• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Najlepszy miesiąc w historii lotniska

Michał Brancewicz
10 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Najnowszy artykuł na ten temat Wyburzą wieżę, by zrobić miejsce samolotom
Ruch na lotnisku odbudowuje się po pandemii, ale tego, że lipiec będzie najlepszym miesiącem w historii, chyba nikt się nie spodziewał. Ruch na lotnisku odbudowuje się po pandemii, ale tego, że lipiec będzie najlepszym miesiącem w historii, chyba nikt się nie spodziewał.

Blisko 568 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z gdańskiego lotniska. W skali miesiąca to najlepszy wynik w historii portu lotniczego.Najczęściej korzystasz z lotniska:

Miesiące wakacyjne to na lotniskach zawsze czas "żniw". Do rozbudowanej siatki połączeń dochodzą jeszcze czartery, więc ruch się intensyfikuje. To wszystko sprawia, że latem odnotowywane są najlepsze wyniki miesięczne w skali roku.

Do tej pory w Gdańsku najlepszym miesiącem w historii lotniska był lipiec w rekordowym 2019 roku. Wówczas w ciągu miesiąca port gościł prawie 565 tys. pasażerów. Tamten rok zakończył się wynikiem 5,4 mln pasażerów.

Rekordowy lipiec 2022: 568 tys. pasażerówWydawało się, że po pandemii trudno będzie nawet zbliżyć się to tego osiągnięcia, a tymczasem lipiec 2022 okazał się jeszcze lepszy.

- W lipcu 2022 odwiedziło nas najwięcej pasażerów w historii Portu Lotniczego Gdańsk, było ich prawie 568 tys. - informuje Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. - To po dwóch latach pandemii niesamowity wynik i prezent od naszych pasażerów, którzy ewidentnie wrócili do latania i chcą latać nadal.
Władze lotniska zakładają, że rok zamknie się liczbą ok. 4,5 mln pasażerów. To wciąż będzie o blisko 1 mln mniej od rekordowego roku 2019.

Obecnie z Gdańska realizowanych jest 89 regularnych połączeń na 72 lotniskach do 22 krajów w Europie, w tym do sześciu miast w Polsce.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (129)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane