• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zaprojektowała budzące grozę stroje dla Marilyna Mansona

Alicja Olkowska
16 maja 2024, godz. 12:30 
Opinie (28)

Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona

Marilyn Manson powraca i to w towarzystwie sopocianki, projektantki i kostiumografki Katarzyny Konieczki. To kolejna jej współpraca ze słynną zagraniczną gwiazdą. Tworzyła już stroje m.in. dla Madonny, Lady Gagi oraz Jennifer Lopez.

Kolejna głośna współpraca Katarzyny Konieczki


Czy wizerunek/wygląd artysty jest dla ciebie ważny?

Katarzyna Konieczka słynie z charakterystycznego stylu - przez lata wypracowała już tak wyrazistą wizję swoich strojów, że znawcy tematu nie mają trudności z rozpoznaniem jej sztuki. Tworzy projekty niepokojące, często bazujące na gorsetach przypominających zbroję, industrialne, pełne misternych, ręcznie wykonanych ozdób i motywów zaczerpniętych z popkultury i sztuki. Po mistrzowsku miesza sacrum i profanum, więc bywa, że ma tylu zwolenników, ilu przeciwników.

Stroje Konieczki są jedyne w swoim rodzaju, dlatego nie powinno dziwić, że sięgają po nie muzycy, którzy bardzo dbają o swój sceniczny wizerunek. Dla nich kostiumy są częścią większej artystycznej wizji, czymś, co pomaga im się wyróżnić. Do ich grona zaliczają się takie sławy jak Madonna i Lady Gaga, ale też gwiazdy z naszego krajowego show-biznesu, m.in. Małgorzata Rozenek i Doda.

 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
 • Fragment nowego teledysku Marilyna Mansona. Kostiumy zaprojektowała i wykonała sopocka projektantka Katarzyna Konieczka.
Do grona zagranicznych gwiazd, które pokochały projekty Konieczki, dołączył właśnie kontrowersyjny amerykański piosenkarz, Marilyn Manson. Słynący z mrocznego, często szokującego, a chwilami wręcz diabolicznego wizerunku artysta lubi zwracać na siebie uwagę i prowokować.

Sopocka projektantka współpracuje z Madonną Sopocka projektantka współpracuje z Madonną

Media wielokrotnie rozpisywały się o skandalach, które z premedytacją wywoływał, by zyskać rozgłos, ale też oskarżeniach, jakie wobec niego wystosowały kobiety, w tym także jego byłe partnerki. Ostatecznie żaden sąd nie skazał Mansona za seksualne nadużycia i przemoc - spory albo były umarzane albo kończyły się ugodą. Został za to ukarany grzywną w wysokości 1400 dolarów oraz karą 20 godzin prac społecznych w związku z opluciem kamerzystki Susan Fountain i wydmuchaniem na nią nosa, czego dopuścił się w 2019 roku. Poza tym nie przyznał się do popełnienia żadnego z czynów noszących znamiona przestępstwa.Marilyn Manson powraca: nowy teledysk i niepokojące kostiumyPiosenkarz właśnie opublikował w sieci ponad minutowy film z zupełnie nieznanym dotąd utworem, w którym cały odziany jest w kostiumy projektu Katarzyny Konieczki. Prawdopodobnie jest to fragment teledysku, który też zwiastuje długo wyczekiwaną przez jego fanów płytę.

Jak doszło do współpracy Konieczki i Mansona?

- Marilyn sam się ze mną skontaktował. Nad całością projektu pracowaliśmy kilka miesięcy. Nie będę ukrywać, że bardzo mnie to zaskoczyło, zwłaszcza że na początku mojej drogi artystycznej inspirowałam się nim i jego muzyką, więc to wszystko jest jak powrót do przeszłości - mówi w rozmowie z Trojmiasto.pl Katarzyna Konieczka. - Marilyn Manson sam siebie tworzy i wymyśla, więc bezpośrednio ze mną ustalał szczegóły projektów i wizję, nie było tam żadnego stylisty.


Projektantka zdradziła, że w podczas rozmów był rzeczowy, bardzo kontaktowy i bezproblemowy. Połączyła ich wspólna wizja, która obydwojgu podpasowała.

- Te projekty to jest powrót do mojej i jego "klasyki", bo na tej estetyce się wychowałam, ale ją na swój sposób rozwinęłam. Jest tu typowa dla nas drastyczność, biologiczność, maszyny tortur. Spodobał się Marilynowi zwłaszcza kostium z malowidłami martwych ciał. Takie malunki i ryciny znamy z dawnych podręczników do medycyny, gdzie trzeba było namalować wnętrze człowieka, by ktoś inny mógł się czegoś nauczyć. Dodam, że ponownie współpracowałam przy tych projektach z Radosławem Kobusem, trójmiejskim artystą po gdańskiej ASP.
 • Katarzyna Konieczka.
 • Katarzyna Konieczka (z prawej) podczas pokazu mody w Gdańsku. W środku modelka w zaprojektowanym przez nią kostiumie.
Wieść o nowym materiale Mansona oraz kostiumach sopocianki szybko niesie się po sieci. Od razu fragment wideo zaczęli udostępniać fani muzyka, rozpowszechniając także naszą lokalną projektantkę. W rozmowie z portalem Konieczka zdradziła, że to jeszcze nie koniec współpracy ze słynnym muzykiem.

Amerykańskie gwiazdy, kostiumy z Sopotu. Sukces Katarzyny Konieczki Amerykańskie gwiazdy, kostiumy z Sopotu. Sukces Katarzyny Konieczki

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (28)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane