• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Mniej decyzji podatkowych do osobistego doręczenia w Gdańsku

on
11 stycznia 2024, godz. 07:00 
Opinie (109)
W tym roku urzędnicy dostarczą decyzje podatkowe gdańszczanom w dniach od 11 stycznia do 10 lutego, od poniedziałku do soboty w godzinach 9-20. W tym roku urzędnicy dostarczą decyzje podatkowe gdańszczanom w dniach od 11 stycznia do 10 lutego, od poniedziałku do soboty w godzinach 9-20.

Gdańscy urzędnicy już po raz 15 będą osobiście dostarczać decyzje podatkowe mieszkańcom. W tym roku będzie ich jednak mniej niż w poprzednich latach. Powód? To efekt kampanii "Podatki on-line - przyjazne deklaracje w Gdańsku". Elektroniczne decyzje trafią do 21 tysięcy mieszkańców.Deklarację podatkową:

Akcja roznoszenia papierowych deklaracji do rąk własnych mieszkańców rozpocznie się 11 stycznia i potrwa miesiąc.

To - jak podkreślają urzędnicy - zdecydowanie bardziej ekonomiczne oraz efektywniejsze rozwiązanie niż korzystanie z usług operatora pocztowego.

Koszty doręczenia przez pracowników są niższe, a skuteczność przekazania decyzji bezpośrednio do mieszkańców wynosi ponad 90 proc.

Sopot będzie mieć nowe logo. Inspiracją Oslo, Wiedeń i Porto Sopot będzie mieć nowe logo. Inspiracją Oslo, Wiedeń i Porto

110 urzędników dostarczy ponad 100 tys. decyzjiUrzędnicy będą roznosić deklaracje przez sześć dni w tygodniu od poniedziałku do soboty w godzinach 9-20.

W sumie 110 urzędników dostarczy ponad 100 tys. decyzji podatkowych. Żaden z nich nie ma prawa pobierania opłat z tego tytułu, a na żądanie podatnika każdy ma obowiązek pokazać legitymację służbową. Urzędnik może zostawić przesyłkę u dorosłego domownika lub sąsiada, jeśli ten zobowiąże się do przekazania jej adresatowi. Osoby odbierające przesyłki proszone są o składanie czytelnych podpisów na potwierdzeniu odbioru.

Akcja rozpocznie się 11 stycznia i potrwa do 10 lutego włącznie. Po tym terminie decyzje, które z różnych powodów nie zostały doręczone adresatom, zostaną przesłane pocztą.

Sprawdź dokładne adresy urzędów i instytucji w swoim mieście


Jak opłacić podatek?Podatek można opłacać elektronicznie przez:

 • platformę ePłatności w aplikacji mObywatel
 • poprzez stronę internetową
 • w opłatomatach zlokalizowanych w Zespołach Obsługi Mieszkańców:
Nowe Ogrody 8/12Mapka, Wilanowska 2 MapkaPartyzantów 74Mapka, Milskiego 1Mapka, Żaglowa 11.Mapka

Wpłat podatku bez prowizji można dokonać również w wybranych oddziałach Banku PEKAO S.A. na terenie Gdańska:

 1. Cieszyńskiego 36Mapka
 2. Garncarska 23Mapka
 3. Grunwaldzka 92/98Mapka
 4. Kołobrzeska 43Mapka
 5. Lastadia 2Mapka
 6. Nowe Ogrody 8/12Mapka
 7. Ogarna 116Mapka
 8. Uphagena 27Mapka


Decyzje w formie elektronicznejPodatnicy, którzy zadeklarowali chęć otrzymywania decyzji drogą elektroniczną, otrzymają je na skrzynkę ePUAP. Aby ją odebrać, należy zalogować się bezpośrednio na platformę ePUAP, a nie przez serwis mObywatel.

Jeżeli ktoś chciałby otrzymywać decyzje drogą elektroniczną w przyszłości, instrukcja jak otrzymywać decyzje elektronicznie dostępna jest na stronie Biuletynu Informacji Publicznej.

Deklaracja podatkowa on-linePodatnicy mogą też składać informacje podatkowe w formie on-line.

Platforma "Przyjazne deklaracje w Gdańsku" ułatwia wypełnienie oraz umożliwia wygenerowanie i automatyczne przesłanie dokumentów drogą elektroniczną - to najprostsze i najszybsze rozwiązaniem.
on

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (109)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane