• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mężczyzna spadł z klifu w Orłowie

Patryk Szczerba
17 kwietnia 2024, godz. 19:30 
Opinie (195)
Okoliczności śmierci mężczyzny, który w środę spadł z klifu w Orłowie, będą wyjaśniane. Okoliczności śmierci mężczyzny, który w środę spadł z klifu w Orłowie, będą wyjaśniane.

Pod klifem w OrłowieMapka odnaleziono zwłoki mężczyzny w wieku ok. 60 lat. Spadł w trudno dostępne miejsce. Ciało pomagali wyciągać strażacy. Czynności wyjaśniające są prowadzone przez policjantów pod nadzorem prokuratury.O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio Gdańsk. Do zdarzenia doszło w środę po południu.

- Ciało ujawniono ok. godz. 13:30. To mężczyzna w wieku ok. 60 lat. Czynności na miejscu były prowadzone pod nadzorem prokuratury. Zakończyły się. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności zajścia - mówią gdyńscy policjanci.
Mężczyzna nie miał przy sobie dokumentów. Ciało pomagali wyciągać strażacy.

- Nie prowadziliśmy czynności ratunkowych. Zostaliśmy wezwani na miejsce, by dotrzeć do denata, którego ciało znajdowało się w trudno dostępnym miejscu - tłumaczy dyżurny Wojewódzkiej Stacji Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku.
Na razie nie wiadomo, dlaczego ok. 60-letni mężczyzna upadł. Mógł zasłabnąć, ale niewykluczone, że osunęła się pod nim ziemia.Kilka tygodni temu pisaliśmy, że klif w Orłowie znów się osuwa. Sprzyjała temu łagodna zima. Jak przekonywali społecznicy, chodzenie pod klifem i po jego koronie może być niebezpieczne.

Klif w Orłowie nadal się osuwa. Trzeba się z tym pogodzić Klif w Orłowie nadal się osuwa. Trzeba się z tym pogodzić

- Spacerowicze powinni mieć świadomość, że wchodzenie na koronę klifu jest nie tylko wielce niebezpieczne, lecz działa też na szkodę tego cudu przyrody, bo każdy z nas dociąża ledwo trzymający się klif. Niestety osunęła się północna ściana klifu o miękkiej, sypkiej strukturze, która wskutek opadów deszczu, wód gruntowych, wiatru, temperatury itp. spłynęła jak lawa wulkaniczna w dół i zagrodziła przejście brzegiem morza w kierunku Polanki Redłowskiej - napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych Sławomir Kitowski z Towarzystwa Przyjaciół Orłowa.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (195)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane