• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jak zlikwidować opóźnienia na linii 150 w Gdyni? Dodatkowy autobus powinien pomóc

Patryk Szczerba
18 stycznia 2024, godz. 15:00 
Opinie (138)
Linia 150 potrafi odjeżdżać spóźniona po południu nawet o kilkanaście minut. Rozwiązaniem jest dołożenie jednego autobusu. Linia 150 potrafi odjeżdżać spóźniona po południu nawet o kilkanaście minut. Rozwiązaniem jest dołożenie jednego autobusu.

Linia 150, przemierzająca całą Gdynię na trasie z Witomina na Oksywie, zwłaszcza w godzinach popołudniowych zalicza spore opóźnienia. ZKM przyznaje, że problem jest, a największy w godz. 14-17. By go rozwiązać, po feriach do dyspozycji będzie jeden dodatkowy pojazd do obsługi linii w dni powszednie, po godz. 15:30.Czy na liniach, którymi jeździsz, są opóźnienia?

Na problem zwrócili uwagę pasażerowie korzystający z linii na co dzień. Dotyczy to zwłaszcza popołudniowych kursów, w szczycie komunikacyjnym, kiedy następuje kumulacja opóźnień. Zdarzają się zarówno na trasie, ale także już na przystankach początkowych.

150 to jedna z ważniejszych linii w Gdyni- To jedna z główniejszych linii w całej sieci, więc jest to spora trudność. Zwłaszcza że na skraj Witomina poza nią dojeżdża tylko jedna linia z centrum, czyli 190. Jej trasa biegnie ul. Witomińską, która nie posiada buspasa - wskazują mieszkańcy, którzy się z nami skontaktowali.


Autobusy są opóźnione przez remontyPowodem opóźnień jest m.in. przebudowa ul. Chwarznieńskiej na Witominie. Kierowcy poruszający się w kierunku Chwarzna jadą ul. Wielkokacką, by dojechać do objazdu ul. Hodowlaną. Niektórzy jednak skracają drogę, wjeżdżając w ul. Chwarznieńską, a później Niską i Słoneczną, by znaleźć się na górze ul. Hodowlanej. Z tego powodu tworzą dodatkowe korki na skrzyżowaniu przy Witawie.

Do tego dochodzi prowadzona od kilkunastu tygodni przebudowa ul. Unruga na drugim końcu trasy linii 150.

Autobusy nie mieszczą się na pętli Witomino-Leśniczówka. Film z 15 grudniaNajwiększe opóźnienia po południuO opóźnienia zapytaliśmy przedstawicieli Zarządu Komunikacji Miejskiej. Potwierdzają, że po południu autobusy linii 150 jeżdżą poza rozkładem, i to znacząco. W innych godzinach opóźnienia nie przekraczają 6 minut.

Zestawienie opóźnień linii 150 w godzinach 14:00-16:59:

  • Średnie opóźnienie opóźnienie odjazdów z pętli Oksywie Godebskiego: 3 minuty i 20 sekund;
  • Średnie opóźnienie przyjazdów na pętlę Witomino-Leśniczówka: 15 minut i 33 sekundy;
  • Średnie opóźnienie odjazdów z pętli Witomino Leśniczówka: 4 minuty i 14 sekund;
  • Średnie opóźnienie przyjazdów na pętle Oksywie Godebskiego: 10 minut i 1 sekunda.
To wartości średnie, ale ZKM zbadał też pięć maksymalnych opóźnień w popołudniowym szczycie przewozowym.

W incydentalnych sytuacjach odjazdy z pętli Oksywie Godebskiego były opóźnione odpowiednio o: 41, 32, 20, 18 i 16 minut, a z pętli Witomino Leśniczówka - o 1 godzinę 16 minut oraz 18, 13, 12 i 12 minut.

Bieżący rozkład ZKM z TristaraJak mówią przedstawiciele ZKM, opóźnienia odjazdów były spowodowane opóźnionymi przyjazdami z trasy w poprzednim kursie.Będzie dodatkowy autobus na trasie 150 po feriachSytuacja ma się poprawić po feriach, kiedy zostaną przywrócone zlikwidowane kilka miesięcy temu połączenia. Wtedy na trasie 150 pojawi się jeden dodatkowy pojazd.

Przywrócą obcięte połączenia komunikacji publicznej Przywrócą obcięte połączenia komunikacji publicznej

- Z racji kumulowania się opóźnień w godz. 15-16 zdecydowaliśmy się na dodanie na jedno kółko dodatkowego pojazdu do obsługi linii 150 od godz. 15:30 w dni powszednie, skierowanego z innej linii - przywracanej po feriach zimowych - na której zakończy kursy w rejonie Oksywia właśnie ok. godz. 15.30 - tłumaczy Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM Gdynia.
Dodatkowy pojazd zostanie dodany po feriach. Dodatkowy pojazd zostanie dodany po feriach.
Na linii jeżdżą autobusy elektryczne, ale do dodatkowej obsługi zostanie skierowany pojazd spalinowy.

Ikarus na linii 150. Film z 2021 r.Podobne rozwiązanie na linii 192- Warto to zrobić, bo poprawi to punktualność w sposób zdecydowany. Rozkładowy czas postoju na pętli Oksywie Godebskiego po godz. 15. wydłuży się dzięki temu do 28 minut, co pozwoli na wytracenie nawet największych opóźnień po realizacji kursu w kierunku Oksywia - dodaje Marcin Gromadzki.
Takie samo rozwiązanie zostanie zastosowane na linii 192, która również jeździ na pętlę Witomino-Leśniczówka i gdzie występują także podobne problemy z punktualnością. Dodatkowy pojazd pojawi się od godz. 16:24.

Quiz Komunikacja w Trójmieście Średni wynik 51%

Komunikacja w Trójmieście

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (138)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane