Fakty i opinie

Na ulice Gdyni wyjechały autobusy w maseczkach

Najnowszy artukuł na ten temat

Koronawirus na promie. Sanepid szuka pasażerów

Na ulice Gdyni wyjechały dwa autobusy ubrane w maseczki. W ten nietypowy sposób miasto przypomina o tym, że od czwartku zasłanianie nosa i ust w przestrzeni publicznej będzie obowiązkowe. Wcześniej w maseczki ubrano tam popularne miejskie pomniki.Koronawirus Gdańsk - Gdynia - Sopot - wszystko o COVID-19 w TrójmieścieCzym zasłaniasz usta i nos, wychodząc z domu?

maseczką bawełnianą 23%
maseczką medyczną 13%
chustką lub szalikiem 9%
golfem 1%
własnoręcznie uszytą maseczką 10%
nie zasłaniam 36%
nie wychodzę z domu 8%
zakończona Łącznie głosów: 2057
Od czwartku, 16 kwietnia, zgodnie z decyzją rządu obowiązkowo trzeba będzie zakrywać twarz (usta i nos) w miejscach publicznych. Można do tego wykorzystać maskę medyczną, ale również szal lub chustę.

Z tej okazji Gdynia wypuściła na trasy dwa autobusy osłonięte wielkimi maseczkami. To pojazdy, które kursują na popularnych liniach. Dodatkowo na ich wyświetlaczach, podczas postojów na przystankach, pojawiają się hasła "noś maskę" oraz "zakryj usta i nos".

Czytaj też: Jest sens nosić maseczki higieniczne?

Autobusy będą zachęcać do noszenia maseczek co najmniej przez najbliższe dwa dni, kursując według regularnego rozkładu na dwóch liniach ZKM Gdynia: pospiesznej R prowadzącej z Rumi na Kacze Buki oraz zwykłej 141, która łączy Pogórze z Witominem.

Gdynia w nietypowy sposób zachęca do noszenia maseczekKomunikacja miejska w Trójmieście - rozkłady jazdy


- We wszystkich działaniach związanych z epidemią liczy się przede wszystkim skuteczność. Szukamy takich metod, aby dotrzeć do ludzi i osiągnąć to, co jest nam potrzebne - zazwyczaj cel dotyczący zdrowotnego bezpieczeństwa. Dlatego chwytamy się różnych metod, od samego początku kreatywnych i nietypowych, ale takich, które działają. Jeśli przy okazji budzą uśmiech, który tak bardzo jest nam teraz potrzebny, to tym lepiej. Nie robimy tego jednak dla pochwał, ale po to, by gdynianie byli zdrowi i bezpieczni - mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Gdyńskie pomniki też zachęcają do noszenia maseczekTo nie pierwsza tego typu akcja w Gdyni. Od kilku dni miasto zachęca do noszenia maseczek w nietypowy sposób. Ubrano w nie gdyńskie pomniki: rybki na bulwarze i parę Kaszubów na placu Kaszubskim.

Gdyńskie pomniki noszą maseczki w ramach akcji zachęcającej do ich używania.
Gdyńskie pomniki noszą maseczki w ramach akcji zachęcającej do ich używania. fot. Przemysław Kozłowski/gdynia.pl
- Nie każda maska daje pełną i prawdziwą ochronę, ale każda jest lepsza niż nic - mówi wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. - Dlatego jako miasto włączamy się do fantastycznej promocji "Noś maskę", a nasz własny gdyński dodatek jest po gdyńsku z uśmiechem. Mamy nadzieję, że spodoba się to mieszkańcom i przekona ich, że maski są nie tylko bezpieczne, ale też trendy.

Opinie (248) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.