• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mikołaj przypłynął do Gdańska. Odpalił choinkę i święta

Ewelina Oleksy
5 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (78)
Najnowszy artykuł na ten temat Co zrobić z choinką po świętach?

Ozdobiony lampkami i świetlnymi łańcuchami żaglowiec "Bonawentura" pojawił się na Motławie po godz. 17 w poniedziałek. Na jego pokładzie przypłynął św. Mikołaj, by tradycyjnie już odpalić największą w mieście choinkę na Długim TarguMapka i ogłosić, że czas rozpocząć bożonarodzeniowe świętowanie.Podoba ci się gdańska choinka na Długim Targu?

Choć mieszkańcy Gdańska zdążyli się już przyzwyczaić, że św. Mikołaj co roku przypływa do nich łodzią, to wydarzenie to zawsze wzbudza spore zainteresowanie - zwłaszcza wśród najmłodszych.

Nie inaczej było w poniedziałek, 5 grudnia, gdy od strony Targu RybnegoMapka na Motławie pojawił się ozdobiony lampkami i świetlnymi łańcuchami żaglowiec "Bonawentura" z Mikołajem na pokładzie. Ten następnie przesiadł się w motorówkę.

Barwny korowód do choinki na Długim TarguWyjątkowy gość zacumował przy nabrzeżu Wyspy SpichrzówMapka.

Po wyjściu na ląd, św. Mikołaj przeszedł z Mostu StągiewnegoMapka w barwnym korowodzie na Długi Targ.

Tam czekała już na niego największa gdańska choinka. Drzewko ma 17 metrów wysokości i jest sztuczne - to samo, które stało w tym miejscu w ubiegłych latach.

Jarmark wrócił do Wielkiej Zbrojowni. Co można tam kupić? Jarmark wrócił do Wielkiej Zbrojowni. Co można tam kupić?

Choinkę montowano w ubiegłym tygodniu przez pięć godzin. Zawisło na niej aż 25 tysięcy ledowych lampek w kolorze białym i złotym, ale aż do teraz nie były one zapalone.

Tę misję pozostawiono właśnie na poniedziałkowe popołudnie dla św. Mikołaja. Misja zakończyła się sukcesem, światełka na choince już świecą, a dodatkowo odpalono też świąteczne iluminacje na terenie całego miasta. Będą one działać do 2 lutego.

Uroczystość z 30-letnią tradycjąUroczystości zapalenia światełek na choince towarzyszyły będą występy artystyczne Teatru GAK i Pałacu Młodzieży w Gdańsku oraz koncert.

Gdańska Choinka to wydarzenie, które odbywa się od ponad 30 lat. Pierwsze ustawienie choinki na Długim Targu przy fontannie Neptuna i uroczyste zapalenie na niej świeczek odbyło się w grudniu 1989 roku - była to pierwsza tego typu impreza w Polsce.

Choinkę na Długim Targu montowano 30 listopada:

Wydarzenia

Odpalamy Święta: Gdańska choinka i Mikołaj

w plenerze, pokaz

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (78)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane