• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Martwe dziki na Karwinach. Otrute czy padły z głodu?

Patryk Szczerba
23 kwietnia 2024, godz. 16:30  Raport
Opinie (366)
Osiem martwych warchlaków znaleziono w ostatnich dniach na Karwinach. Osiem martwych warchlaków znaleziono w ostatnich dniach na Karwinach.

Osiem martwych warchlaków znaleziono w ostatnich dniach na Karwinach. Mieszkańcy twierdzą, że zwierzęta mogły zostać otrute, ale strażnicy miejscy przekonują, że nie przeżyły, bo zostały bez opieki, po tym jak w czwartek samochód potrącił lochę.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Zakaz wstępu do lasów w Gdyni przez ASF Zakaz wstępu do lasów w Gdyni przez ASF

O sprawie poinformowali nas czytelnicy z Karwin w poniedziałek w nocy.

- Wracając z rodziną ze spaceru, spotkaliśmy małego dziczka, który szedł środkiem ulicy, nie bojąc się niczego. Było już dla nas podejrzane, że ten mały warchlaczek szedł sam, ale wzięliśmy pod uwagę, że może reszta stada jest gdzieś w pobliżu. Teraz wszystko złączyliśmy w całość, gdyż żona parę dni temu słyszała w krzakach przy parkingu na Konopnickiej piszczenie młodych dzików i widziała dwa na pewno, które bywały w tym miejscu - relacjonuje nasz czytelnik, według którego doszło do zatrucia zwierząt.
Takie samo podejrzenie mają czytelnicy, którzy o sprawie poinformowali nas w poniedziałek wieczorem w Raporcie z Trójmiasta.

17:07 22 KWIETNIA (aktualizacjaakt. 18:32)

Ktoś wytruł dziki na Karwinach? (380 opinii)

Od kilku dni zbierane są do utylizacji padłe na terenie Karwin dziki. Pan utylizator twierdzi, że dziś już 7, a w ostatnich dniach kilka.
Nie pozwalajcie psom nic zjadać z ziemi, dla dzików skończyło się to źle.
Od kilku dni zbierane są do utylizacji padłe na terenie Karwin dziki. Pan utylizator twierdzi, że dziś już 7, a w ostatnich dniach kilka.
Nie pozwalajcie psom nic zjadać z ziemi, dla dzików skończyło się to źle.


Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z urzędnikami. Jak wyjaśniają, małe warchlaki najprawdopodobniej zdechły, ponieważ kilka dni wcześniej doszło do wypadku, w którym śmiertelnie została potrącona locha, ich matka. Do zdarzenia doszło w czwartek.

W ten dzień pojawiły się raporty, w których mieszkańcy informowali o pojawieniu się dzików w okolicach Karwin i Wielkiego Kacka.

13:49 18 KWIETNIA

Dziki, dziki, dziki ! (34 opinie)

Halo Urząd Miasta? Zamierzacie podjąć jakieś działania czy dalej ignorować zgłoszenia mieszkańców?
Halo Urząd Miasta? Zamierzacie podjąć jakieś działania czy dalej ignorować zgłoszenia mieszkańców?


- Według tego, co ustaliliśmy, dziki nie zostały otrute. Nie poradziły prawdopodobnie sobie po tym, gdy zostały same - mówi Agata Grzegorczyk, rzecznik UM w Gdyni.
Dodaje, że ramach standardowej procedury wszystkie zostały zabrane do badania do inspekcji sanitarnej pod kątem wirusa ASF. Badania wykażą, czy zwierzęta były zainfekowane, czy nie.

Quiz Zwierzęta Trójmiasta Średni wynik 59%

Zwierzęta Trójmiasta

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (366)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane