 60% par, które zgłaszają się do Klinik INVICTA z zaburzeniami płodności, to pacjenci, w przypadku których można mówić o tzw. trudnej sytuacji medycznej. Często mają za sobą nieudane próby leczenia w innych ośrodkach, problemy genetyczne lub choroby współistniejące.

- Wśród pacjentów jesteśmy znani jako eksperci od zadań specjalnych. Nasza siła tkwi w multidyscyplinarnym zespole specjalistów, którzy w razie potrzeby konsultują się ze sobą i znajdują rozwiązania. Potrafimy pomóc wtedy, kiedy wystarczą proste kroki i wtedy, kiedy trzeba sięgnąć po celowane metody eksperckie - dodaje prezes Grupy INVICTA.
Zespoły lekarzy i diagnostów ściśle ze sobą współpracują, aby możliwie precyzyjnie ustalić przyczynę problemu i zaproponować pacjentom najlepsze rozwiązania. Jeśli historia pacjentów tego wymaga, zwoływane są interdyscyplinarne konsylia lekarskie. W Grupie INVICTA powstają również rozwiązania, dzięki którym leczenie ma być skuteczniejsze, bezpieczniejsze i komfortowe dla pacjentów.

- Wykorzystując możliwości, jakie daje nam sztuczna inteligencja i osiągnięcia z dziedziny genetyki, w Centrum Badawczo Rozwojowym INVICTA opracowaliśmy oprogramowanie AIOO® oraz jedyne na świecie badanie Genetycznej Predykcji Stymulacji (GPS). Już teraz wiemy, że dzięki AIOO® i GPS możemy do 20% precyzyjniej dobierać protokoły stymulacji hormonalnej i do 10% ograniczyć dawki leków przyjmowanych przez pacjentki w trakcie procedury in vitro - dodaje prezes zarządu Grupy
INVICTA.

 • W Klinikach INVICTA pracuje blisko 300 specjalistów z rożnych dziedzin i specjalizacji.
 • W Klinikach INVICTA pracuje blisko 300 specjalistów z rożnych dziedzin i specjalizacji.

Leczenie wygodnie dla pacjentaDzięki standaryzacji obsługi, jednolitemu systemowi medycznemu i trosce o jakość, pacjenci mogą kontynuować leczenie w dowolnej Klinice INVICTA. Klinika maksymalizuje również możliwość kontaktu w wersji online. Wszystkie wizyty, które nie wymagają fizycznej obecności w gabinecie, pacjenci mogą zrealizować zdalnie - konsultacje z lekarzem, opiekunem pacjenta, położną czy wizyty, podczas których lekarz analizuje obraz USG.

- W systemie, do którego pacjent otrzymuje dostęp online 24/7, umieszczamy zalecenia z wizyt, wyniki badań i recepty. Przypominamy, kiedy należy przyjąć leki, a kiedy pojawić się w Klinice. Dążymy do tego, aby leczenie było dla pacjenta wygodne i dostępne bez względu na miejsce zamieszkania - przekonuje Dorota Białobrzeska-Łukaszuk.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (16)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane