• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Linia W znów jeździ do szpitala w Redłowie

piw
12 lutego 2024, godz. 15:05 
Opinie (91)

W poniedziałek przywrócono pięć zawieszonych ponad rok temu połączeń autobusowych i trolejbusowych w Gdyni. Sprawdziliśmy, jak mieszkańcy zareagowali na powrót linii W, której czasowa likwidacja budziła największe kontrowersje.Sprawdzasz rozkład przed przyjściem na przystanek czy dopiero na przystanku?

W poniedziałek ponownie zaczęła funkcjonować część linii autobusowych i trolejbusowych zawieszonych na początku zeszłego roku.

Kiedy zawieszano te połączenia, najwięcej kontrowersji budziła czasowa (jak się okazało) likwidacja linii W jeżdżącej między Pustkami Cisowskimi i Chylonią a szpitalem w Redłowie.

Postanowiliśmy sprawdzić, czy na nową-dawną linię wrócili już pasażerowie. I cóż, na razie jest z tym różnie.

"Ludzie jeszcze nie wiedzą, że W wróciło"Autobus linii W, jeden z pierwszych po ponownym uruchomieniu trasy, przyjechał do Redłowa niemal pusty, co dziwne, bo dosłownie kilka minut wcześniej w tym samym miejscu pojawił się praktycznie pełny autobus linii 105 jeżdżącej z Mechelinek przez północne dzielnice Gdyni.

- Wcześniej trochę osób wysiadło już w centrum, kurs na pewno nie był pusty, ale ludzie jeszcze nie wiedzą, że W wróciło. Ja przez przypadek do niego wsiadłam, bo nie widziałam, że znowu jeździ, nastawiałam się na podróż z przesiadką i dopiero na przystanku zauważyłam, że zamiast S, na który szłam, przyjechał W. Nie ukrywam, cieszy mnie powrót tej linii - powiedziała nam pani Anna, która przyjechała z Chyloni odwiedzić siostrę w szpitalu.

Rozkład komunikacji miejskiej w GdyniWięcej osób wsiadło do autobusu W, gdy ten ruszył w drogę powrotną.

- Ja mieszkam na Pustkach, to dzielnica, gdzie nas, ludzi starszych, jest coraz więcej. I to my niestety jesteśmy częstymi klientami szpitala. Dla mnie to oczywiście wygodne, ze mogę wsiąść przy szpitalu i wysiąść przy domu, na Chabrowej, ale też nie było tak, że my tam zupełnie byliśmy odcięci od połączeń w te rejony. Były, po prostu trzeba było się przesiadać - stwierdziła spotkana przez nas w autobusie pani Krystyna.
Linia W to zresztą niejedyna linia przywrócona do funkcjonowania.

W poniedziałek wróciła część zawieszonych połączeńOd poniedziałku, 12 lutego, ponownie uruchomione zostały linie:
  • autobusowa pospieszna W z Pustek Cisowskich do szpitala w Redłowie przez Witomino;
  • trolejbusowa 34 z Demptowa do węzła Franciszki Cegielskiej;
  • autobusowa 182 z Obłuża do węzła Franciszki Cegielskiej;
  • autobusowa 163 łącząca północne dzielnice: Pogórze Górne, Oksywie i Obłuże z Chylonią;
  • autobusowa 196Babich Dołów do Domu Marynarza.


Przywrócone zostało także całonocne funkcjonowanie linii nocnych N10 i N20 oraz wcześniejsza trasa i częstotliwość kursów na linii 119, a także zwiększy się liczba kursów na linii 121.

Następne zmiany w rozkładach 26 lutegoOd poniedziałku, 26 lutego, wprowadzony zostanie drugi etap zmian, polegający na przywróceniu funkcjonowania linii trolejbusowych: 21 z Sopotu do centrum Gdyni i 30 z Gdyni-Cisowej do centrum, ponownym skierowaniu linii trolejbusowej 23 do pętli Kacze Buki oraz linii autobusowej 152 do pętli Mały Kack Sandomierska.- Aby obsłużyć osiedla przy ul. Strzelców w Małym Kacku, w zamian za linię 23 skierowana na pętlę przy tej ulicy zostanie linia trolejbusowa 32. Trolejbusy tej linii zwiększą wykorzystanie nowego buspasa w ciągu ul. Wielkopolskiej, zrealizowanego w ramach inwestycji węzła Karwiny - informują przedstawiciele ZKM w Gdyni.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane