• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Na lotnisku pojawił się kwiatomat

rb
28 marca 2024, godz. 11:00 
Opinie (124)
Zapomniałeś wiązanki w drodze na lotnisko? W terminalu pasażerskim właśnie uruchomiono kwiatomat. Nz. Dariusz Grabala, właściciel urządzenia. Zapomniałeś wiązanki w drodze na lotnisko? W terminalu pasażerskim właśnie uruchomiono kwiatomat. Nz. Dariusz Grabala, właściciel urządzenia.

Odbierasz z lotniska bliską ci osobę, ale zapomniałeś kwiatów? To już nie problem, bo na lotnisku w Gdańsku stanął kwiatomat, w którym kwiaty można kupić przez całą dobę.Czy kwiatomat na lotnisku to dobry pomysł?

Choć na lotnisku w Gdańsku znajdziemy wiele punktów usługowych, takich jak kantory, restauracje, bary z przekąskami czy wypożyczalnie samochodów, to kwiaciarni dotąd nie było.

A wiadomo, że kwiaty na lotnisku się przydają: gdy odbieramy bliską nam i dawno niewidzianą osobę lub oficjalnie witamy ważnego gościa. Kwiaty to tradycyjny element powitania takiej osoby.

Teraz nie będzie już problemem, jeśli na lotnisko dotrzemy bez wiązanki i w ostatniej chwili. W terminalu pasażerskim stanął bowiem kwiatomat, w którym o każdej porze będzie można kupić kwiaty.

Jak przekonuje jego właściciel, to pierwsze takie urządzenie zlokalizowane w porcie lotniczym w Polsce.

- Stale utrzymywana w kwiatomacie wilgotność i temperatura na poziomie 8 stopni Celsjusza sprawia, że kwiaty są zawsze świeże - tłumaczy Dariusz Grabala z firmy Dom Kwiatów z Pruszcza Gdańskiego, która pierwszy kwiatomat otworzyła półtora roku temu, a dziś w w Pruszczu Gdańskim (Wojska Polskiego 38Chopina 36) i na Rotmance (ul. Bajki 2) prowadzi trzy takie punkty.

Kwiatomaty w TrójmieścieW kwiatomacie na lotnisku będzie można kupić bukiety kwiatów ciętych, kompozycje w szkle (tzw. lasy w szkle), flower boxy (kwiaty w pudełku kartonowym), a także kompozycje z róż wiecznych, których trwałość wynosi nawet 5 lat (kwiaty są żywe, ale poddane procesowi konserwującemu).

Ciekawostka: do kwiatów dodawany jest niewielki gadżet, w postaci samolociku. Docelowo mają one być malowane w barwy linii lotniczych operujące z lotniska w Gdańsku.

Prezes lotniska: Mamy plan na rozbudowę portu lotniczego przez kolejnych 30 lat Prezes lotniska: Mamy plan na rozbudowę portu lotniczego przez kolejnych 30 lat

Zarządzanie ofertą dostępną w kwiatomacie ułatwia aplikacja, która nie tylko monitoruje jego temperaturę i wilgotność, ale także informuje o konieczności uzupełniania produktów, które zostały sprzedane.

- Kwiatomat to nasz wkład w jubileusz portu lotniczego w Gdańsku, które w tym roku obchodzi 50. rocznicę działania w tej części miasta - podkreśla Dariusz Grabala.
Jak to z lotniskami w Gdańsku było Jak to z lotniskami w Gdańsku było
rb

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (124)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane