• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sprawdź, jakie drzewo rośnie przy twoim domu

Patryk Szczerba
16 kwietnia 2024, godz. 07:00 
Opinie (72)
Mapa drzew ma pomóc mieszkańcom w zaznajomieniu się z gatunkami rosnącymi w okolicy. Mapa drzew ma pomóc mieszkańcom w zaznajomieniu się z gatunkami rosnącymi w okolicy.

Cyfrowa mapa nasadzeń drzew w Gdyni ma być atrakcją nie tylko dla pasjonatów zieleni w mieście, lecz także przydatnym narzędziem dla każdego, kto chce wiedzieć, jakie gatunki rosną obok jego domu. Można sprawdzić rośliny zasadzone od 2020 roku. Docelowy wygląd mapa osiągnie pod koniec maja.Co sądzisz o mapie drzew w Gdyni?

W bazie jest kilka tysięcy pozycji, ale urzędnicy zapowiadają, że projekt będzie rozwijany. Tłumaczą, że celem było to, żeby każdy mieszkaniec mógł zobaczyć, jakie drzewa zostały nasadzone w okolicy, w której mieszka.

Pomniki przyrody na mapie- Do zdigitalizowania jest jeszcze sporo dokumentów, a planowane nowe realizacje będą wprowadzane na bieżąco. Postanowiliśmy wykorzystać system map Google, aby każdy z mieszkańców miał łatwy dostęp do tej aplikacji - mówi Tadeusz Schenk, ogrodnik Miasta Gdyni.


Na mapie można zobaczyć m.in. pomniki przyrody.

- W kolejnych tygodniach pojawią się również ciekawostki dendrologiczne, które od kilku lat konsekwentnie wprowadzamy do drzewostanu miejskiego - dodaje Tadeusz Schenk.


Jak działa mapa nowych nasadzeń?Po wejściu na cyfrową mapę nasadzeń możemy kliknąć na dowolny symbol drzewa, aby wyświetlić jego nazwę, dokładną lokalizację, ilość oraz termin wykonania nasadzeń.Dodatkowo nasadzenia wykonywane w kolejnych latach różnią się od siebie kolorami ikonek.

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach przed magistratem, parkiem Centralnym w Gdyni naprzeciw Urzędu Miasta, posadzono choinkę. To jodła kalifornijska, którą sprowadzono z Holandii. Na razie ma 7 metrów, ale urośnie do 20 metrów. Będzie ozdabiana na święta. Przynajmniej takie były plany odchodzących władz miasta.

Drzewko przed urzędem. Drzewko przed urzędem. "To już na święta". I na lata

Quiz Zielone zakątki Trójmiasta.  Czy kojarzysz wszystkie? Średni wynik 45%

Zielone zakątki Trójmiasta. Czy kojarzysz wszystkie?

Rozpocznij quiz

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane