• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Mikołaje na motocyklach przejechali przez Trójmiasto

Ewelina Oleksy
4 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (185)

To jedyna okazja, by zobaczyć setki mikołajów razem, w dodatku na motocyklach. W niedzielę, 4 grudnia, przejechali przez Trójmiasto już po raz dwudziesty. Przez blisko dwie godziny główne ulice były czerwone. Wszystko po to, by wesprzeć finansowo podopiecznych domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych.Widziałe(a)ś kiedyś przejazd mikołajów na motocyklach przez Trójmiasto?

Mikołaje na motocyklach to wydarzenie, które na dobre wpisało się w świąteczny kalendarz Trójmiasta. W niedzielę, 4 grudnia, organizowano je już bowiem po raz dwudziesty.

Charytatywny cel przejazduW ramach imprezy motocykliści przebrani za mikołajów, renifery, śnieżynki czy elfy odpalają swoje maszyny i wyjeżdżają na ulice Trójmiasta, tworząc wielką, kolorową kawalkadę.

O przebiegu przejazdu na bieżąco informowali nas Czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Za wszystkie wysłane filmy i zdjęcia dziękujemy.Głównym celem wydarzenia jest zbiórka pieniędzy, dzięki którym ufundowane zostaną świąteczne paczki i ciepłe posiłki dla podopiecznych pomorskich domów dziecka i ośrodków szkolno-wychowawczych. Każdy uczestnik musi bowiem wcześniej wykupić cegiełkę za minimum 40-50 zł oraz oczywiście przebrać się w świąteczny strój.


Organizatorzy - Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe - prowadzą też wcześniej w mediach społecznościowych mikołajowe licytacje, z których dochód także zostaje przekazany na potrzebujące dzieci.

W ubiegłorocznej edycji udało się w ten sposób zebrać 80 tys. zł. Trwa podliczanie tegorocznego wyniku.

Przejechali 26 km głównymi ulicami TrójmiastaMikołaje na motocyklach wystartowali o godz. 11 ze skweru KościuszkiMapka w Gdyni. Metę wyznaczono w Gdańsku, przy Polsat Plus ArenieMapka. Mikołaje dojechali tam z opóźnieniem, bo dopiero kwadrans przed godz. 13.

W sumie trasa przez całe Trójmiasto miała 26 km.W tym roku do motocyklistów dołączyła świąteczna ciężarówka Coca-Coli, która wzięła udział w przejeździe.

Wydarzenia

Mikołaje na Motocyklach (11 opinii)

(11 opinii)
50 zł
zlot

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (185)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane